Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2021, 07:44   #211
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Jest dokładnie tak jak pisze kolega mirek 8423 .Auto musi być sprawne.Tak jak go wypuściła fabryka.Wszelkie druciarstwo --- won!!

Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 12:07   #212
robencjo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2008
Skąd: Śląskie
Model: C-Max Ghia
Silnik: 1.8 benzyna 120 KM
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Hello wszystkim z zepsutymi zamkami, u mnie taka sama sytuacja, ja zabrałem się tak- grill jest przymocowany dwoma kołkami przy lampach, podważyłem je cienkim śrubokrętem, potem wypchnąłem spinki. Następnie pod samochód , tu trochę odpoczynku w pozycji leżącej odkręcamy pokrywę " rozbryzgową" wkładamy rękę i z trzech zatrzasków zwalniamy grill, dalej z przedniej belki dwa zatrzaski , na której jest przykręcony zamek. Teraz powoli wyciągamy grill z jednoczesnym wypięciem wkładki na dwóch zatrzaskach- tu nic nie uszkodzimy zatrzaski luźne- teraz mamy dostęp do wkładki z łącznikiem i zamkiem który odkręcamy swobodnie kluczem z grzechotką 10-tka. Po odkręceniu delikatnie odpychamy zamek w kierunku silnika żeby zszedł z dwóch krótkich bolców i podnosimy maskę -pamiętamy o wypięciu kostki z zamka żeby nie urwać przewodów. Teraz albo składamy wszystko bez wkładki albo kupujemy zestaw. Po złożeniu możemy długim śrubokrętem otwierać zamek, po zasłonięciu logiem FORD nie widać czy jest wkładka czy nie. Powodzenia. Całość mojej pracy to 2 godziny , bez kanału bez nerwów. Pozdrawiam
robencjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 10:08   #213
przemkolodz
ford::amateur
 
Imię: Przemko
Zarejestrowany: 05-05-2021
Skąd: Koluszki
Model: C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Widzę że problem z maską są częste
Czy przyklejenie nowego plastikowego obrotowego cięgna do zamka i wkładki kluczyka zapobiegnie awariom?
Chyba że macie jakieś inne propozycje?
Chyba że można zamontować zamek maski na linkę wewnątrz samochodu tak jak w większości innych aut?

Ostatnio edytowane przez przemkolodz ; 13-05-2021 o 10:24
przemkolodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2021, 08:56   #214
maaster
ford::average
 
Avatar maaster
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Płock
Model: Fokus C-Max Trend
Silnik: 1.8 120 KM
Rocznik: 2004 Grafiotwy
Postów: 166
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Cytat:
Napisał przemkolodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę że problem z maską są częste
Czy przyklejenie nowego plastikowego obrotowego cięgna do zamka i wkładki kluczyka zapobiegnie awariom?
Witam
Dwa razy już wymieniałem linkę zamka. W obu przypadkach awarii ulegało połączenie bębenka zamka z linką. Na lince jest zaciśnięta metalowa tulejka która przekazuje moment obrotowy z bębenka na linkę. Z czasem tu powstaje luz i linka omyka w tej tulejce.
Od roku maskę otwieram śrubokrętem ( wiem , wiem druciarstwo pierwszego sortu ) ale mam pewność że zawsze ją otworzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam !
maaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2021, 11:57   #215
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Cytat:
Napisał mirek8423 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Myślę, że nieważne jest ile razy się otwiera maskę i czy śrubokrętem czy kluczykiem. Ktoś wymyślił zamek i chyba powinien tam być. Wiem wiem, że go nie widać ale to pachnie takim trochę druciarstwem. Można by takie "patenty" zastosować na chwile do jutra czy tam do następnej wypłaty ale na stałe? Można też np. rurę wydechową podwiązać drutem i zderzak na trytytkę i tysiąc innych rzeczy nie zgodnie ze sztuką i też auto będzie jeździć ale czy o to chodzi?
Dokladnie tak samo zrobilem u siebie. Spece przekręcili zamek maski, musiałem wymontować, dałem plastikowa rurkę od wejścia w znaczku do mechanizmu otwarcia i jeżdżę z długim śrubokrętem. Nie muszę się cackać z trafieniem na krzyżak w zamku, Rutka naprowadza śrubokręt w 8 na 10 prób bez problemu. Czytając Wasze opinie, że zamiennik działa z rok to ja dziękuję za taką zabawę. Znając życie odmówi posłuszeństwa w newralgicznym momencie a doskonale pamiętam ile mnie kosztowało otwarcie maski jak zamek padł.
Druciarstwem tego bym nie nazwał. Dziwne, że najprostsze z możliwych rozwiązań sprawdza się lepiej niż fabryczne.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210523_141046.jpg (94.5 KB, 54 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210523_141056.jpg (80.5 KB, 52 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 23-05-2021 o 13:12
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2021, 19:07   #216
przemkolodz
ford::amateur
 
