Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2017, 07:19   #11
koczko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Skąd: ostrołęka
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Witam serdecznie,
Pojawiły się upały i problem powrócił. Mój samochód to Ford fusion 1,4 benzyna 2004 rok przebieg 160 tyś. km. Mój problem to: Przy upałach powyżej 30 stopni na zewnątrz klimatyzacja w moim aucie przestaje dmuchać zimnym powietrzem. Po włączeniu działa przez kilka minut około 5, po czym przestaje dmuchać zimnym powietrzem mimo podświetlonej lampki włączenia A/C. Układ klimatyzacji przeszedł pełen serwis w kwietniu. Może ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem i może podpowiedzieć jak go rozwiązać ? Może znacie dobry serwis w Warszawie godny polecenia ?

koczko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 17:59   #12
chatynka
ford::beginner
 
Avatar chatynka
 
Zarejestrowany: 04-10-2016
Model: fuzyja
Silnik: ok
Rocznik: old
Postów: 27
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Witam.
San uczę się Fusion-a, bo to dla mnie bardziej przygoda i hobby niż konieczność.
Po to w aucie jest komputer by zadbał o możliwość jazdy. Klimatyzacja jest komfortem. Teraz jeśli jedziesz głównie w mieście (czyli stoisz w korach), to wentylator nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego chłodzenia dla silnika ale i równolegle dla klimy. Wystarczy, że będziesz w ruchu - wszystko działa. To w Fusionie jest i tak fajnie, bo w innym autku z 2012 roku klima przy takich upałach cały czas się uruchamiała i wyłączała... ! Tu przynajmniej jeszcze działa!
U mnie dodatkowo komputer zwiększa obroty silnika ale tylko w tak wielkich upałach. Elektronika stara się doładować akumulator przy tak dużym zapotrzebowaniu na prąd.
Są lepsze auta w których nie odczujesz takich stanów ale i sporo nowsze/droższe.
Samo życie-ciesz się tym co masz a jak zmienisz, to sie pochwal.
Pozdrawiam.
chatynka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 19:24   #13
koczko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Skąd: ostrołęka
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Witam,
Przede wszystkim bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do informacji, że prawdopodobnie to komputer odłącza klimę w wysokie temp. to jest to dla mnie logiczne. Dla pewności chciałbym się dowiedzieć czy na pewno jest tak jak sugerujesz. Czy da się to jakoś sprawdzić ?? Może poprzez OBDII?
koczko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 20:36   #14
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Cytat:
Napisał koczko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy upałach powyżej 30 stopni na zewnątrz klimatyzacja w moim aucie przestaje dmuchać zimnym powietrzem. Po włączeniu działa przez kilka minut około 5, po czym przestaje dmuchać zimnym powietrzem

Może znacie dobry serwis w Warszawie godny polecenia ?

Był Solid Garage jako godny polecenia, ale im się elektryk połamał w wypadku samochodowym i teraz już nie wiem gdzie.

Klima manualna jest prosta jak budowa cepa, więc może tylko czujnik ciśnienia szwankuje, albo brak odpowiedniego chłodzenia sprężarki, ta się przegrzewa i wyłącza się po 5 minutach. Sprawdzałeś, czy wiatrak chłodnicy się włącza od razu gdy klimatyzacja startuje po uruchomieniu auta?
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2017, 07:40   #15
koczko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Skąd: ostrołęka
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Witam,
Tak sprawdzałem, wentylator chodzi w 2 prędkościach.
koczko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2017, 08:23   #16
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Cytat:
Napisał koczko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Układ klimatyzacji przeszedł pełen serwis w kwietniu.
no i? sierpień już, czynnik Ci zeszedł to się wyłacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziurę masz, na tyle mała, że nie wychodzi przy "serwisie"
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2017, 12:02   #17
koczko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Skąd: ostrołęka
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Speedo, dzięki za podpowiedz, ale kliema wyłącza mi się tylko jak jest na zewnątrz powyżej 30 *C. W inne dni chłodzi, aż miło. Tak, więc raczej czynnik jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koczko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2017, 19:08   #18
chatynka
ford::beginner
 
Avatar chatynka
 
Zarejestrowany: 04-10-2016
Model: fuzyja
Silnik: ok
Rocznik: old
Postów: 27
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Wyjdę na starego dziada ale TY masz stare auto i daj mu żyć życiem z lat w których powstało. Czy ktoś kiedyś w 2004 brał takie temperatury pod uwagę przy konstruowaniu maszyny?
Mam to samo co TY ino jeszcze 2003 a miałem sporo nowocześniejsze autko chwilę temu... .
Jeżeli nie stać Cię na diagnostykę klimatyzacji, to odpuść sobie niepokoje i ciesz się jazdą tym fajnym autkiem.
Tutaj auto musi być w ruchu by klima działała poprawnie ale nie w ruchu miejskim gdzie więcej stoisz niż jedziesz. Przy tak wysokich temperaturach jakie mamy ostatnio wiatrak nie jest w stanie chłodzić i motor i klimę.
Bardzo ważną kwestią jest to, by uruchamiać układ klimatyzacji możliwie często i to niezależnie od pory roku. Przynajmniej ze 2-3 razy w m-c. Jesienią osuszając wnętrze a zimą ogrzewając. Lato obecne już pomijam, bo niebawem zostanie wspomnieniem. Pozwala to na utrzymaniu układu w dobrej kondycji.
Pozdrawiam i powodzenia.
chatynka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 13:43   #19
koczko
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2011
Skąd: ostrołęka
Model: fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Ok, dzięki.
Poobserwuję jeszcze układ, kiedy się wyłącza itd.
Popytam ludzi o dobry serwis w Warszawie i wrócę do tematu.
Pozdrawiam
koczko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2017, 14:21   #20
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Nieregularna praca klimatyzacji

Tez w obecne upały ( w zasadzie od 25st w górę) mam odczucie ze klima jest zbyt slaba.
Sprzegielko cyka, wiatrak startuje.
Chlodnica oczyszczona.
To pojechałem na serwis klimy, 80zl w plecy żeby dowiedzieć się ze po dwóch latach mam w układzie 640g przy nominalnej (650g+/-13g).
Fakt ze na obiegu zamkniętym jest teraz bardziej wydajna, ale dziś jest okolo 25st.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.