Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2021, 05:51   #11
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

Cytat:
Napisał CrazyChazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie resetu adaptacji nie robiłem, bałem się w sumie bo czytałem kilka wątków i jak poresetowali te adaptacje to zaczęły się cyrki z EGR a kończyły wymiana na nowy.. Tym bardziej że mój jest zamknięty, nic przez niego nie przepływa.
Logi mogę spróbować poprawić jutro rano. Swoją drogą skąd znasz wytyczne parametrów tego silnika? Masz gdzieś rozpisanie wartości? Do Vaga były opracowania pod konkretny numer silnika lub grupę podobnych.
Dziś przyjdzie N75 bo sprzedający na aledrogo dal ciała. Z grucha będzie problem bo średnio teraz z dostępem do kanału. MAP jest po lewej str na kolektorze stojąc przodem do silnika?
jako taki dostęp do cięgna turbo jest od góry silnika, mi to wystarczyło, pomagałem sobie telefonem z włączoną kamerką z oświetleniem.

Co do wartości EGR, to brak danych... ale miałem trochę aut (PSA) , kiedyś dużo walki było z 1,6HDI twoje dane porównywałem też z moim autem gdzie EGR na wolnych obrotach ma 20-25%. Wartość otwarcia EGR zależy od MAF i MAP to działa razem, jeżeli coś z układanki wypada to dzieją się cuuda. Warto to poczyścić a nawet podmienić po czym ja zawsze kasuję adaptacje.

Nie miałem rozebranego EGR z tego silnika, po czym sterownik odczytuje wartość położenia EGR?, tam jest potencjometr czy silnik korkowy, który sterownik sobie kalibruje, przypuszczam, że to drugie.

Tak cięgno wyglądało przed czyszczeniem

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co ciekawe nie ma regulacji ramienia, nie mogę się także dopatrzeć regulacji stopki (ustawienie bazowe cięgna) więc wygląda na to iż sterownik adoptuje na podstawie czujnika położenia

Położenie VNTP (zmiennej geometrii) na wolnych obrotach mamy identyczne też 90-94%

Zwróć także uwagę, że gdy masz 100% gazu to egr ma otwarcie 0,39% to także przemawia za resetem adaptacji... albo z jakiś powodów nie może się domknąć do końca.

MAP jest centrale w kolektorze z przodu silnika (pierwszy wystający czujnik za chłodnicą cieczy) do czyszczenia czujników użyłem środków do przepływomierzy + suszenie całą noc na kaloryferze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 10-05-2021 o 14:22
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 14:51   #12
CrazyChazz
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-04-2021
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

Cytat:
Napisał mdxmd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwróć także uwagę, że gdy masz 100% gazu to egr ma otwarcie 0,39% to także przemawia za resetem adaptacji... albo z jakiś powodów nie może się domknąć do końca.)
Stan tego 0,39% jest chwilowy, później jest 0%.. boje się że jak skasuję tą adaptację to serio zaczną się cyrki..

A regulacji na sztandze pewnie nie ma bo jest czujnik położenia.

EDIT:
Wymieniłem zawór od turbo, rano od zimnego silnika zobaczę czy jest poprawa.
Sprawdziłem też MAF na zapłonie pokazuje 1,87 g/s- czyli przepływka raczej OK.

EDIT 2:
Logi po przejeździe na nowym zaworze od VGT:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez CrazyChazz ; 11-05-2021 o 18:57
CrazyChazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 20:36   #13
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

Cytat:
Napisał CrazyChazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stan tego 0,39% jest chwilowy, później jest 0%.. boje się że jak skasuję tą adaptację to serio zaczną się cyrki..

A regulacji na sztandze pewnie nie ma bo jest czujnik położenia.

EDIT:
Wymieniłem zawór od turbo, rano od zimnego silnika zobaczę czy jest poprawa.
Sprawdziłem też MAF na zapłonie pokazuje 1,87 g/s- czyli przepływka raczej OK.

