Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2019, 07:30   #221
maxpayne34
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2015
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał Kamyk_Kamil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie znajduje się ten zawór rozprężny ?
Na grodzi silnika, tak po środku.

maxpayne34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2019, 11:09   #222
actchris
ford::average
 
Avatar actchris
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 131
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chrobolenie klimatyzacji (ustaje tylko jeśli klima jest off) zdaje się jest spowodowane umieszczeniem zaworu rozpreznego "na sztywno". Zawór nie jest na żadnym elastycznym przewodzie tylko na rurkach aluminiowych. To powoduje dziwne dźwięki. Prawdopodobnie rozne w zależności od ilości czynnika w układzie. Ktoś pisał ze da się to poprawić przewodami od fokusa?
Mi chrobotało przez chwilę po wyłączeniu auta, po uruchomieniu i w czasie jazdy nic się nie dzieje.


Teraz od zeszłego roku mam mały spadek wydajności, chłodzi ale nie tak jak kiedyś, kolega powiedział że coś może być nieszczelne. Chcę teraz dobić i zastanawiam się czy miał rację bo od chyba 5 lat nie robiłem przeglądu klimy (tak wiem, powinienem) ale wtedy było wszytko OK, zastanawiam się czy dobijając teraz nie zwiększę ciśnienia i ewentualna nieszczelność się nie powiększy. Czy po tylu latach jest możliwość żeby wydajność spadła bo niby układ zamknięty bez żadnych nieszczelności?
__________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej - Albert Einstein
actchris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 11:53   #223
hobos24
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-10-2018
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK4 Ghia
Silnik: 2.5T 255Km 402Nm LPG
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał actchris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi chrobotało przez chwilę po wyłączeniu auta, po uruchomieniu i w czasie jazdy nic się nie dzieje.


Teraz od zeszłego roku mam mały spadek wydajności, chłodzi ale nie tak jak kiedyś, kolega powiedział że coś może być nieszczelne. Chcę teraz dobić i zastanawiam się czy miał rację bo od chyba 5 lat nie robiłem przeglądu klimy (tak wiem, powinienem) ale wtedy było wszytko OK, zastanawiam się czy dobijając teraz nie zwiększę ciśnienia i ewentualna nieszczelność się nie powiększy. Czy po tylu latach jest możliwość żeby wydajność spadła bo niby układ zamknięty bez żadnych nieszczelności?
Mam identyczny problem spadek wydajności i dziwny dźwięk na biegu jałowym, w czasie jezdy może lekko odczuwalne czasami na niskich obrotach np przy cofaniu. Dodam że klima była sprawdzana jest szczelna i niewielki ubytek czynnika
hobos24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 09:43   #224
actchris
ford::average
 
Avatar actchris
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 131
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał hobos24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam identyczny problem spadek wydajności i dziwny dźwięk na biegu jałowym, w czasie jezdy może lekko odczuwalne czasami na niskich obrotach np przy cofaniu. Dodam że klima była sprawdzana jest szczelna i niewielki ubytek czynnika
Pojechałem do Norauto i skorzystałem z oferty:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dobili czynnik, sprawdzili przy okazji stany płynów itd ...

Ogólnie masz parę opcji do wyboru,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ps. jak będziesz dobijał to od razu niech wymienią filtr kabinowy i odgrzybią bo samemu się tylko narobiłem przy tym.
__________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej - Albert Einstein
actchris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 14:26   #225
hobos24
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-10-2018
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK4 Ghia
Silnik: 2.5T 255Km 402Nm LPG
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał actchris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojechałem do Norauto i skorzystałem z oferty:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dobili czynnik, sprawdzili przy okazji stany płynów itd ...

Ogólnie masz parę opcji do wyboru,
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ps. jak będziesz dobijał to od razu niech wymienią filtr kabinowy i odgrzybią bo samemu się tylko narobiłem przy tym.
Wiesz, był błąd w panelu klimatyzacji po jego usunięciu klima chłodzi tak że na LOW już nie ustawie tak jak wcześniej i na full wentylatory, teraz 18.5 i jest idealnie a klima już nie buczy ale chyba dla tego że temperatura spadła na zewnątrz z 40 do 28 filtr mam nowy
Dodam że błąd usunąłem z poziomu auta i nie powrócił ..
hobos24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 13:31   #226
actchris
ford::average
 
Avatar actchris
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 131
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

18.5 ? sorry ale ja cały czas ostatnio mam między 21 a 23 i w środku jest idealnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej - Albert Einstein
actchris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 17:06   #227
maxpayne34
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2015
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

18,5 st. C, to bym zamarzł. Ja ustawiam na AUTO między 22-24 st. A co do chrobotania, to zauważyłem, że jak trzymam za aluminiowy przewód ten grubszy od zaworu rozprężnego, to praktycznie zanika.
maxpayne34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 19:23   #228
hobos24
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 29-10-2018
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK4 Ghia
Silnik: 2.5T 255Km 402Nm LPG
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał maxpayne34 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
18,5 st. C, to bym zamarzł. Ja ustawiam na AUTO między 22-24 st. A co do chrobotania, to zauważyłem, że jak trzymam za aluminiowy przewód ten grubszy od zaworu rozprężnego, to praktycznie zanika.
Dobra, a na jakim odcinku to 22 stopni ustawiacie ja mam 15 km do domu z pracy i pisałem to jak były upały 40 stopni
hobos24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2019, 21:31   #229
maxpayne34
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2015
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Cytat:
Napisał hobos24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra, a na jakim odcinku to 22 stopni ustawiacie ja mam 15 km do domu z pracy i pisałem to jak były upały 40 stopni
22 stopnie to czasem za nisko i daje tak do 23 max 24. Ustawiam też wartości co 0.5 stopnia. Ja do pracy mam ze 6 kilometrów i daje 22st. Ale w dłuższą trasę to tak 23 i jest git. Nawet jak były mocne upały.
maxpayne34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 21:06   #230
elpiratto
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 21-12-2018
Skąd: Mosina
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.3 pb
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: "Chrobolenie" klimatyzacji

Panowie i ja dołączę do tematu. Czy ktoś wyeliminował chrobotanie w układzie? Myślę o tym zaworze rozprężnym lub o osuszaczu i nie wiem gdzie celować ostatecznie....
elpiratto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.