Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-08-2011, 11:16   #1
nowac
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Skąd: Chodzież
Model: Galaxy
Silnik: ASZ
Rocznik: 2004
Postów: 87
Domyślnie Brak błędów vag

Witam!
Przejrzałem setki podobnych wątków ale ręce mi opadają więc piszę nowy.
A więc w mokrym lipcu (moje podejrzenia o wodę były) zaczął się problem - auto zaczęło fiksować: gasł w trakcie jazdy (zapalała się kontrolka świec) ale zapalał z rozpędu i po krzyku. Diagnostyka vag nic nie wykazała i opinia mechanika filtr paliwa (mimo że z olejem go wcześniej wymienił). Z biegiem czasu zamiast ustąpić to przyduszanie się było coraz gorsze aż wreszcie stanął na amen w nocy pt/so kawał od domu (a znajdź tu kogoś trzeźwego na początek łykendu ;-) ). Po kilku minutach szukania kogoś z pomocą telefonu i kolejnych prób auto odpaliło. Znowu jakiś czas bez błędów (robię troszkę kilometrów więc trwają te problemy kilkaset kilometrów przebiegu) aż w końcu stanął i nic (znowu wieczór) - hol do mechanika!
Na drugi dzień u niego rano odpala jakby nigdy nic - przejrzano wszystko i nie znalazł przyczyny. Zrobiłem ponad 100 km bez problemu i postawiłem pod domem. na drugi dzień rano nie dał się odpalić przez ok 10 min.
Generalnie z biegiem czasu nasila się temat. VAG nie pokazuje błędów a w sytuacji zawiechy nie ma kontaktu z silnikiem.
Gdzie szukać przyczyny bo mechanicy mnie zbywają??
Dużo w podobnych przypadkach piszecie o przekaźnikach - jak się do nich dostać (silnik asz 2004 rok) jak rozebrać skrzynkę???

nowac jest offline  
Stary 06-08-2011, 00:20   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wariacje galaxa - brak błędów vag

Musisz napisać wiecej, o reakcji na zapłon, co sie dzieje, czy kręci rozrusznik, czy zapala i gaśnie, czy nic sie nie dzieje i milczy. Czy słychac pompę paliwowa w zbiorniku po przekręceniu stacyjki? W jakim stanie masz połączenia w skrzynce bezpieczników w tej małej czarnej przy akumulatorze? W jakim stanie jest akumulator, słupki i klemy an nich?
Pozdr.
Stefano jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.