Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2014, 10:47   #1
gavron04
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2014
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Witam. Posiadam Focusa MK2 z 2008r. Przymierzam się do wymiany podświetlenia w moim focusie. Aktualnie mam oryginalne tj. zielone

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zakupiłem diody [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , będą wymieniane przy zegarach, radiu, klimie/nawiewie.

Pytanie mam odnośnie podświetlenia komputera przy zegarach oraz wyświetlaczu przy radiu (FORD 6000 CD). Z tego co widziałem to przy wyświetlaczu przy zegarach jest około 6 diód, które podświetlają ten wyświetlacz. Pytanie, czy one są białe i jest nałożony filtr na nie, czy kolor napisów/tła zależy od koloru diód?

Chcę uzyskać taki efekt :

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tj zegary/napisy białe, a wyświetlacze - komputer/radio/klima białe/szare tło + czarny tekst.


Przeglądałem temat na zagranicznym forum, które każdy poleca (około 60-80stron), ale są same zdjęcia, zero opisu jak się zmienia podświetlenie wyświetlaczy w komputerze/radiu.
Pozdrawiam

gavron04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 12:03   #2
wilmar
ford::average
 
Avatar wilmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: Warszawa, Poznań
Model: Focus, były: mk1, mk2
Silnik: były:1.8TDDI 1.6 tdci
Rocznik: były:2000, 2006
Postów: 103
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Cześć
na rosyjskim forum są tez zdjęcia .. rozebranie zegarów itp.
Przelutowałem diody, ale po roku i tak zdecydowałem sie na wymianę licznika. - polecam to rozwiązanie. Opisywane szeroko na forum
Diody w przełacznikach tez zmieniałem - jest trochę pracy ale można sie pomeczyć.
wilmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 14:33   #3
gavron04
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2014
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

O liczniku mówisz po FL? Czym one się różnią?
gavron04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 14:40   #4
wilmar
ford::average
 
Avatar wilmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: Warszawa, Poznań
Model: Focus, były: mk1, mk2
Silnik: były:1.8TDDI 1.6 tdci
Rocznik: były:2000, 2006
Postów: 103
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Długi wątek Cię czeka ;-)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wilmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 15:26   #5
gavron04
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2014
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

I tak jest mniej niż na tamtym rosyjskim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale ze względu na koszty (świeżo kupiony focus) na razie licznika nie wymieniam.

Z wymianą ledów nie będzie problemu. Tylko mógłby mi ktoś wyjaśnić jak wygląda zmiana kolorów wyświetlaczy przy komputerze-zegarach, radiu oraz klimie?
gavron04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 16:18   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

I tak pewnie stary licznik padnie,więc szkoda roboty.a poliftowy to niebo a ziemia do starego
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 17:17   #7
wilmar
ford::average
 
Avatar wilmar
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: Warszawa, Poznań
Model: Focus, były: mk1, mk2
Silnik: były:1.8TDDI 1.6 tdci
Rocznik: były:2000, 2006
Postów: 103
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Cześć
jeśli chcesz przylutowywać ręcznie wszystkie przełączniki na kolor.. biały (czy czerwony?)
- jeśli czerwony, najlepiej wymienić przełącznik od świateł na po lifcie i na taki z regulacją jasności podświetlenia. W przypadku gdy nie do końca poprawnie dobierzesz diody czy rezystory będziesz miał regulacje (stary za parę zł sprzedasz) Jeśli na biały, wyciągasz przełącznik, rozbierasz i lutowanko - troszkę roboty z tym jest.
- przełączniki od klimy (również polecam wymianę na po fl) jeśli chcesz zachować obecne lub inny kolorek uzyskać, wyciągasz radio, ramkę, odkręcasz parę śrubek wyciągasz panel klimy, potem, poniżej masz przełączniki od podgrzewania szyby, foteli esp - w zal. od wersji, rozbierasz wszytko i lutowanko.
- włącznik otwierania szyb - lewy odkręcasz go od boczku drzwi, rozbierasz i lutowanie - tutaj nie zastosujesz po fl - chyba, ze przerobisz kostkę (alei tak nie wiem czy nie był inaczej sygnał podawany tzn mniejszą ilością przewodów). Z prawej strony i tył - nie rozbierasz boczków wyciągniesz śrubokrętem włącznik.
- jeśli nadal wytrzymasz i chcesz zmieniać polor podświetlania radia - to czeka Cie prawdziwe wyzwanie, nie wiem czy rozbierałeś kiedyś takie radio ;-)
(ja podjąłem próbę i zrobił bym to ale na serio lepiej zmienić na po fl sony + ramka owal - które kupiłem pół roku później a stare radio sprzedałem)

Piszę ogólnie "rozbierasz" bo zakładam, iż jeśli chcesz sie podjąć takich prac posiadasz umiejętności jak rozebrać i ZŁOŻYĆ pewne rzeczy w aucie.
U mnie z lenistwa zmieniłem parę rzeczy na po fl już z czerwonym podświetleniem.
Licznik można okazyjnie kupić całkiem tanio tylko trzeba szukać - czekać i polować.
wilmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 19:21   #8
gavron04
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2014
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Mam wersję GHIA i z tego co widziałem to jest regulacja podświetlenia.

Wnętrze mam takie : http://obrazki.elektroda.pl/6059306500_1400829499.jpg
gavron04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2014, 23:49   #9
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Sterowanie szybami jeśli masz 4 elektryczne musisz przelutować diody. Wersja po FL komunikuje się inaczej z tylnymi drzwiami, po szynie LIN. Jak nie chcesz wymieniać sterowników drzwi wszystkich, to czeka Cię lutowanie. Panel poliftowy nie zabangla. Tam jest chyba 9 diód od podświetlania guzików w kolorze zielonym lub czerwonym po lifcie i jedna pomarańczowa sygnalizująca blokadę sterowania szybami z tyłu. Diody 3128, kup więcej, bo będziesz musiał wywinąć nóżki na drugą stronę, a są kruche. Ten panel akurat jest prosty.

Przełączniki też łatwo idą, najcięższe jest ich rozebranie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tam diody smd w obudowie 1206.

Najciężej mi poszło chyba z przełącznikiem świateł. Tam są przewlekane diody 3mm, ścieżki dość cienkie były, a lutownica zbyt dużej mocy i sobie tam narobiłem trochę szkód, musiałem poprawiać. Jak nie chcesz kombinować z kolorami, to lepiej sprzedać i kupić poliftowy.
Przy zmianie na kolor biały albo niebieski możliwe, że będziesz musiał przelutowywać też rezystory, żeby świeciło jak trzeba.

Radio, panel i zegary wymieniłem na poliftowe - nie chciało mi się bawić w dłubanie przy tym, poza tym wszystkie trzy są po prostu lepsze od przedliftowych - dużo lepiej wyglądają i działają.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2014, 07:31   #10
gavron04
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-05-2014
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zmiana podświetlenia zegarów,nawiewu,wyświetlaczy.

Odnośnie szyb to mam jeszcze problem z sterowaniem prawej, od pasażera. Jak przytrzymam mocniej na chwile to bez problemu leci sama na dół, ale żeby wróciła muszę cały czas trzymać.

Patrząc na ceny liczników 170-200zł zastanowię się nad ich kupnem.

Resztę zostawiam. Będę się bawić jak się uda jeszcze dzisiaj z radiem.

Przy radiu/panelu są 3528?

Pozdrawiam
gavron04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.