Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2012, 20:53   #1
marcinzachara
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-07-2012
Model: FOCUS mk2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

Witam, mam problem, mianowicie przy 80km/h samochód a szczególnie drążek skrzyni biegów wpada w wibracje. Focusa mam z salonu mam oryginalny przebieg 140tyś do tej pory kompletnie nic nie było robione przy zawieszeniu. Diagnosta stwierdził, że w zawieszeniu nie ma żadnych luzów... Skłania się ku uszkodzonym przegubom wewnętrznym?? Ale kazał się dowiedzieć czy moim Focusie jest sprzęgło dwu-masowe, a mam silnik 1.6 benzyna...?? POMÓŻCIE, bo do serwisu nie uśmiecha się mi jechać...

marcinzachara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 06:59   #2
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

Cytat:
Napisał marcinzachara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...przy 80km/h samochód a szczególnie drążek skrzyni biegów wpada w wibracje.,,,Diagnosta ... Skłania się ku uszkodzonym przegubom wewnętrznym?? Ale kazał się dowiedzieć czy moim Focusie jest sprzęgło dwu-masowe, a mam silnik 1.6 benzyna....
Witam
Przy uszkodzonych przegubach wewnętrznych drgawek dostaje cały samochód (odczuwa się to nawet na podłodze), ale przy przyspieszaniu. Po zdjęciu nogi z pedału gazu drgania ustają. A jak jest u Ciebie? Jeżeli diagnosta zastanawia się, czy w tym silniku 1,6 benzyna jest koło zamachowe dwumasowe, to może trzeba zmienić diagnostę?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 10:20   #3
marcinzachara
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-07-2012
Model: FOCUS mk2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

U mnie jest dokładnie jak piszesz... Najbardziej czuć na drążku zmiany biegów ale w podłodze też czy w całym aucie. Problem jest tylko gdy auto przyśpiesza, gdy puszcze gaz albo wcisnę sprzęgło problem ustępuje... Chociaż dziś byłem w sklepie motoryzacyjnym (takim cenionym sklepie u mnie w mieście) i właściciel powiedział, że głownie sprzedaje łożysko na tą dłuższą oś a nie przegub wewnętrzny... Wiec co teraz??
marcinzachara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 10:43   #4
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

Poszukaj zamienników na alledrogo. Ja na takim jeżdżę od 3 lat. Sprawdź jeszcze to łożysko podpory prawej półosi oraz tylne tuleje przednich wahaczy.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 11:40   #5
Fuzbal
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus I
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

Ja w mkI wymienilem pol zawieszenia w tym wlasnie przeguby, ale problem pozostal, nadal jest bicie przy przyspieszaniu w okolicach 80/110, bylem z tym w kilku miejscach i nikt nie wie co tak naprawde jest nie tak, rozmawialem tez z osoba ktora z mkI byla z tym samym problemem w ASO i nawet tam nie pomogli :O
Fuzbal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 13:26   #6
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

Cytat:
Napisał Fuzbal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w mkI wymienilem pol zawieszenia w tym wlasnie przeguby, ale problem pozostal...
Może któraś z półosi w jakichś dziwnych okolicznościach się skrzywiła (choć to raczej mało prawdopodobne) ?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 15:13   #7
pawello99
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2008
Skąd: RZ/DW
Model: Focus, Focus II
Silnik: 1.6, 1.8 tdci Platinium X
Rocznik: 1999, 2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

Jak przy przyśpieszaniu to na 100% przeguby wewnętrzne i to łożysko podpory półosi. Przerabiałem temat w moim mkI.
pawello99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2012, 18:02   #8
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

Cytat:
Napisał pawello99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak przy przyśpieszaniu to na 100% przeguby wewnętrzne ....
Fakt. Kolega "Fuzbal" wprawdzie napisał, że wymienił przeguby, lecz nie określił, które (wewnętrzne czy zewnętrzne).
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2012, 15:40   #9
marcinVFR800
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 04-07-2012
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: '99
Postów: 3
Domyślnie Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

Witam! Pozwolę podpiąć się do tematu i zapytać czy u mnie też może być to samo co u kolegi marcinzachara? U mnie całe auto wpada w wibracje kiedy depnę mu na 3 biegu oraz kiedy jadę na stałym gazie po przekroczeniu 110 km/h - w tych obu przypadkach najbardziej odczuwalne są te wibracje. A dzieje się to w Focusie mk1 1.8 tddi.
Z góry dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcinVFR800 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2012, 19:58   #10
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: wibracje samochodu przy 80 km/h. Zawieszenie ok.

Cytat:
Napisał marcinVFR800 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..U mnie całe auto wpada w wibracje kiedy depnę mu na 3 biegu oraz kiedy jadę na stałym gazie po przekroczeniu 110 km/h ..
Podstawowe pytanie - czy po zdjęciu nogi z pedału gazu drgania ustają?
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.