Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2020, 11:29   #471
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym pasku powyżej odpowiedziałem na Twoje rzeczy, nie wiem jak zrobić, żeby zacytować każdy akapit.
podtrzymuję swoje zdanie:
Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zatem skoro nie umiemy Ci pomóc to grzecznie czekamy na Twoją relację co było uszkodzone.

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 12:01   #472
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał bolek-tarnow
Zatem skoro nie umiemy Ci pomóc to grzecznie czekamy na Twoją relację co było uszkodzone.


Dla mnie, nie do przyjęcia jest, że kolejny raz piszesz za wszystkich. Jak Ty nie umiesz pomóc i nie chcesz, to nie znaczy, że inni też, bo ja widzę, że jednak ludzie czytają i próbują coś podpowiedzieć. Ty niestety, nic nie wniosłeś do tematu, oprócz upierania się, że Twoja klima działa poprawnie i do naskakiwania na mnie bez powodu. Forum jest po to, żeby sobie pomagać... Skoro uważasz nadal, że Twoja klima działa poprawnie, to już wcześniej napisałem, że w takim układzie mnie nie pomożesz, bo mnie działa tak samo, jak Tobie, z tą różnicą, że ja i wielu fachowców, w tym ASO FORD uważamy to za usterkę, a Ty za prawidłowość.

Kolega din napisał:
Według mnie i moich doświadczeniach kompresor klimy w MK4 po włączeniu klimy działa non stop. W kompresorze jest układ wydajnościowy, który steruje przepływem czynnika chłodniczego.

Dlaczego nie próbujesz go przekonać, że mu klima źle działa, skoro to Twoja działa prawidłowo??
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 12:40   #473
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega din napisał:
Według mnie i moich doświadczeniach (...) W kompresorze jest układ wydajnościowy, który steruje przepływem czynnika chłodniczego.

Dlaczego nie próbujesz go przekonać, że mu klima źle działa, skoro to Twoja działa prawidłowo??
Myślałem że już przyjąłeś do wiadomości, ze w mondeo Mk4 jest elektromagnetyczne sprzęgło kompresora?

Skoro bezrefleksyjnie lykasz takie bzdury jak wyżej, to coś czuję że jeszcze długo będziesz "naprawiał" tą swoją klimatyzację.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 13:01   #474
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,022
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Chyba nie ma co dłużej nadpisywać w tym temacie.
Jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] uzyska pożądany przez siebie efekt ciągłej pracy swojej sprężarki, to byłoby miło się dowiedzieć, jak tego dokonał.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 13:26   #475
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem że już przyjąłeś do wiadomości, ze w mondeo Mk4 jest elektromagnetyczne sprzęgło kompresora?

Skoro bezrefleksyjnie lykasz takie bzdury jak wyżej, to coś czuję że jeszcze długo będziesz "naprawiał" tą swoją klimatyzację.
Nie znam się na budowie wewnętrznej sprężarki. Kolega napisał, że w kompresorze jest układ wydajnościowy, który steruje przepływem czynnika chłodniczego, co wcale nie jest jednoznaczne z tym, że to chodzi o sprzęgło elektromagnetyczne, które służy tylko do załączania i wyłączania sprężarki.

Masz wiedzę i pewność, że ten układ = sprzęgło?

Jestem pewien, że to nie to samo, choćby ze względu na fakt, że jak zmieniasz siłę nawiewu, to sprężarka mając te same obroty np. w czasie postoju samochodu, zwiększa sobie sama ciśnienie, a jak zmniejszasz, to ciśnienie spada. To jest pewne, że tak działa, bo ja osobiście to już sprawdzałem, mając podpięty do samochodu komputer. Dlatego też ileś postów wcześniej zadałem pytanie, czy ktoś ma jakieś zakresy ciśnień pracy sprężarki przy danych nastawach dmuchawy.

