Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2021, 09:49   #31
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Thumbs up Odp: Napięcie ,Ładowanie- wskaźnik

Cytat:
Napisał Natwik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanko a jak zresetować po wymianie aku ten BMS
Znalazłem na innej stronie forum coś takiego

to dodam coś co napisano w innym wątku, mianowicie reset BMS (inteligentny system ładowania akumulatora) - warto zrobić po wymianie aku. Dotyczy S-maxa poliftowego (2011-2015) i robi się to tak - jak napisał to @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] :

Nie wykonuj zerowania, jeśli akumulator nie został wymieniony.
Metoda zerowania czujnika BMS
1. Wejdź do pojazdu i wykonaj czynności od 2 do 4 w ciągu 10 s.
2. Włącz zapłon, silnik wyłączony (położenie II).
3. Wciśnij i zwolnij przełącznik tylnego światła przeciwmgielnego pięć razy.
4. Wciśnij i zwolnij przełącznik świateł ostrzegawczych ( awaryjne ) trzy razy.
5. Jeśli procedura się powiedzie, lampka ostrzegawcza układu ładowania w zestawie wskaźników zamiga trzy razy w ciągu następnych 15 s.
6. Zerowanie czujnika BMS zostało zakończone.


Na spokojnie przećwiczyć na "sucho" a później jazda z tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. PowodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2021, 07:58   #32
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Napięcie ,Ładowanie- wskaźnik

Cytat:
Napisał Bomba1233 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie choc to głupio brzmi wyjęcie i wyczyszczenie alternatora pomogło jak odpalam to po 2 sex wskakuje ładowanie miedzy 14.6-15 nawet i zawsze ładuje mi aku po długiej trasie np 100-150 km ładowanie na dziennych miałem 12.4 ale po odpaleniu świateł 13.6 już wskazywało...przy tych mrozach miałem 12.3 do 12.1. Co do tematu odpalania możliwe że rozrusznik szwankuje przez to ciagłe odpalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sprawdził bym najpierw alternator jak z nim wszystko ok to wymienił bym aku na jakiś z górnej półki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja nie mam S-S a aku mam założony lepszy pod taki właśnie system Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wskazania są w zasadzie takie same. Po odpaleniu czasami wskakuje na 14 V albo i więcej i zaraz spada, chyba że włączę światła albo nagrzewnicę. W najbliższym czasie wymienię akumulator na zgodny ze specyfikacją.

Okazało się, że ładowanie jest ok, a problem występuje w innym miejscu chociaż jeszcze go nie zidentyfikowałem do końca. Pojechałem na sprawdzenie akumulatora - wyszło że do wymiany, ale zamiast go wymienić pojechałem jeszcze do elektryka, żeby przejrzał rozrusznik, alternator i popatrzył na instalację. Z problemem mi nie pomógł, ale powiedział że rozrusznik i alternator jak najbardziej w porządku.

Chciałbym zapytać, czy w pzypadku zmiany akumulatora na inny zawsze trzeba zmienić od razu ustawienia w komputerze, czy sam go w krótkim czasie sobie zmapuje? Nie wiem czy poprzedni właściciel po wymianie akumulatora na obecny o niższych parametrach coś zmienił (zakładam że nie).
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 18:41   #33
Bomba1233
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Libiąż
Model: Mondeo Mk III i Ford S-max
Silnik: 2.0 PB i 2.0 EB
Rocznik: 2002 i 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Napięcie ,Ładowanie- wskaźnik

Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wskazania są w zasadzie takie same. Po odpaleniu czasami wskakuje na 14 V albo i więcej i zaraz spada, chyba że włączę światła albo nagrzewnicę. W najbliższym czasie wymienię akumulator na zgodny ze specyfikacją.

Okazało się, że ładowanie jest ok, a problem występuje w innym miejscu chociaż jeszcze go nie zidentyfikowałem do końca. Pojechałem na sprawdzenie akumulatora - wyszło że do wymiany, ale zamiast go wymienić pojechałem jeszcze do elektryka, żeby przejrzał rozrusznik, alternator i popatrzył na instalację. Z problemem mi nie pomógł, ale powiedział że rozrusznik i alternator jak najbardziej w porządku.

Chciałbym zapytać, czy w pzypadku zmiany akumulatora na inny zawsze trzeba zmienić od razu ustawienia w komputerze, czy sam go w krótkim czasie sobie zmapuje? Nie wiem czy poprzedni właściciel po wymianie akumulatora na obecny o niższych parametrach coś zmienił (zakładam że nie).
Ja powiem szczerze że po wymianie nic nie robiłem i samo jakoś się ustawiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bomba1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 23:55   #34
Natwik
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2019
Skąd: Grudziądz
Model: S-max
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Napięcie ,Ładowanie- wskaźnik

Magia guzików i przełączników . Dzięki popróbuję
Natwik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 16:46   #35
gruniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Kostrzyn
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 413
Domyślnie ładowanie akumulatora

Mam licznik Converse+.
Dzisiaj podczas jazdy zauważyłem, że ładowanie mam na poziomie 12,3V. Jak nogę zdejmę z pedału gazu (PowerShift), to ładowanie rośnie do 14,7.
I znowu noga na gaz i ładowanie spada do 12,3.
Czy regulator napięcia uszkodzony?
gruniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 17:04   #36
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Nie. Tak jest i tak ma być.
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 17:04   #37
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

nie, wszystk w normie, aku jest naladowany. to sie nazywa smart charge system.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 17:15   #38
gruniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-10-2006
Skąd: Kostrzyn
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 413
Domyślnie Odp: ładowanie akumulatora

Dzięki za info. Pozdrawiam
gruniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 07:06   #39
szuszek83
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 20-09-2021
Skąd: Lipno
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Napięcie ,Ładowanie- wskaźnik

witam, a mam pytanie z innej beczki, mam Maxika z 2008, w bmcii akumulator i BMS nie skonfigurowane, czyli BMSa autko nie posiada, jeśli napięcie alternatora skacze od 13.2 do 14,4 max to jaki może być powód tego? jest się czym martwić?
szuszek83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2021, 07:11   #40
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Napięcie ,Ładowanie- wskaźnik

Skacze, czy płynnie zmienia się w takim zakresie?

Jak skacze to usterka, jak zmienia w zależności od warunków pracy (obciążenie, czas jazdy) to normalna praca altka.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.