Imię: Przemko
Zarejestrowany: 05-05-2021
Skąd: Koluszki
Model: C-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Mam zamiar w tym tygodniu zrobić swój mod Kupiłem już zamek od c-max 2012 na linkę i mechanizm linkowy od audi a6. Myślę że długość linki będzie wystarczająca i wszystko będzie razem ze sobą grało. Zastanawiam się czy nie będę musiał dodatkowo założyć sprężynowych odbojnikow aby po pociągnięciu linki zamek się zluzował i maska podskoczyła Ale to wyjdzie w praniu
przemkolodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 10:45   #217
_Robin-s_
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 03-03-2021
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Witam

Koledzy, nie wymiękajcie przy robocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja pozostawiłem swój oryginalny wkład zamka pod klucz, wmontowałem w nowy wkład z linką i po robocie. Jeszcze używana atrapa, bo połamałem przy awaryjnym otwieraniu zaczepy

Linki są o dwu długościach do cmaxów i ta krótsza pasuje

Ostatnio edytowane przez _Robin-s_ ; 26-05-2021 o 10:50
_Robin-s_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 19:55   #218
cudaczek17
ford::average
 
Avatar cudaczek17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Rzeszów
Model: FOCUS C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 72
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Cytat:
Napisał Petru23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokladnie tak samo zrobilem u siebie. Spece przekręcili zamek maski, musiałem wymontować, dałem plastikowa rurkę od wejścia w znaczku do mechanizmu otwarcia i jeżdżę z długim śrubokrętem. Nie muszę się cackać z trafieniem na krzyżak w zamku, Rutka naprowadza śrubokręt w 8 na 10 prób bez problemu. Czytając Wasze opinie, że zamiennik działa z rok to ja dziękuję za taką zabawę. Znając życie odmówi posłuszeństwa w newralgicznym momencie a doskonale pamiętam ile mnie kosztowało otwarcie maski jak zamek padł.
Druciarstwem tego bym nie nazwał. Dziwne, że najprostsze z możliwych rozwiązań sprawdza się lepiej niż fabryczne.
Jestem tym co zastosowałem to samo co TY i spotkała mnie krytyka za druciarstwo. Dlaczego nie można coś poprawić czy zastąpić po producencie który wprowadził najgorszy patent w dziejach Forda na coś co sprawuje się niezawodnie. Nie jestem fanatykiem orginału w takich drobiazgach jak zamek maski. Czasami rzeczy najprostsze jest najtrudniej wymyślić inżynierom od ,,wysokiej techniki" nie tylko w motoryzacji. Druciarstwem nazwałbym jeżdżenie na oponach bieżnikowanych.
cudaczek17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2021, 22:19   #219
mirek8423
ford::beginner
 
Avatar mirek8423
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Klucze
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCi 110KM z PowerShift
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Cytat:
Napisał cudaczek17 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druciarstwem nazwałbym jeżdżenie na oponach bieżnikowanych.
No to byś się zdziwił i na pewno zmienił byś zdanie jak byś kupił i założył z pewnego źródła tak jak ja. Ja akurat na bieżnikowanych zimówkach śmigam i jakoś nic nie mogę im zarzucić, tzn przy moim stylu jazdy i na moje kilometry pokonane w zimę i nie mówię że są lepsze od firmowych zimówek ale problemu nie ma z wyważeniem i prowadzeniu auta. A wracając do tematu, to druciarstwo jest właśnie takie otwieranie śrubokrętem maski i tym podobnych wynalazków, ale to moje skromne zdanie.
mirek8423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 23:18   #220
wawrzyc
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Grand C-max
Silnik: 2.0 TDCI 150 -> 180
Rocznik: 2017
Postów: 102
Domyślnie Odp: Zepsuty zamek maski

Ja zamiast linki zastosowałem w to miejsce cienką metalową rurkę. Rurkę nawierciłem od boku wraz z elementem bębenka i zamka, włożyłem zawleczki. Jeździ to już 4 lata i działa jak oryginał. Nic nie widać nawet że przerobione.
wawrzyc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.