Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2011, 23:21   #1
tusia_m
ford::amateur
 
Imię: Marta
Zarejestrowany: 04-05-2011
Skąd: Szwecja
Model: Focus Dia
Silnik: 1.8 TDCi 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Problem z odpaleniem juz po uprzednim odpaleniu i pare innych

Witam,

Cala sytuacja miala miejsce w marcu, gdy jeszcze gleboka zima byla. Pytalam sie o opinie na autocentrum.pl ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])ale nikt nie mogl nic poradzic.

Samochod: focus ghia 1.8TDCi 100KM z 2003, ponad 130 000km, zimowal w skandynawii przy -25C, w ziemie dodawalam to cos na wybijanie sie parafiny, zeby latwiej odpalal


Problem wyglada(ł) tak:


Odpalilam swojego focusa po jakis 4 dniach postoju przy temperaturze od -5 do 0. Pojechalam do sklepu i wrocilam na piechote :/ Odpalil za pierwszym razem (po lekkim steknieciu). Natomiast juz pod sklepem, jak chcialam wrocic do domu to po prostu nic... Wlozylam kluczyk, przekrecilam, poczekalam az te wszystkie lampki co maja pogasnac pogasna (zdziwilo mnie tylko, ze system nie "zapiszczal" bo ponizej 4 stopni "piszczy", ze zimno), przekrecilam kluczyk i... uslyszalam tylko "tyk" i cisza... Sprobowalam pare razy, wyciagajac kluczyk i wkladajac i nic. Samochod zostal pod sklepem... Zdazylo sie cos podobnego dwa razy, ale wtedy juz po pierwszym wyciagnieciu kluczyka i wlozeniu raz jeszcze odpalil (wtedy tez system nie "zapiszczal" za pierwszym razem, ale przy ponownej probie po wyjeciu kluczyka i wlozeniu z powrotem juz zapiszczal). Dwa pierwsze razy myslalam, ze kluczyk sie nie zdekodowal dobrze.

Podjechalam po 3 dniach do swojego auta i odpalil tym razem... Kluczyk wlozylam, poczekalam az lampki pogasna i odpalilam... Pojechalam do warsztatu i powiedzieli, ze jak dziala to nie moga sprawdzic co jest przyczyna no bo dziala... W ASO powiedzieli ze moze byc to rozrusznik. A w warsztacie, ze jezeli mam alarm (alarm byl zakladany osobno) to byc moze immobilaizer blokuje (to by tlumaczylo dwa wczesniejsze przypadki). Kazali czekac, az utkne znowu... :/ No zarabiscie, drugi raz jak utkne to nie bedzie juz 30min piechota od domu...


Jedna z odpowiedzi byla:

Cytat:
"Też mam Foke TDCI. Przed odpaleniem auta zapal oświetlenie kabiny następnie daj na zapłon (świece zaczną się grzać przez co światło ściemnieje) poczekaj chwile (około 9s) światło w kabinie zacznie mocniej świecić (świece przestaną się grzać i odciążą akumulator) i wtedy odpalaj oczywiście wyłącz radio itp… Białym dymem się nie przejmuj. Lej np. Verve shell v-power generalnie te lepsze On-y ( nie dodawaj dodatków paliwowych nie lej kiepskiego paliwa bo comon raili fordowski tego nie znosi a naprawa to koszt 5tyś.) Przed zimą zmieniaj filtry olej i ŚWIECE.Zadbaj o akumulator. Moja foka z 2003 1.8 TDCI 100km x100 120tys na liczniku odpala na wszystkich mrozach. Pozdrawiam. Co do stacyjki podjedz na komputer "

Zapalilam oswietlenie, ale szczerze nie zauwazylam zeby zmienialo sie natezenie swiatla...

Pytanie 1:
- czy ktos ma moze jakis pomysl/opinie co to moze byc, bo nie chce gdzies utknac z dala od domu i go holowac z krzaczorow... wole naprawic zawczasu

Pytanie 2:
- skad wiadomo, ze sprzeglo sie slizga? Znajomy przejechal sie moim samochodem i powiedzial, ze mam sprzeglo do wymiany bo sie slizga...

Pytanie 3:
- Samochod ma ok 137000km, jest z 2003 i tez mi zwrocil uwage, ze napewno licznik byl "krecony" i samochod ma dwa razy tyle bo kierownica i drazek zmiany biegow sa troche wytarte. Weszlam na ta strone etis.ford.com i tam w Planach Obslugi Pojazdu szukajac odpowiednika mojego samochodu, samochod w jego wieku, czyli 8 lat ma przebieg ok 160000km. Czy rzeczywiscie moj samochod moze miec dwa razy tyle przebiegu?

Pytanie 4 (ostatnie)
- samochod przetrwal zime przy -25C ale poniewaz ciagle sie ucze na nim (niestety) nie chce go ud*pic na nastepnej zimie. Jak powinnam go przygotowac na nastepne mrozy?

tusia_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 18:48   #2
mtmcris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: KRAKOW
Model: FORD FOCUS II
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem juz po uprzednim odpaleniu i pare innych

Czesc mam ten sam problem co ty z odpalaniem.dodatkowo zauwazylam, ze po udanym czyli za pierwszym razem otwarciu samochodu za pomoca pilota przy kluczyku problemu nie ma,jednak gdy musze nacisnac drugi raz samochod nie odpala .pomocy co z tym zrobic?
mtmcris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2011, 18:53   #3
mtmcris
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: KRAKOW
Model: FORD FOCUS II
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem juz po uprzednim odpaleniu i pare innych

Dodam ze pracuje we wloszech i mrozow nie ma nigdy a mechanicy juz mnie skasowali dosc slono.odradzam ponowne kodowanie kluczyka ,ja to zrobilam w serwisie i nic to nie zmienilo.podobnie jak u ciebie. Mechanik kazal mi zostawic auto na dluzszy czas w serwisie przez co mam obawy ze byc moze to bedzie duzo kosztowalo.pomocyyyyyyyyyyyyy
mtmcris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , immobilizer , rozrusznik , zapłon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.