Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2020, 16:02   #1
NimoQ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

Witam.
Ostatnio przełożyłem do mojego mondziaka z 2002 roku fotele z polifta z grzaniem i wentylowaniem i pojawił się problem migajacej poduszki - kod 51. Sensor poduszek przełożyłem z polifta bo wcześniej miałem błędy związane z czujnikiem położenia fotela kierowcy oraz matą pasażera a na forum wyczytałem, że taki zabieg pomaga no i generalnie pomógł na te błędy ale pojawił się właśnie błąd 51. Troszeczkę utknąłem z tematem więc postanowiłem napisać na forum z nadzieją, że ktoś pomoże. Z góry dziękuję za pomoc.

NimoQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 16:29   #2
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

DTC B2691: Obwód czujnika zapięcia pasa bezpieczeństwa kierowcy otwarty lub zwarty do akumulatora. Kod błyskowy lampki: 51

W przedlifcie masz inne czujniki zapięcia pasa (w klamrach) niż w polifcie. Przedlift - magnes, polift - stycznik. POmoże przełożenie całego napinacza z klamrą z przedliftowego fotela.
Przerabiałem temat ale w drugą stronę. Przedliftowy napinacz nie chciał mi gadać z poliftowym autem.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 16:47   #3
NimoQ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

Kurcze problem w tym, że napinacze przekładałem ze starych przedliftowych foteli więc to chyba nie to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit : Żeby była jasność przekładałem ze starych foteli napinacze czyli te wtyki do pasów a samych pasów nie ruszałem.

Ostatnio edytowane przez NimoQ ; 04-09-2020 o 17:37
NimoQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 19:32   #4
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

Przedlift ma matę obecności pasażera a polift nie, to też będzie generowało błąd
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 19:34   #5
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

Wcześniej mi umknęło, że założyłeś poliftowy sterownik. Tutaj przyczyną problemu jest poliftowy sterownik SRS z przedliftowymi napinaczami. Jeśli założyłeś poliftowy moduł SRS to musisz dać poliftowe klamry z napinaczami. Możesz też ewentualnie odłączyć całkiem czujniki zapięcia pasów pod fotelem. Sterownik pomyśli wtedy, że pas jest cały czas zapięty...
Jeździłem tak jakiś czas z przedliftowymi napinaczami w poliftowym aucie, dopóki nie dorwałem poliftowego napinacza.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , ale kolega założył poliftowy sterownik, który maty już nie obsługuje, więc błędu maty nie będzie. Kod błędu jednoznacznie wskazuje na czujnik zapięcia pasa w klamrze napinacza.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 04-09-2020 o 19:49
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2020, 20:10   #6
NimoQ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

Czyli się pospieszyłem z wymianą napinaczy. Pozostało mi wrócić do poliftowych napinaczy i miejmy nadzieję, że błąd zniknie. Panowie powiedzcie mi jeszcze czy to, że fotele są prawdopodobnie z anglika ma jakieś znaczenie ? Dodam, że siedziały w aucie w wersji europejskiej i nie było tam żadnego błędu poduszek.

Ostatnio edytowane przez NimoQ ; 04-09-2020 o 20:13
NimoQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 08:38   #7
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@mischel , ale kolega założył poliftowy sterownik, który maty już nie obsługuje, więc błędu maty nie będzie.
Fakt nie doczytałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał NimoQ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie powiedzcie mi jeszcze czy to, że fotele są prawdopodobnie z anglika ma jakieś znaczenie ?
W napinaczu pasażera będziesz miał czujnik zapięcia pasa i jak masz pełną elektrykę to możesz mieć blokadę zakresu pracy przód tył ale bez problemu do zdjęcia.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2020, 16:37   #8
NimoQ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

Panowie pomocy. Dziś przełożyłem napinacze z powrotem i dalej mi miga poduszka tym samym kodem. Strasznie mnie to denerwuje a nie mam już pomysłu co może być nie tak - proszę o pomoc bo ręce opadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NimoQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 11:32   #9
NimoQ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

Nikt nie ma pomysłu co może być nie tak?
NimoQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2023, 01:35   #10
rob8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2011
Model: mondeo MK3
Silnik: 1800 LPG
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Migająca poduszka kodem 51 po przełożeniu foteli z polifta.

Udało się komuś rozwiązać ten problem? Przełożyłem i sterownik SRS i napnacze z drugiego auta i mam kod 51
rob8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.