Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2018, 13:16   #1
chorazy5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi bez DPF, 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Powtarzający się brak mocy

Cześć!
Od niedawna jestem posiadaczem Focusa MK2 z 2005 roku 1,6 TDCi, 109 KM, fabrycznie bez DPF. Przebieg 221 000.

Pojawia się problem odcięcia turbo (poprzedni właściciel mówił, że turbina była robiona). Po prostu brak mu mocy, a wejście na piątym biegu na obroty powyżej 3000 jest dość karkołomnym zadaniem. Dosłownie czuję moment odcięcia mocy. Najczęściej występuje to na trasie, w mieście spotkało mnie póki co raz. Problem znika po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu auta. Raz pomoże na 5 km i znów trzeba stanąć, a innym razem pomoże na kilkaset kilometrów i już do samej mety nic się nie dzieje.

Wygląda to trochę tak, jakby auto z jakichś przyczyn przechodziło w jakiś tryb, który resetuje się po ponownym uruchomieniu pojazdu. Sęk w tym, że żadne kontrolki się nie świecą (gdzieś wyczytałem, że komuś świeciła się kontrolka informująca, że auto przeszło w tryb awaryjny).

Będę z tym oczywiście jechał do mechanika, ale najpierw chcę się rozeznać co może być ewentualną przyczyną.

chorazy5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 13:30   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Powtarzający się brak mocy

Zawór Pierburga, węże sterujące tym zaworem, no i oczywiście najpierw najlepiej odczytać błędy na kompie - te mniej krytyczne nie pojawiają się na desce, ale zapiszą się w pamięci.

Zobacz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 14:49   #3
karwas
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2013
Skąd: Łask
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Powtarzający się brak mocy

Równie dobrze może to być zawór EGR który nie zamyka się do końca przy przyśpieszaniu. Ja w swoim 1.6 TDCI miałem taki sam objaw jak piszesz i po zaślepieniu go auto idzie na pełne obroty.
karwas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 14:57   #4
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Powtarzający się brak mocy

Zaślepienie egr nie jest rozwiązaniem. Po zaślepieniu egr w silniku 1,6 TDCI silnik jest wyraźnie słabszy na niskich obrotach. Lepszym rozwiązaniem jest wymontowanie i wyczyszczenie zaworu egr, o ile to jest przyczyną słabnięcia.
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 14:59   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Powtarzający się brak mocy

Trochę nie rozumiem w jaki sposób zaślepiony EGR (czyli bez pompowania spalin do silnika) miałby powodować niższą moc przy niższych obrotach?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 15:30   #6
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Powtarzający się brak mocy

Ja też nie rozumiem, ale przerabiałem w swoim MK2 1,6 TDCI 90 km. Jak ktoś chce się przekonać to mogę użyczyć zaślepki egr, można sobie zamontować i się przekonać.

Bump: Kupiłem kiedyś zaślepkę na wszelki wypadek i przy okazji wymiany czujnika ciśnienia listwy CR ją założyłem. Efekt. Silnik był wyraźnie słabszy na niskich obrotach (mniej elastyczny). Pierwsze co pomyślałem, że czujnik jest jakiś ....... Po dwóch tygodniach wyjąłem zaślepkę i silnik odżył. Dziwne, ale tak było.
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 18:24   #7
karwas
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2013
Skąd: Łask
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Powtarzający się brak mocy

Podsumowując najpierw wyczyść jak nic nie da możesz kupić nowy bądź za te same pieniądze wyprogramować go i mieć spokój na lata i cieszyć się czystym bez recyrkulacji spalin powietrzem w układzie dolotowym.
karwas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 18:35   #8
chorazy5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-09-2018
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCi bez DPF, 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Powtarzający się brak mocy

A co powiecie o ewentualnym zanieczyszczonym filtrze paliwa? Pytałem kolegę mechanika i to jest jego podejrzenie. Był wymieniany w tym roku, ale jeśli auto było tankowane złym paliwem, to ponoć może również to być przyczyną.

Czy rekomendujecie samodzielne wyczyszczenie EGRa osobie zielonej w mechanice samochodowej? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znalazłem taką instrukcję na YT [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

EDIT:
Wymieniony zawór zawór pierburga rozwiązał sprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez chorazy5 ; 16-11-2018 o 15:17
chorazy5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.