Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2018, 23:13   #1
Erpolis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2017
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Regeneracja pompy i wtryskiwaczy

Witam

Mam pytanie odnośnie regeneracji pompy wysokiego ciśnienia a mianowicie:

Przy wymianie filtra paliwa zauważyłem opiłki i wiura aluminium więc pierwsze co to problem z pompa. Na początku konsternacja bo mechanik powiedział że trzeba wymieniać pompę wtryski i czyścić układ czyli jakieś 10 000 zł

Postanowiłem poszukać alternatywy okazało się że można pompę regenerować.
Gadałem z gościem z serwisu Bosch który to robi cena spadła do 5000 - 6000 zl o ile nie trzeba będzie wymieniać wtrysków bo nie można regenerować.

Z czystej ciekawości zadzwoniłem do serwisu forda ile u nich cała naprawa by kosztowała i tu zaskoczenie bo cena regeneracji pompy i czyszczenia układu to ok 1900 ale okazało się że można regenerować też wtryski (simens piezo) jeżeli będzie taka konieczność.

Pan w serwisie powiedział mi ciekawą informację że w tych silnikach 2.0 TDCi to normalne że pojawiają się opiłki o ile jest ich kilka naście a nie przykrywają całego dna filtra.

Znajomy mechanik twierdzi że nigdy się z czymś takim nie spotkał żeby były opiłki od taka norma a i w innych punktach czy to Bosch czy inne nikt o czymś takim nie wspomniał zawsze to był problem z pompa.

Pytanie czy ktoś z was ma doświadczenie w tym temacie nie chce wywalać kasy na regenerację i czyszczenie jeżeli to normalne ale też nie chce aby załatwić wtryskiwacze.

Na zdjęciu widać bąbelki wody ale też opiłki i wiura
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ford Galaxy 2.0 TDCi 2008

Erpolis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 10:47   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy i wtryskiwaczy

nudno żyjecie obywatele, wymyślacie, wymienić filtr i tyle, jeździć, będzie coś siedziac to naprawiac.
mogą od opiłków powroty z wtryskiwaczy się zapchac, pompie nic sięnie dziaje zazwyczaj.
opiłki to normalne w pompach wtryskowych.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 11:32   #3
Erpolis
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-10-2017
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 31
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy i wtryskiwaczy

Nie wiem dlatego pytam

Ford Galaxy 2.0 TDCi 2008
Erpolis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2018, 17:42   #4
Dariusz1967
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 25-12-2015
Skąd: Minsk mazowiecki
Model: Galaxy mk3 2.0 tdci
Silnik: Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy i wtryskiwaczy

Ewentualnie mozesz dolac oleju do dwusowow 2 t orlenowski czerwony na 100 litrow litr wtedy pompa ma lepsze smarowanie
Dariusz1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2018, 13:04   #5
gastom
ford::amateur
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 27-09-2017
Skąd: milton keynes
Model: galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy i wtryskiwaczy

Witam,mam to samo juz pare lat,wymieniam filter co roku i olewam to,tez slyszalem ze te typy tak maja,problem bedzie gdy bedzie pelno opilkow.Co do wtryskow to pierwsze slysze ze je regeneruja,czytalem ze daja gwarancje do 250tysiecy,a mi juz duzo nie pozostalo,wiec pomalu szu
kam uzywek z malym przebiegiem.
gastom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 09:08   #6
Marsaon
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 9
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy i wtryskiwaczy

Wtryski w 1.8 się regeneruje. Koszt rzędu 500-600 za wtrysk. Mam w sumie 4 po regeneracji i jest OK.
Marsaon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2018, 06:59   #7
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy i wtryskiwaczy

W tryski Siemensa da sie regenerowac. Sa dostepne zestawy, ale tylko czesci mechanicznej wtryskiwacza. Glowica piezoelektryczna jest wymieniana podczas fabrycznej regeneracji w Siemensie.
Co do opilkow, to temat juz wielokrotnie poruszany na forum.
Podstawowe pytanie, to jaka pewnosc, ze opilki pochodza z ukladu wtryskowego, skoro powrot leci prosto do zbiornika. Na stacjach paliw rowniez sa pompy.
Mechanicy czesto myla silniki 2.0 tdci Forda z PSA
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2018, 19:02   #8
przydzial1973
ford::beginner
 
Imię: Wiesiek
Zarejestrowany: 29-05-2015
Skąd: Mielec
Model: FORD S MAX
Silnik: 2 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Regeneracja pompy i wtryskiwaczy

Opiłków na zdjeciu jest niewiele wszystko jest w normie nie należy wymieniac pompy ,w tym systemie wtryskowym wszyskie przelewy wychodza z pompy bezposrednio do zbiornika zawory sa na pompie opiłki mogą pochodzić w wewnętrznej strony pompy nie koniecznie tlocznej/ pompa jest chłodzona i smarowana w całosci i przelewy wysokiego i niskiego cisnienia idą do zbiornika.Ja u siebie wymieniłem pompe na nową przy 180 tys ale na dnie filtra mialem ich kilkaset cale dno przykryte złotymi opiłkami a wtryskiwaczom nic sie nie stalo ,nie płukałem nawet układu tylko wymiana pompy ,trzeba zalożyc filtr dobrej jakosci orginał albo purflux ponieważ te filtry mają gruby wklad i napewno wyłapią mikroopiłki ,bosch albo mann w tym przypadku wcale nie jest dobry ,dają dożo materiału filtrującego ale cienkiego i na podciśnieniu te opilki mogą przejsc.
przydzial1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.