Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2016, 19:19   #31
misiak80
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2013
Skąd: Kraków
Model: Ambiente
Silnik: 1,4 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich amortyzatorów - jak to zrobić?

Plastikowa osłona chroni tylko przed kurzem, nie wpływa znacząco na komfort jazdy. Podjedź na diagnostykę na trzepaki i za parę złotych będziesz wiedział. Jeśli masz oryginalne amory to szacun.

misiak80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 13:03   #32
zajman
ford::amateur
 
Avatar zajman
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-12-2014
Skąd: Żywiec
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 5
Talking Odp: Wymiana tylnich amortyzatorów - jak to zrobić?

Cytat:
Napisał misiak80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Plastikowa osłona chroni tylko przed kurzem, nie wpływa znacząco na komfort jazdy. Podjedź na diagnostykę na trzepaki i za parę złotych będziesz wiedział. Jeśli masz oryginalne amory to szacun.

Chyba muszę podjechać jutro, wcześniej czasu nie było. Amory oryginalne ale pierwsze 80 tysi matka zrobiła jeżdżąc do pracy i po mieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na komfort jazdy to nie wpływało (bo auto stoi, wesele miałem przez weekend i urlop to nie jeździłem) ale strzela tak, że strach jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ziomek na to spojrzał i powiedział, że to jakiś grzybek gumowy jest nad amortyzatorem i on nie ma tej uszczelki przez co go można dotknąć. Znowu się trzeba będzie wykosztować ;/

Dzięki za odpowiedź, od dawna czytam to forum i jestem zdania, ze panuje tu wysoka kultura !
zajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 15:41   #33
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich amortyzatorów - jak to zrobić?

Cytat:
Napisał zajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jakiś grzybek gumowy jest nad amortyzatorem i on nie ma tej uszczelki przez co go można dotknąć. Znowu się trzeba będzie wykosztować!
Jeśli amorki wyjdą OK, to komplet tych osłon i grzybków (odbojów) to jakieś 50PLN. Do zrobienia samodzielnie.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 19:32   #34
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich amortyzatorów - jak to zrobić?

Cytat:
Napisał zajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba muszę podjechać jutro, wcześniej czasu nie było. Amory oryginalne ale pierwsze 80 tysi matka zrobiła jeżdżąc do pracy i po mieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na komfort jazdy to nie wpływało (bo auto stoi, wesele miałem przez weekend i urlop to nie jeździłem) ale strzela tak, że strach jeździć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ziomek na to spojrzał i powiedział, że to jakiś grzybek gumowy jest nad amortyzatorem i on nie ma tej uszczelki przez co go można dotknąć. Znowu się trzeba będzie wykosztować ;/

Dzięki za odpowiedź, od dawna czytam to forum i jestem zdania, ze panuje tu wysoka kultura !

Jak jeździsz do grzybiarza to nic dziwnego, że będziesz musiał się wykosztować. Cały czas opowiadasz o odbojniku amortyzatora i osłonie. U mnie na szarpakach amortyzator wyszedł idealnie, a mimo to był do wymiany.

Rozumiem, że oczywiście przyjrzałeś się wnikliwie, czy aby nie są wilgotne od oleju?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg d1c8475a66cbee8484b34ab21b851884.jpg (58.1 KB, 43 wyświetleń)
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2016, 08:27   #35
zajman
ford::amateur
 
Avatar zajman
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-12-2014
Skąd: Żywiec
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich amortyzatorów - jak to zrobić?

Cytat:
Napisał michail6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jeździsz do grzybiarza to nic dziwnego, że będziesz musiał się wykosztować. Cały czas opowiadasz o odbojniku amortyzatora i osłonie. U mnie na szarpakach amortyzator wyszedł idealnie, a mimo to był do wymiany.

Rozumiem, że oczywiście przyjrzałeś się wnikliwie, czy aby nie są wilgotne od oleju?
Wykrakałeś, amortyzator do wymiany. Mam zamienniki chciałem je jutro montować u sąsiada. Pytanie czy jest jakiś tutorial jak to zrobić ? Macie coś pod ręką ? Sąsiad wymieniał w swoim focusie z bodajże 2005 roku, wolałbym jednak mieć mimo wszystko jakąś instrukcję. Jakbyście coś mieli to możecie tutaj wkleić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


EDIT: Jakie samochody forda są niemal identyczne w budowie jak mój fusion ? Słyszałem, że Fiesta mk 7.

Ostatnio edytowane przez zajman ; 30-09-2016 o 11:46
zajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2016, 14:51   #36
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich amortyzatorów - jak to zrobić?

Fiesta mk6 i mazda 2.
Focus mk1 ma np te same tarcze hamulcowe.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2016, 18:19   #37
michail6
ford::average
 
Avatar michail6
 
Zarejestrowany: 30-03-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4L B + LPG
Rocznik: 2005 FL
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich amortyzatorów - jak to zrobić?

Ja wykrakałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? Opowiedz, jak do tego doszedłeś, że są do wymiany, faktycznie mokre od oleju?

Popatrzcie jaka jest różnica między długością skoku na dwóch oryginalnych amortyzatorach Motorcrafta. Jeden jak i drugi zalecany do Fusiona. Ten z dłuższym skokiem zamontowany po lewej stronie przejechał ponad 130 000 - od nowości. Ten z krótszym wytrzymał 80 000 - z prawej. Oryginalny od nowości z prawej tylko 56 000 ( ten z dłuższym).

Nie można porównywać lewej i prawej strony. Przy jeździe po lokalnych drogach prawy dostaje bardziej w kość. Jednak mimo wszystko wydaje mi się, że problem z szybkim padaniem amortyzatorów może się wiązać z niedopasowaniem długości skoku do potrzeby. Ten z krótszym skokiem częściej dobija do końca i ulega większym przeciążeniom z tego powodu. Szybciej się rozszczelnia. Takie moje rozważania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2016-08-03 16.59.22.jpg (98.1 KB, 60 wyświetleń)
michail6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 10:56   #38
Maniek1234567
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 07-10-2016
Skąd: Lubraniec
Model: Ford
Silnik: 1242
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich amortyzatorów - jak to zrobić?

Prosze o zdjecia z wymiany tylnych amorkow fiesta mk6
Maniek1234567 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 11:54   #39
zajman
ford::amateur
 
Avatar zajman
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 25-12-2014
Skąd: Żywiec
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana tylnich amortyzatorów - jak to zrobić?

Kilka rzeczy i ciekawostek po wymianie :

1. Lewy tylni praktycznie nie pracował (nie wracał do pozycji wyjściowej) a nigdy bym się tego nie spodziewał :].
2. Prawy tylni działał dobrze ale mocowanie amortyzatora było ułamane i to ono powodowało ten dzwięk.
3. Wymiana obydwu amorów zajęła około 40 minut, banał.
4. Nie rozumiem czemu ludzie odradzają przecięcie tej śruby trzymającej od dołu amora, u mnie po 10 minutach prób odkręcenia przecięliśmy i wstawiliśmy nowe, żadna filozofia a stan tej zardzewiałej starej śruby był tak tragiczny, że byśmy się z nią pichcili 2 dni.
5. Siadły mi niestety sprężyny, dużo się przez lata woziło na pace i widać tego efekty.


Cytat:
Nie można porównywać lewej i prawej strony. Przy jeździe po lokalnych drogach prawy dostaje bardziej w kość.
Zgadzam się w w 100%.

Ostatnio edytowane przez zajman ; 14-10-2016 o 11:56
zajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
amortyzatory tył , amortyzatory wymiana , fusion , fusion amortyzatory



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.