Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2020, 19:40   #21
Jaworrr
ford::advanced
 
Avatar Jaworrr
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus Active kombi
Silnik: 1.5 EcoBoost 150hp M6
Rocznik: 2019
Postów: 305
Domyślnie Odp: 1.0 125 KM II Generacja - Plusy kontra minusy

To macie szczęście, ja czuję kiedy idą dwa cylindry. Tylko w trybie sport u mnie tego nie czuć, jakby cały czas pracowały 3, co zresztą podejrzewam, ale leczy mnie z tego kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie czuć jakby lekkie telepanie się napędu, ręka na lewarku to np czuje.

Jaworrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 00:46   #22
mlask
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 ST-Line
Silnik: EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 57
Domyślnie Odp: 1.0 125 KM II Generacja - Plusy kontra minusy

U mnie też przełączenie na 2 cylindry czuć, ale bardziej pod nogą niż w ogólnych wibracjach budy. Hałasu raczej to nie zwiększa. Ale spalanie chwilowe od razu przyjemniejsze się robi, prawie jak w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie mam porównanie pomiędzy silnikiem 1 i 2 gen. bo wcześniej jeździłem MK3 w takiej wersji. W MK4 silnik jest - w domyślnym trybie jazdy - wyraźnie zamulony w porównaniu do MK3. Takie same wrażenia (reakcja na gaz, etc.) daje dopiero tryb Sport. Póki co przy jeździe mieszanej z przewagą krótkich dystansów po mieście średnie spalanie mam o 0,1l wyższe niż w poprzednim modelu (7,9 vs. 7,8l/100km).
mlask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 07:23   #23
Karol III
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-03-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus IV
Silnik: 1,0 125 KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1.0 125 KM II Generacja - Plusy kontra minusy

Cytat:
Napisał Jaworrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To macie szczęście, ja czuję kiedy idą dwa cylindry. Tylko w trybie sport u mnie tego nie czuć, jakby cały czas pracowały 3, co zresztą podejrzewam, ale leczy mnie z tego kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie czuć jakby lekkie telepanie się napędu, ręka na lewarku to np czuje.
Aaaaaa jeśli to odczuwa się na lewarku to już wiem kiedy ;-/

Bump:
Cytat:
Napisał mlask Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też przełączenie na 2 cylindry czuć, ale bardziej pod nogą niż w ogólnych wibracjach budy. Hałasu raczej to nie zwiększa. Ale spalanie chwilowe od razu przyjemniejsze się robi, prawie jak w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie mam porównanie pomiędzy silnikiem 1 i 2 gen. bo wcześniej jeździłem MK3 w takiej wersji. W MK4 silnik jest - w domyślnym trybie jazdy - wyraźnie zamulony w porównaniu do MK3. Takie same wrażenia (reakcja na gaz, etc.) daje dopiero tryb Sport. Póki co przy jeździe mieszanej z przewagą krótkich dystansów po mieście średnie spalanie mam o 0,1l wyższe niż w poprzednim modelu (7,9 vs. 7,8l/100km).
Spalanie prawie 8l/100 km ???...to jak to możliwe skoro u mnie tryb mieszany z przewagą jazdy po mieście w trybie normal to ledwie 6,1-6,3. Fakt nie kręcę silnika pow. 5000...bo nie ma potrzeby ;-))

Ostatnio edytowane przez Karol III ; 13-03-2020 o 07:37
Karol III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2020, 09:13   #24
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: 1.0 125 KM II Generacja - Plusy kontra minusy

Ja jeżdżę przeważnie na baku pół to wycieczki i reszta po mieście. Ale teraz po zatankowaniu kręciłem się głównie po mieście do kilkunastu km na raz i spalanie miałem blisko 9, ale głównie, że go trochę kręciłem.
Więc nie dziwię się takiego spalania. Choć wczorajsza trasa trasą i spalanie średnie spadło. A moje średnie z prawie 15tys km to 6,4 (za fuelio).
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2020, 10:16   #25
Karol III
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 09-03-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus IV
Silnik: 1,0 125 KM
Rocznik: 2019
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1.0 125 KM II Generacja - Plusy kontra minusy

Szukając odpowiedni model Focusa dla siebie spotykałem wielu ludzi w salonach i miałem okazję z nimi rozmawiać na temat używanych samochodów z jednostkami EcoBoost. Dlaczego Ci ludzie przychodzili kupować nowy samochód ? Głównie dlatego, że podobnie jak ja nie mieli zaufania do sprzedających używane modele. Wątpliwości co do wymian olejów, przeglądów w terminie uważam robią swoje. Gdyby Ford dalej montował 4 cylindrowce to problem miałby z pewnością inne podłoże. Opinia publiczna nadal nieufnie podchodzi do down....gu i stereotypy ciężko przełamać. Półśrodkiem jest więc zakup nowego samochodu i od podstaw dbanie o jego jakość. I jeszcze...szukając używanego na rynku nawet sprzedający niespecjalnie rekomendowali kupno aut z przebiegiem około 100k ze względu na potencjalne ryzyko z silnikami. Sami wiedzieli , że auta mają wady ??? Prawda taka, że małe silniki są skomplikowane ale i też dają wiele w zamian np. Zniżki OC ;-))) Nadeszły czasy, że w zasadzie kupujący nie ma wyboru aby kupić inne auto z silnikiem o pojemności 1.0-1.5 nie 3 cylindrowe. Wyjątek stanowią nie doładowane jednostki no ale osiągi pozostawiają wiele do życzenia. O klasie wyższej nie piszę bo to nie ten pułap cenowy.

Bump: Połączenie aluminiowej głowicy z żeliwnym blokiem to minus silnika 1.0 ???
Karol III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.