Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2017, 12:49   #1
pawlik835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 150 KM
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Trochę pytań o rodzinnym autku.

Witam.
Jako że wczoraj wymieniłem już koła na zimowe postanowiłem troszkę zadbać-przeglądnąć samochód.
Pierwsze co zrobiłem to zdjąłem koła letnie oraz nadkola sprawdziłem jak się to ma za nimi. Okazało się że jeszcze znośnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wydmuchałem piasek z zakamarków przód od strony kabiny oraz tył również od strony kabiny - potrafi się tam trochę brudu nazbierać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem małe defekty typu:
- wyrobione gumy pod sprężyną dół oraz góra tył (blacha zaczęła odstawać)
- tarcze i klocki tył już nie najlepiej wyglądają
- przyrdzewiałe na zewnątrz przewody hamulcowe tył - przy belce
- osłona przy przegubie - podporze długiej jest trochę polasowana
- smar wydobywający się spod osłony przegubu od strony silnika

Moje pytanie:
Jakie gumy pod i nad sprężyny tył kupić?
Jaki zestaw tarcz i klocków tył?
Przewody hamulcowe sam chyba zrobię kupię gientarkę, złącza i maszynkę do zarabiania.
Osłona do wymiany jaką kupić zamiennik czy coś bliżej oryginału?
Kupię opaski nowy smar zsunę osłonę przepłukam przegub i założę nowy smar i opaski zaciskowe na klucz. Dobry pomysł?

Zakonserwowałem też progi tym do profili zamkniętych na sprężarkę. Tyle tego dałem że aż na wierz wylatywało.

Trochę oleju na silniku ale to chyba z góry spływa od tego krućca na pokrywie czy się mylę? spływa od góry po chłodnicy EGR na rurę intercoolera i niżej na łącznik półośki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co to jest za filterek z lewej strony na górze?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rura od intercoolera też jest brudna. Pewnie do czyszczenia intercooler?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnie pytanie czy jest to naturalny kont półośki? Bo dziwnie to wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi.

pawlik835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2017, 14:21   #2
pawlik835
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2015
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 150 KM
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Odp: Trochę pytań o rodzinnym autku.

Zapomniałem jeszcze dopisać.
Mam problemy też z 5 tzn. poniżej tego biegu przełączanie między biegami czyli 1-5, 2-5, 3-5, 4-5 bardzo ciężko wchodzi a wręcz czasem nie możliwe jest włączenie.Z 6 na 5 elegancko nawet nie trzeba 6 włączać tylko lekko w stronę 6 i później 5 i dobrze jest. Wymieniłem też wczoraj kostkę plastikową wybieraka myślałem że to to. Są tam również tuleje plastikowe na wałku może to one? Bo raczej to nie jest skrzynia czy cokolwiek. Ostatnio też wymieniłem płyn hamulcowy na wiosnę bo był już lekko ciemny.

Miał ktoś takie problemy?

Ostatnio edytowane przez pawlik835 ; 29-10-2017 o 14:27
pawlik835 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.