Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2019, 14:47   #1
Kazionator
 
Postów: n/a
Domyślnie Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

Witam,
Przymierzam się do zmiany auta. Planowałem znaleźć 1.6 mk2 101km w benzynie, ale trafiłem na takie ogłoszenie.
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...tml#a8080ef07a
Na moje niedoświadczone jeśli chodzi o fordy oko wszystko wygląda pięknie, ale może doradzicie na co zwrócić uwagę?

Dodatkowo proszę o informację jak ASO forda podchodzi do tematu udzielania informacji o historii auta? Można liczyć na ich pomoc?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 15:07   #2
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

Cóż, jeśli to wszystko prawda to i tak za drogi. Wg mnie wart jakieś 16 -17 tys.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 15:15   #3
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż, jeśli to wszystko prawda to i tak za drogi. Wg mnie wart jakieś 16 -17 tys.
Cena używanego auta to prawie zawsze kwestia umowna. Zresztą pisze w ogł., że do negocjacji. Ale za dobrą krajową sztukę z niskim przebiegiem warto dać trochę więcej, niż za sprowadzoną "okazję" od handlarza często z niepewną historią
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 15:18   #4
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena używanego auta to prawie zawsze kwestia umowna. Zresztą pisze w ogł., że do negocjacji. Ale za dobrą krajową sztukę z niskim przebiegiem warto dać trochę więcej, niż za sprowadzoną "okazję" od handlarza często z niepewną historią
Pełna zgoda jednak podtrzymuję moje wcześniejsze zdanie.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2019, 15:21   #5
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

Cytat:
Napisał Kazionator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodatkowo proszę o informację jak ASO forda podchodzi do tematu udzielania informacji o historii auta? Można liczyć na ich pomoc?
Jeśli udasz się z właścicielem do ASO i podasz nr VIN, to zapewne udzielą ci takiej informacji. Jeżeli właściciel(ka) nie ma nic do ukrycia z autem, to powinien się na to zgodzić.
Kolega z forum slawek-kali też może sprawdzić historię serwisową Forda, ale musiałbyś mu podać nr VIN, który zresztą chyba jest w ogłoszeniu
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 10:20   #6
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

Cytat:
Napisał Kazionator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na moje niedoświadczone jeśli chodzi o fordy oko wszystko wygląda pięknie, ale może doradzicie na co zwrócić uwagę?
zapytaj o historię uszkodzeń i ich napraw bo w ogłoszeniu zaznaczone bezwypadkowy. Zainwestuj te parę złotych i będziesz wiedział więcej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

przebieg wygląda ok po sprawdzeniu na historiapojazdu.gov.pl
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 16:30   #7
Kazionator
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe rady. Na pewno sprawdzę VIN przed obejrzeniem auta, a to zapowiada się na przyszły tydzień.

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cóż, jeśli to wszystko prawda to i tak za drogi. Wg mnie wart jakieś 16 -17 tys.
Mógłbyś to trochę rozwinąć? Tak jak mówiłem, to ma być mój pierwszy ford a ostatnie auto kupowałem 6 lat temu, ale patrząc po innych ofertach to za 16-17 tys mogę co najwyżej wyrwać coś z podobnym wyposażeniem ale sprowadzonego z dwa-trzy razy większym deklarowanym przebiegiem...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 18:57   #8
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

Cytat:
Napisał Kazionator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mógłbyś to trochę rozwinąć? Tak jak mówiłem, to ma być mój pierwszy ford a ostatnie auto kupowałem 6 lat temu, ale patrząc po innych ofertach to za 16-17 tys mogę co najwyżej wyrwać coś z podobnym wyposażeniem ale sprowadzonego z dwa-trzy razy większym deklarowanym przebiegiem...
Prawdę mówiąc sam odpowiedziałeś sobie na pytanie, czy wolisz kupić za 16-17 takie jak opisałeś powyżej, czy trochę droższe ale pewniejsze z polskiego salonu. A to, co inni koledzy z forum napiszą na ten temat i tak nie ma większego znaczenia, bo cenę będziesz negocjował nie z nimi ale z właścicielem (zakładając że jesteś dalej zainteresowany tym autem)

Bump: Jest taka jedna niepisana zasada przy poszukiwaniu używanego samochodu, o której pisał kiedyś w innym poście np. kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : zacznij przeglądanie ofert od tych najdroższych z danego rocznika, a nie od tych najtańszych. Myślę, że szybko zrozumiesz, dlaczego warto tak zrobić.

Ostatnio edytowane przez kopson ; 06-03-2019 o 19:02
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 19:27   #9
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

Cytat:
Napisał Kazionator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję wszystkim za dotychczasowe rady. Na pewno sprawdzę VIN przed obejrzeniem auta, a to zapowiada się na przyszły tydzień.



Mógłbyś to trochę rozwinąć? Tak jak mówiłem, to ma być mój pierwszy ford a ostatnie auto kupowałem 6 lat temu, ale patrząc po innych ofertach to za 16-17 tys mogę co najwyżej wyrwać coś z podobnym wyposażeniem ale sprowadzonego z dwa-trzy razy większym deklarowanym przebiegiem...
A... tam, patrz co pisze Kopson powołując się na wueka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I słuchaj ich uważnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2019, 20:50   #10
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus mk2 1.6 115km prośba o ocenę

A tam ... patrz co pisze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. on myśli, że dobre auto kupisz za półdarmo. Ciekawe, czy tak samo będzie myślał, jak będzie kiedyś sprzedawał swoje ...

Ostatnio edytowane przez kopson ; 06-03-2019 o 20:52
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.