Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2015, 12:47   #1
psyku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Lusterka składane elektrycznie dołożenie

Witajcie
Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem focusa 1.5 ecoboost 2015r.
Auto wspaniałe. Jest tylko jeden mały problem.
W zamówieniu które złożyłem w salonie, wyraźnie było zaznaczone że mają być elektrycznie składane i podgrzewane lusterka. Niestety salon to przegapił.
Już po odbiorze samochodu, zgłosiłem całą sprawę do ASO. W odpowiedzi otrzymałem informację że bez problemu zamówią potrzebne części i założą właściwe lusterka i tu niestety zonk.
Po mimo tego że wszystkie części zostały zamówione, ASO nie jest w stanie zmodyfikować oprogramowania samochodu w taki sposób żeby to działało.

Cytat:
uprzejmie informuję, że nie ma możliwości wprowadzenia zmian w oprogramowaniu pojazdu, w taki sposób, aby zagwarantować działanie lusterek składanych, zainstalowanych jako wyposażenie nie fabryczne
Tyczy się to wszystkich "przeróbek" które wymagają ingerencji w oprogramowanie (dodanie nawigacji, podgrzewanych foteli, itd.).
Trochę mi się wierzyć nie chce że to na prawdę taki problem i proszę o opinię.


pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 26-11-2015 o 15:41
psyku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2015, 15:03   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie

Bo ASO nie chce, nie może, nie umie, ...* (* - odpowiednie skreslić)... Ale koledzy forumowi zrobią Ci to bez problemu za niewielką opłatą. Jesteś z łodzkiego, to najbliżej masz do kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z Warszawy.
Ba nawet sam byś mógł to zrobić. I tak najdroższe w tym to części (lusterka, inny panel na drzwiach, może moduły drzwiowe). Masz je zamontowane, czy mówiąc, że się nie da olali Cię?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2015, 15:59   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie

A mi się udało może szkolenia dla ASO powinniśmy organizować.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2015, 16:40   #4
TheVoytekBear
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie

Dla mnie jest ciekawe, czy kolega przy zamawianiu auta za ten element zapłacił. Jeżeli tak, to bym ASO pomęczył na jego miejscu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2015, 18:30   #5
Ironex
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 29-10-2015
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie

Witam, ile może kosztować dorobienie takich składanych i podgrzewanych lusterek? Mam Focus MKIII z 2011 roku hatchback.
Ironex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2015, 10:53   #6
rb-net
ford::beginner
 
Avatar rb-net
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Józefów
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM > 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie

Sam tez robie taka przerobke, mam kupione lusterka, zamontowany panel z guziczkiem do skladania, ale niestety poki co do najnowszych modeli z 2015 r. z oprogramowaniem F1ET itp. nie ma mozliwosci podlaczenia nawet przez UCDS (kolega mayak).
rb-net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2015, 20:18   #7
psyku
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2011
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Re: Lusterka składane elektrycznie dołożenie

Za element zostało oczywiście zapłacone i stąd cała sprawa. Salon zamówił potrzebne części na własny koszt i wszystko przełożył, ale niestety nie działa. Tłumaczą się jakimś plikiem konfiguracyjnym, który jest tworzony dla konkretnego auta i podobno zmiany w nim mogą doprowadzić do nieprawidłowej pracy ważniejszych podzespołów. Szczerze, nie kupuje tego

Bump: W tej chwili jestem na etapie rozmów "co mogę dostać w zamian", no paranoja :/
psyku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2015, 21:06   #8
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie dołożenie

Mają rację oni w ASO w IDS mają zablokowane takie myki to nie są programy w których odchaczając ptaszka włączymy co chcemy(napisz do tedi_k albo mayak) oni będą wiedzieli czy możliwe jest to uruchomienie w modułach drzwiowych.Kiedyś żeby coś uruchomić trzeba było poszukać auta bogato wyposażonego w to co chcieliśmy dołożyć i mając jego VIN można było ściągnąć taki plik teraz mamy rozmaite programy które pozwalają na takie sztuczki prawie każdemu.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 10:18   #9
rb-net
ford::beginner
 
Avatar rb-net
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Józefów
Model: Ford Focus MK4
Silnik: 1.5 150KM > 182KM
Rocznik: 2020
Postów: 45
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie dołożenie

Przerobilem to u siebie.
Nie wiem jak w wersji gdzie sa tylko przednie szyby elektryczne, ale w mojej (4 sz. el.) nalezalo wymienic lusterka (ja kupilem lewe 8PIN i prawe 10PIN), wymienic moduly drzwiowe z wersji STD (koncowka numeru -Ax) na wersje HIGH (koncowka -Bx gdzie x to literka kolejnych wersji) - przerobilem kilka roznych i wydaje mi sie ze nie ma znaczenia wersja i czy moduly sa z tej samej wersji, grunt zeby byly HIGH z literka B. Wersja STD obsluguje tylko podgrzewanie lusterek wiec jesli ktos chce tylko ta opcje to nie musi wymieniac modulow. Do reszty funkcji lusterek wystarczy wymienic tylko przednie ale u mnie zamki zaczly sie dziwnie zachowywac tj. zamykaly sie "dwa razy" tak jakby myslaly ze ktores drzwi sa niedomkniete, dopiero po wymianie rowniez tylnych modulow na wersje HIGH jest wszystko OK takze polecam wymienic 4szt. Do tego trzeba ustawic opcje skladania (retractable mirrors), podgrzewania (heated mirrors) i lampki oswietlenia progow (puddle lights) w centralnej konfiguracji i wszystko dziala. Z ostatnim pomogl kolega mayak.
rb-net jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 20:20   #10
lukas foca
ford::amateur
 
Imię: lukas
Zarejestrowany: 03-01-2014
Model: focus mk 3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Lusterka składane elektrycznie dołożenie

Kolego w zamian ....Haha dobre zamawiasz auto placisz za wyposazenie a oni to przeoczyli ,towar nie zgodny z umowa .... a tak na marginesie aso nie umie nic u mnie w foce w ramach gwarancyjnego aktualizowania oprogramowania spalili zegary... 2 dni panowie w krawatach mysleli co zrobic ,po czym w 30 minut Mayak z Docento zlokalizowali usterke (telefonicznie) jedyne co wal do Marcina(Mayaka)masz najblizej on aktywuje ci te lusterka bo ids ma zablokowane te funkcje a przy okazji dolozy ci kilka innych bajerow .
lukas foca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.