Ode mnie i innych oczekujecie grzeczności i kultury, więc bardzo Cię proszę, żebyś nie pisał takich tekstów do mnie, że bezrefleksyjnie łykam takie bzdury, bo akurat każdą informację od Was staram się przemyśleć, żeby posunąć sprawę do przodu i to, co napisał kolega din nie jest na pewno bzdurą... Pomiary parametrów działania układu klimatyzacji jasno na to wskazują i są nie do podważenia.
Poza tym napisał, że u Niego sprężarka działa cały czas.
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 13:36   #476
Kalib44
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Aleś ty uparty. Oczywiście że sprężarka musi chodzić w cyklach chociażby przez to że nawet jak dasz temp na LOW a zmniejszysz nawiew na minimum to co wtedy odbierze zimno z parownika. Jeżeli masz np zabity brudem parownik i też powietrze nie będzie mogło odebrać zimna to też sprężarka zostanie rozłączona bo w innym przypadku gdyby cały czas chodziła parownik zamarznie wzrośnie ciśnienie i coś w końcu nie wytrzyma i po to właśnie chodzi w cyklach. Nie upieraj się, tyle osób ci mówi że tak ma być a ty swoje.
Kalib44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 13:51   #477
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie, nie do przyjęcia jest, że kolejny raz piszesz za wszystkich.
nie napisałem kolejny raz tylko zacytowałem swoją wcześniejszą wypowiedź. Pisząc w liczbie mnogiej ująłem tu wszystkich tych, którzy się wypowiadali, niestety polegli i nie są w stanie Ci pomóc, jednak czekają, jak i ja również, na rozwiązanie.
Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty niestety, nic nie wniosłeś do tematu
bądź precyzyjny - nie wniosłem niczego co by Cię usatysfakcjonowało i poparło Twoją tezę a to jest różnica.
Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro uważasz nadal, że Twoja klima działa poprawnie, to już wcześniej napisałem, że w takim układzie mnie nie pomożesz, bo mnie działa tak samo, jak Tobie, z tą różnicą, że ja i wielu fachowców, w tym ASO FORD uważamy to za usterkę, a Ty za prawidłowość.
dokładnie tak uważam - sprzęgło ma się rozłączać cyklicznie w danych warunkach, co nie zmienia faktu, że klimatyzacja ma chłodzić wydajnie. Jeśli dochodzi do tego, że momentami leci cieplejsze powietrze w czasie jazdy (w korku lub na postoju wydajność jest inna) lub całkiem przestaje chłodzić to tak jest to problem - niestety Ty tej kwestii niestety nie precyzujesz używając sformułowań na zasadzie klimatyzacja = kompresor.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 13:57   #478
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba nie ma co dłużej nadpisywać w tym temacie.
Jak @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] uzyska pożądany przez siebie efekt ciągłej pracy swojej sprężarki, to byłoby miło się dowiedzieć, jak tego dokonał.
Pisz za siebie. Rozumiem, że Ty nie wiesz, więc mogłeś napisać, że Ty nie znasz rozwiązania problemu i czekasz, może ktoś napisze, albo zainteresowany sobie poradzi i napisze. Chociaż w takim układzie po co w ogóle cokolwiek pisać...

Forum, to forum. Nigdy nie wiadomo kiedy ktoś napisze rozwiązanie problemu, albo coś podpowie..., więc pisanie, że chyba nie ma co dłużej nadpisywać w tym temacie, jest bez sensu...
Skąd wiesz, że ktoś tego nie czytał i może ma na to rozwiązanie, albo zapyta wujka fachowca i jutro napisze rozwiązanie problemu?

To mnie właśnie denerwuje, że jest temat, a w nim często połowa bezproduktywnych postów tego typu. Każdy czyta do którejś strony i w końcu ma dość, bo posty nie mają nic wspólnego z tematem. Ja opisałem dokładnie o co mi chodzi i proszę o pomoc, podpowiedź, cokolwiek, co posunie mój problem do przodu, albo go usunie.

Ja jestem pewien, że sprężarka ma działać w pewnych warunkach i ustawieniach bez przerw i poparłem to argumentami i skąd ta wiedza. Pisanie mi milion razy, że sprężarka ma działać cyklicznie, bo komuś tak działa, jest poparte tylko tym, że komuś tak działa i zupełnie niczego nie wnosi do tematu.
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:07   #479
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Podepnij pod manometr (po niskiej i wysokiej stronie) i odczytaj ciśnienia przy konkretnej temp zew. (ciśnienie w układzie zmienia się w zależności od temp). Sprawdź temp z nawiewow. Wtedy będzie wszystko wszystko jasne. To samo powinien zrobić dowolny klimiarz (nie wulkanizator z automatem).
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 14:08   #480
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,022
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czy wiesz jaka jest różnica między układem klimatyzacji samochodowej, w ktorym zastosowano kompresor o stałej pojemności, a układem klimatyzaji samochodowej, w którym zastosowano kompresor o zmiennej pojemności?
Czy wiesz, w którym z tych układów sprężarka pracuje w sposób ciągły, a w którym w sposób cykliczny?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.