Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2011, 09:46   #11
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

rozwinąłeś ten ukryte akapity z pierwszego postu? tam wszystko jest, czego konkretnie nie rozumiesz?

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 13:30   #12
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozwinąłeś ten ukryte akapity z pierwszego postu? tam wszystko jest, czego konkretnie nie rozumiesz?
Rozwinełem ukryte akapity, kierownice z przyciskami mam, rozumiem że trzeba pociągnąć dodatkowe przewody do złącza przycisków kierownicy? W kompie auta też trzeba aktywować tempomat ? Czy coś jeszcze trzeba żeby tempomat odpalić ?

pozdr.
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 13:18   #13
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

a patrzyłeś na schemat? http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1215457599.jpg
musisz sprawdzić czy w Twoim GEMie w złączy C103 wychodzą przewody 10 i 18 (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1233648732.jpg) i czy dochodzą do złącza zwijacza (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1233648984.jpg) pod kolumną kierownicy (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1215456313.jpg). Jeśli zwijacz jest 4-roprzewodowy (2 do poduszki i 2 do klaksonu) to nie masz co zakładać kierownicy z przyciskami tempomatu.
Wtedy pozostaje wymiana zwijacza lub przeciągnąć te dwa przewody z GEMa w dowolne miejsce (poza kierownicą) i tam zamontować 5 mikrowyłączników (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1218541536.jpg) i rezystorki (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1199803868.jpg), np. w joysticku od radia (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1245164396.jpg)

jeśli w Twoim GEMie w złączu C103 miejsca 10 i 18 są puste, to wtedy chyba tylko wymiana GEMa



powyższe to tylko moja wersja tego co przetłumaczył google, bo mój rosyjski jest 'oczeń płohy'
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 00:25   #14
KZT1974
ford::beginner
 
Avatar KZT1974
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Gdańsk/Warszawa
Model: Focus Gold X
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał danynx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W związku że zamontowałem sobie kierownicę ze sterowaniem tempomatu zamarzyłem sobie posiadać takowy tempomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy ktoś domontowywał sobie coś takiego?
Jest opis do Mondeo Mk4.... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale czy tak samo wygląda w Focusie II?
Witam!

I co zamontowałeś? Napisz proszę na jakim etapie jesteś. Może masz jakieś zdjęcia z własnego montażu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KZT1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 07:11   #15
danynx
ford::average
 
Avatar danynx
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Siedlce
Model: FF MK2 DW
Silnik: 1.8 TDCi+
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał KZT1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!

I co zamontowałeś? Napisz proszę na jakim etapie jesteś. Może masz jakieś zdjęcia z własnego montażu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety chyba odpuszczę :/ za mało samozaparcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FFII 1.8 TDCI (138PS / 340Nm by GCSHeko)
danynx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2011, 22:16   #16
KZT1974
ford::beginner
 
Avatar KZT1974
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Gdańsk/Warszawa
Model: Focus Gold X
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał danynx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niestety chyba odpuszczę :/ za mało samozaparcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może ktoś kto ma tempomat w MK II FL wrzuci kilka fotek np. skrzynki bezpieczników, wiązki przy pedałach, z których wychodzą przewody do czujników przy hamulcu i gazie itd, by porównać czy nasze wiązki np w Trend Gold X są takie same lub czego i gdzie im brakujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KZT1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 15:06   #17
KZT1974
ford::beginner
 
Avatar KZT1974
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Gdańsk/Warszawa
Model: Focus Gold X
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i czy dochodzą do złącza zwijacza (http://css.ffclub.ru/forum/uploads/p...1233648984.jpg) pod kolumną kierownicy
A czy możesz mi rozjaśnić, gdzie znajdę przy kierownicy tę wtyczkę?
KZT1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 21:05   #18
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

mam przez najbliższy tydzień b. ograniczony dostęp do kompa - patrzyłeś w watek na rosyjskim forum? ja nie mam informacji z innego źródła
albo zdejmuj obudowę kolumny kierownicy - chyba jest od dołu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 21:15   #19
tepe
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 43
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Podbijam temat, czy udało się komuś uruchomić tempomat w MK2 TDCI ?
tepe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 17:56   #20
KZT1974
ford::beginner
 
Avatar KZT1974
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Gdańsk/Warszawa
Model: Focus Gold X
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 37
Question Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał tepe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podbijam temat, czy udało się komuś uruchomić tempomat w MK2 TDCI ?
Jeszcze nie. Podłączyłem zgodnie z rosyjskim opisem sterowanie i byłem nawet w nieautoryzowanym serwisie w Warszawie w Autowaw na Białołęckiej (250 zł), ale mieli kłopot z własnym kompem i nie mogli się połączyć z moim samochodem.
Tak więc do przeglądu do lipca sobie odpuściłem.
Chcę jeszcze podjechać po przeglądzie gdzieś w Gdańsku do jakiegoś serwisu z IDS.
Jak nie uruchomię tego w Gdańsku do wrócę do Autowaw w sierpniu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sterowanie mam podłączone tak, że jeśli nie uruchomię tempomatu, bo będzie to niemożliwe, to odcinam przewody i brak kosztów z wymianą kierownicy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może ktoś ma pomysł na fachowców z IDS w Trójmieście i oczywiście za mniejsze pieniądzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Kabelki.jpg (85.4 KB, 1712 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg sterowanie.jpg (96.0 KB, 1591 wyświetleń)
KZT1974 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.