EDIT 2:
Logi po przejeździe na nowym zaworze od VGT:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

coś pomogła wymiana VGT ?

parametry mamy b. zbliżone

Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 14-05-2021 o 20:47
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2021, 10:36   #14
CrazyChazz
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-04-2021
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

Wydaje mi się, że tak.
Wczoraj walczyłem z brakiem masy na klimie i czyściłem punkty masowe oraz wymieniłem przewód od PCM. Przez jakieś 4-5 godzin odpięta była bateria.
Teraz samochód chodzi jakby płynniej i elastyczniej. Pewnie przy odłączonym akumulatorze skasowały się adaptacje i pojawił się efekt działania przy EGR i VGT.
CrazyChazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2021, 12:53   #15
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

Cytat:
Napisał CrazyChazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że tak.
Wczoraj walczyłem z brakiem masy na klimie i czyściłem punkty masowe oraz wymieniłem przewód od PCM. Przez jakieś 4-5 godzin odpięta była bateria.
Teraz samochód chodzi jakby płynniej i elastyczniej. Pewnie przy odłączonym akumulatorze skasowały się adaptacje i pojawił się efekt działania przy EGR i VGT.
Mi klima działa tylko na wolnych obrotach, co do osiągów to chyba turbina mnie czeka trochę ją słychać szczególnie na pierwszych biegach, wkurzające bardzo, poza tym jeździ w miarę płynnie. Wiesz może czy można jakoś wpłynąć na wychylenie zmiennej geom turbo? Powyżej 2000obr przy lekkim gazie pompuje prawie 2bar i dużo otwiera egr który czuć że muli silnik. Kiedyś tak miałem w 1.6hdi wystarczyło o jeden obrót wykręcić ramię zmiennej geome. I efekt był super. Tutaj nie mamy regulacji bo cięgno jest na sztywno.

Jakie masz korekty wtryskiwaczy na wolnych obrotach (normalna temp. silnika) ??

Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 16-05-2021 o 23:04
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2021, 19:53   #16
CrazyChazz
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-04-2021
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

Musiałbym sprawdzić.. ale póki co ciężko bo młyn straszny.
CrazyChazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2021, 06:15   #17
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

czy na śrubach jest jakaś możliwość regulacji (przesunięcia gruszki względem uchwytu ?) bo możliwe, że każdorazowe odkręcenie gruszki to konieczność regulacji turbiny...

na koniec jak dostałeś się do zabezpieczenia cięgna, kompletnie nie ma tam dostępu


Jeżeli cokolwiek robiłeś przy osprzęcie turbiny musisz uruchomić procedurę serwisową,

Ostatnio edytowane przez mdxmd ; 22-05-2021 o 20:49
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2021, 13:01   #18
tiefe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2015
Model: C-MAX Mk2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Udalo Ci sie rozwiazac problem z kangurowaniem silnika?
Ja mam ten problem przy ruszaniu i w nasila sie gdy temp spada ponizej 5 stopni.
Wymienilem N75 ale nic to nie dalo.
tiefe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 15:54   #19
CrazyChazz
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-04-2021
Skąd: Opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 10
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

Cześć,
Sorry za długą zwłokę, miałem dynamiczne kilka tygodni.
Problemu nie udało mi się rozwiązać. Zrobiłem dziś po pracy zapis z oscyloskopu; korekty wtryskiwaczy, temp. silnika i ciśnienie listwy paliwowej.
Zweryfikujcie ze swoimi pojazdami.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - rozgrzewanie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - temp. robocza
Ale obstawiam, że dwa wtryski podlewają.

EDIT2:
Finalnie, w dużej mierze, przyczyną szarpania na zimno i przy średnich obciążeniach była uszkodzona pompka wstępna i przeciekająca sekcja HP w pompie CR.
Po wymianie i uszczelnieniu pompy samochód zachowuje się dość poprawnie.

Ostatnio edytowane przez CrazyChazz ; 21-12-2021 o 17:10
CrazyChazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2022, 09:12   #20
Wisemariano
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-08-2021
Skąd: Bielsko Biała
Model: Focus mk3
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2014
Postów: 14
Domyślnie Odp: DW10C Kangurowanie silnika - analiza logów

szkoda ze nie wklejasz tutaj , tez bym chetnie zobaczył te parametry. Pod linkami juz ich nie ma czyli cały post i czytanie na prózno a potem pretensje dlaczego zakjładanie nowego postu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
A propo :
troche mnie ciekawi to otwarcie egr 0,39 % czasmai latem tez tak mam kiedy sie zamyka przy hamowaniu silnikiem a po czasie gdy dłuzej to sie domknie . za to w zeszłą zime zauwazyłem ze gdy ponizej +5 stopni w dolocie to egr zamkniety na stałe , lecz po dłuzszej jezdzie jakby sie roziwierał i tez wskazuje procenty po przecinku . tak nie powinno być ?? zobacze jak bedzie w tą zime jak sie ochłodzi ponizej +6

Ostatnio edytowane przez Wisemariano ; 22-09-2022 o 09:14
Wisemariano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.