Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2019, 19:47   #41
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: brak ładowania akumulatora

Przyczyny braku ładowania znalezione i usunięte:
1 - rozłączona wtyczka nad alternatorem (urwany zatrzask),
2 - zregenerowany alternator - wymieniony wirnik i szczotki.

benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2019, 21:41   #42
jakmas1
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2019
Model: Kuga
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi 163KM 120kW
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Na początku zaczela swiecic ikona akumulatora byl brak ładowania

Witam, mam problem z ładowaniem w mondeo 2004 1.8sci. Na początku zaczela swiecic ikona akumulatora byl brak ładowania. Elektromechanik naprawił i przez tydzien było ok. Po tym czasie znowu zaczela swiecic ikona ladowania ale do tego silnik zaczoł falować. No nic na warsztat i ponoc zrobione. Minely cztery dni alternator znowu nie laduje. Tylko teraz troche sam pogrzebalem i okazalo sie, ze po odlaczeniu akumulatora i ponownym podłączeniu alternator ożył, pewnie znowu na jakis czas ale ładuje. Mieliście takie przypadki, ze po resecie (odłaczeniu aku) alternator nagle zaczyna ładowac? Znaczy to pewnie tyle ze alternator nie jest uszkodzony ale co moze byc przyczyna. Ponoc za ładadowanie odpowiada osprzed silnika, ale czy napewno.
Edit:
Samochod wrocil od elektromechanika i dalej to samo co 2,3 dzien przestaje ładowac. Jak zdejme kleme i ponownie podłacze ładuje 2,3 dni i znowu zwis. Ktos ma jakis pomysł co to moze byc? Bo w koncu pseudo naprawy przewyzsza mi cene samochodu 😢

Ostatnio edytowane przez jakmas1 ; 20-09-2019 o 15:10
jakmas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 22:12   #43
Fanatyk19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Zapalająca się kontrolka akumulatora , auto nie odpala

Witam, mam taki problem, otóż ostatnio zostawiłem zapalone światło w podsufitce w Mondku MK3 2.0 TDCI 2005r. na całą noc oraz następny dzień. Na drugi dzień odpaliłem samochód , przejechałem kilometr i zapaliła mi się dioda akumulatora na desce. Dojechałem do celu ok. 6km , zgasiłem auto. Następnie próbowałem je uruchomić jeszcze raz i .... zero reakcji, tzn po przekręceniu na zapłon wszystkie diody standardowo się zapalały, po chwili wszystkie gasły i została tylko dioda akumulatora oraz check ( dodam , że jeśli wszystko działa to świeci się wtedy jeszcze dioda od oleju) a następnie przekręcając kluczyk żeby go uruchomić zero reakcji samochodu, jakby rozrusznik w ogóle nie kręcił, jakby go nie było, jedynie w tej chwili gasł stan licznika oraz przebieg. Próbowałem wiele razy i nic, to samo. Jakby immobilizer odcinał. Zamykałem auto przyciskiem i otwierałem. Też nic. Odczekałem 15minut i dopiero wtedy samochód odpalił i wróciłem do domu i nawet żadna dioda nie wyskoczyła na powrocie. W domu sprawdziłem akumulator miernikiem i wskazywał ponad 12.5v , ładowanie ok 14v więc wszystko poprawnie. Mimo wszystko podłączyłem akumulator do ładowania na 4-5h. Następnego dnia identyczna sytuacja. Na co może wskazywać taki problem ? Czyżby akumulator wariował ?

Ostatnio edytowane przez Fanatyk19 ; 18-10-2019 o 07:42
Fanatyk19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 10:38   #44
Misiek12120
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 07-04-2020
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Problem z akumulatorem

Witam, od tygodnia jestem posiadaczem Mondeo MK3 z 2002 roku. Wczoraj wczesnym ranem próbując odpalić Forda, zakręcił kilka razy i pstryknęły przekaźniki. Padł akumulator. Ładowany ok. 6 godzin odpalił bez problemowo, chwilę pojeździłem. Żaden problem. Nastał wieczór. Odpalam jadę ok. 13km i kontrolka akumulatora. Byłem blisko domu także podjechałem, po drodze zgasły liczniki, odpalały się przy wyłączeniu świateł mijania. Tak też minęły ostatnie metry. Pod domem brak prądu w akumulatorze. Znów pstryknęły przekaźniki i cisza. Ponownie pod prostownik, ładowany ok. 12 godzin. Wstępna diagnozą alternator. Rano sprawdzam w samochodzie, akumulator podpięty, na nim 12.26v. coś mało. Odpalam, spada poniżej 9 i rośnie do 11v. Odpalam grzanie szyb, wszystkie światła, klimę. Spada do 10v. Zero oznak ładowania. Wszystko trwało może minutę, też mój błąd, że nie poczekałem aż się może alternator załączy (nie wiem czy działa od razu). Silnik zgaszony, napięcie na akumulatorze spadło do 11.99v. Kiepsko, drugi raz już nie odpalił. A wątpię czy wyczerpało by to cały akumulator. Za krótki czas.

Jakieś rady? Akumulator padł? Alternator? Jak sprawdzić jeszcze to mogę ? Może alternator włącza się po pewnym czasie od rozruchu?

Na chwilę obecną podłączyłem znów do ładowania akumulator. Sprawdzę czy może po kilku minutach się załączy ładowanie. Ale to dlaczego wczoraj jadąc nie działało?

Mógł alternatora rozwalić akumulator?

Przez poprzednie kilka dni żadnych problemów z odpalaniem i jazdą nie miałem.
Misiek12120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 10:58   #45
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem

Natychmiast kup nowy akumulator, bo jak bedziesz dalej robił próby, to zaraz bedziesz regenerował alternator, oby tylko.

Na bank, sprzedajacy wiedział o tym, ze wkłada do sprzedania auta złomowy akumulator.
Mozesz zadac od sprzedajacego ekwiwalentu za to, ze tak postapił.
Nie Ty pierwszy, ani ostatni zostałes wsadzony na mine, oby tylko był ten problem, a nie wiecej.
Zaraz zauwazysz, ze złopie olej, przyjdzie zima i trudny rozruch , itd.......
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 11:00   #46
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem

Ale nie widzisz że kolega ma ewidentnie problem z ładowaniem? Napięcie podczas pracy 11 V to trochę nie hallo.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 11:24   #47
Misiek12120
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 07-04-2020
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem

Dodam jeszcze, że pasek wieloklinowy jest w dobrym stanie, nie popękany. Raczej też się nie ślizga.
Mógł może paść przekaźnik alternatora? Jak go można sprawdzić bez wymiany?

Inna opcja, może być tak, że akumulator jest na tyle słaby, że alternator nie daje rady uzyskać wyższego napięcia?
Misiek12120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 13:10   #48
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem

Raczej nie. Moim zdaniem jest uszkodzony alternator.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 13:54   #49
Misiek12120
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 07-04-2020
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem

Zauważyłem dodatkowy objaw. Akumulator podladowany, trzy krótkie przejażdżki i delikatny spadek napięcia do 12.23v na wyłączonym silniku.

Trzy odpalenia później, gdy auto kilka minut chodziło następnie było gaszone, napięcie spadało do 12.04 po czym rosło ponownie do 12.23v jednak trwało to znów dobre kilka minut. Normalne, że tak się dzieje ?
Misiek12120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 15:09   #50
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Problem z akumulatorem

Nie. U Ciebie na pracującym silniku powinieneś mieć ok 14,4V.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , alternator , klimatyzacja , ładowanie akumulatora , mk3 , mondeo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.