Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2019, 13:05   #11
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

Cytat:
Napisał AndrewC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyciągnąłem oświetlenie i co dalej który kabel z wideorejestratora do czego przylutować?
Miernik w dłoń i pomiar, ale zapewne standardowo Czerwony z napięciem a czarny masa. To samo w ładowarce.

W ładowarce sprężynka to + (czerwony) a obudowa(bolce) masa. Lutujesz to w ten sposób:
Dokładasz przewód z czerwonego w oświetleniu do lutu zaraz nad sprężynką (to będzie +). Następnie dokładasz przewód od czarnego w oświetleniu i lutujesz do następnego lutu nad + to będzie wówczas - .

Tak czy siak polecam miernik i upewnienie się co do polaryzacji.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Bez*tytułu.jpg (97.9 KB, 577 wyświetleń)

__________________
§23

Ostatnio edytowane przez Kochan ; 10-07-2019 o 13:09
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 13:12   #12
AndrewC
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-04-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdi
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

Dzięki piękne za pomoc, dam znać jak poszło.
AndrewC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 13:14   #13
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tyle że to jest układ od alarmu i poleciłeś wpiąć się w instalację do czujki.
Skąd pewność że tam są prądy 12V?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 13:47   #14
AndrewC
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-04-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdi
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tyle że to jest układ od alarmu i poleciłeś wpiąć się w instalację do czujki.
Skąd pewność że tam są prądy 12V?
Możesz mi kolego to wyjaśnić jakoś? Zdjęcie które wstawiłem to oświetlenie podsufitki,
Ładowarka od kamerki posiada input dc 12V-24V A output tv 5C-1000mA, ale to pewnie standard. Niestety elektryków nie jestem A chcialbym zrobić to w miarę profesjonalnie z waszą pomocą 😉
AndrewC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 14:15   #15
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

Cytat:
Napisał AndrewC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz mi kolego to wyjaśnić jakoś? Zdjęcie które wstawiłem to oświetlenie podsufitki,
Ładowarka od kamerki posiada input dc 12V-24V A output tv 5C-1000mA, ale to pewnie standard. Niestety elektryków nie jestem A chcialbym zrobić to w miarę profesjonalnie z waszą pomocą ��
Spoko w takim razie trzeba kogoś kto już to robił lub miernik żeby określić gdzie tam jest prąd w podsufitce. Podejrzewam, że biały to + i czarny -. Jak wlutujesz się na ładowarce jak pokazałem to będzie ok. Tam na płytce masz "zmianę" prądu z 12V na 5V do kamery

Antej, że to alarm nie wiedziałem bo kolega jasno napisał że wrzuca zdjęcie oświetlenia podsufitki ale 12V będzie bo z tego co widzę to leci tam na drugim wtyku zasilanie do podsufitki ???.
Jeżeli to czujka od alarmu/alarm to bym tam nie wpinał tylko gdzieś przed wtyczką bo może sobie zafundować jakieś dziwne akcje z uzbrajaniem itd.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez Kochan ; 10-07-2019 o 14:21
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 14:32   #16
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , bardzo teoretyzujesz.

Na zdjęciu jest lampka z mapnikiem, z alarmem, dwiema czujkami i oświetleniem submarine.

Do lampki dochodzą chyba dwie masy i pojedynczy plus, nie mam czasu żeby teraz to sprawdzać w schematach, ale dużo rzeczy podłączałem do tego zasilania.
Lusterko fotochrom, dvr, transmiter BT.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 14:37   #17
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , bardzo teoretyzujesz.

Na zdjęciu jest lampka z mapnikiem, z alarmem, dwiema czujkami i oświetleniem submarine.

Do lampki dochodzą chyba dwie masy i pojedynczy plus, nie mam czasu żeby teraz to sprawdzać w schematach, ale dużo rzeczy podłączałem do tego zasilania.
Lusterko fotochrom, dvr, transmiter BT.
ok, ale co wnosi to do tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ? Antej w takim razie koledze w które przewody ma się wpinać i problem rozwiązany skoro tyle rzeczy do tego podpiąłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie rozbierałem tego elementu i nic tam nie wpinałem więc tak jak piszesz to są moje teorie gdzie ma się wpiąć ale jak mniemam słuszne. Nie zmienia to faktu, że kolega przed przystąpieniem do prac mógłby skorzystać z miernika, koszt <20zł i mieć głowę spokojną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
§23
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 14:43   #18
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

Cytat:
Napisał Kochan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok, ale co wnosi to do tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytamy, czytamy... ze zrozumieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do lampki dochodzą chyba dwie masy i pojedynczy plus, nie mam czasu żeby teraz to sprawdzać w schematach
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 14:49   #19
Kochan
ford::advanced
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 06-04-2010
Model: S-max
Silnik: 1. 8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 211
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytamy, czytamy... ze zrozumieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytam, czytam i w moim wcześniejszym poście mu to napisałem - żeby wykorzystał biały i czarny przewód bo leci do lampki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
§23
Kochan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 14:52   #20
AndrewC
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-04-2019
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdi
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podłączenie wideorejestratora

Cytat:
Napisał Kochan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spoko w takim razie trzeba kogoś kto już to robił lub miernik żeby określić gdzie tam jest prąd w podsufitce. Podejrzewam, że biały to + i czarny -. Jak wlutujesz się na ładowarce jak pokazałem to będzie ok. Tam na płytce masz "zmianę" prądu z 12V na 5V do kamery

Antej, że to alarm nie wiedziałem ale 12V będzie. Jeżeli to czujka od alarmu/alarm to bym tam nie wpinał tylko gdzieś przed wtyczką bo może sobie zafundować jakieś dziwne akcje z uzbrajaniem itd.
Panowie a co myślicie o tym aby spróbować podłączenie pod gniazdo zapalniczki. Wpiąć się od tylu, nie obciąży to za bardzo gniazda?
AndrewC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.