Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2017, 22:12   #571
SensatioN
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 17-12-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam,
Mam mondeo MK3 2.0 TDCi 2005

Problem polega na tym że gdy jadę np. na 4 biegu i obroty zaczynają przekraczać 2.5 - 3 tys obrotów wtedy jak by wyłączała się turbina i auto przestaje mieć moc jaka ma zwykle i zaczyna migać kontrolka świec żarowych. W momencie gdy zgasze samochód i odpalę na nowo to kontrolka już się nie pojawia i jest wszystko w normie do czasu aż znowu nie dam więcej gazu i przekroczy opisane wyżej obroty. Co to może być? Czy to może być czujnik położenia wału?


Ostatnio edytowane przez SensatioN ; 29-12-2017 o 22:14
SensatioN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2017, 16:34   #572
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Może to być również problem z turbiną, wtryskiwaczami itd.
Najpierw należałoby podpiąć samochód pod komputer i sprawdzić jakie błędy wyskakują.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 19:51   #573
belzee
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2017
Model: Mondeo Kombi MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115km
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał SensatioN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gdy jadę np. na 4 biegu i obroty zaczynają przekraczać 2.5 - 3 tys obrotów wtedy jak by wyłączała się turbina i auto przestaje mieć moc jaka ma zwykle i zaczyna migać kontrolka świec żarowych.
U mnie był identyczny objaw, do tego błąd P132B. Podejrzenie padło na zapieczone łopatki turbiny, bo po odczepieniu wodzika łączącego sterownik z turbiną dało się wyczuć, że chodzi z pewnym oporem. Dałem turbo do czyszczenia a okazało się, że padają też uszczelnienia więc zostało zregenerowane w całości.
belzee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2018, 17:58   #574
Jaro421
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 01-04-2018
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Post Ford mondeo mk3 2.0 tddi

Witam wszystkich proszę o pomoc w zlokalizowanie problemu z moim samochodem ponieważ do wczoraj było wszystko wporzadku a wczoraj w trakcie jazdy zaczął szarpać i jedyne co zauważyłem to jak jest chłodniejsze to nie ma tego problemu ponieważ na zimnym silniku tak nie szarpie i jak się chwilę schłodzić to również na chwilę znika ten problem proszę o pomoc.
Jaro421 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 12:33   #575
Alexiej5
ford::amateur
 
Imię: a
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: a
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Po podpięciu do komputera wyświetla się Problem 2339

Witam serdecznie jestem dumnym posiadaczem Złomeo mk3 2002 rok. Tydzień temu, przy odpalaniu, uwolniła się chmura białego dymu, jakbym papieża wybierał. zapaliła się żółta spiralka. Od razu pojechałem do mechanika który podpiął do kompa Fordzine i okazało się moim oczom to:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i teraz pyatnie do ekspertów, co to może oznaczać. Ja przygotowuje się mentalnie na najgorsze czyli na wtryski, ale moje pytanie jest takie, czy nawet jeżeli to inna usterka, czy warto wtryski z pompą wyregenerować? czy czekać znów na wyrok?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 29747184_2406764116016315_1612735458_o.jpg (109.2 KB, 173 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Alexiej5 ; 03-04-2018 o 17:11
Alexiej5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 15:44   #576
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Problem 2339

Jezdzic i obserwowac. Jak twierdzisz ze twoj samochod to zlom to po co chcesz to robic oddaj na zlom ten samochod. Podepnij pod forscana i zobacz jakie sa cisnienia w ukladzie paliwowym.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 17:01   #577
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Problem 2339

Na początek zmień tytuł na zgodny z regulaminem.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 17:30   #578
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: Po podpięciu do komputera wyświetla się Problem 2339

Zakodować na nowo wtryski i odkładać kasiorkę na regenerację pompy i wtryskiwaczy a taniej wyjdzie sprzedać skarbonkę.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 18:36   #579
Terminator007
ford::average
 
Avatar Terminator007
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018
Postów: 111
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Każdy ma tę samą sprężynkę, ten sam spadek mocy przy 140km.h i błędy a co przypadek to inna naprawa. Ja wobec tego powiem co ja naprawiłem. Miałem dokładnie te same objawy jak w opisie, nieraz nawet sprężynka się zapalała przy wolnych obrotach np w korku ulicznym, potem jazda niestety tylko do 140km.h i dupa blada, auto albo całkowicie traciło moc i włączały się wszystkie kontrolki albo było ograniczenie mocy i musiałem w czasie jazdy wrzucić na luz i zapalić silnik jeszcze raz aby ciągle nie stawać ( wersja automatyczna skrzynia biegów, 2.0tdci 2005 lift ). Wkurzony tymi mankamentami i dbając o swoje życie niestety zmusiłem się do pozostawienia auta w serwisie u znajomego mechanika we Wrocławiu ( były pracownik Forda ) i zrobiłem to badziewie za 4000zł. Kupiłem komplet używanych ale sprawdzonych u specjalisty wtryskiwaczy, nieopiłkującą pompę i po wymianie tych częsci, czyszczeniu układku paliwowego wraz ze zbiornikiem, wymianie filtra paliwa na razie jeżdżę od tygodnia i jest ok. Auto nie kopci, ma moc a jeszcze do tego chyba spadło spalanie. Na razie za mało kilometrów zrobiłem aby sprawdzić o ile mniej spala ale to po 3 miesiacach będzie wiadome. Jeszcze trochę słychać terkotanie wtrysków ale znajomy doradził mi żeby wlać na 10 do 15 litrów paliwa 1 litr Mixolu do dwusuwów aby wysmarować cały układ wtryskiwaczy i tyle. Dzisiaj sprawdziłem ze kompresor od klimy jeszcze ma przeciek więc kupię regenorowaną sprężarkę na Allegro i chyba bedę dalej mógł spokojnie jeździć. Sprzedać go już chyba nie sprzedam bo za dużo kasy włozyłem , za 3 miesiace odbieram nowe auto wiuęc dam go chyba córce bo już naprawiłem wszystko prawie co się dało. Auto ma 320tys km więc moze ze 2 lata jeszcze jeżdżenia i dam biednemu na ulicy...
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 18:10   #580
FUTRIX
ford::average
 
Imię: Masa :)
Zarejestrowany: 14-07-2013
Skąd: Łódzkie
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał Terminator007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy ma tę samą sprężynkę, ten sam spadek mocy przy 140km.h i błędy a co przypadek to inna naprawa. Ja wobec tego powiem co ja naprawiłem. Miałem dokładnie te same objawy jak w opisie, nieraz nawet sprężynka się zapalała przy wolnych obrotach np w korku ulicznym, potem jazda niestety tylko do 140km.h i dupa blada, auto albo całkowicie traciło moc i włączały się wszystkie kontrolki albo było ograniczenie mocy i musiałem w czasie jazdy wrzucić na luz i zapalić silnik jeszcze raz aby ciągle nie stawać ( wersja automatyczna skrzynia biegów, 2.0tdci 2005 lift ). Wkurzony tymi mankamentami i dbając o swoje życie niestety zmusiłem się do pozostawienia auta w serwisie u znajomego mechanika we Wrocławiu ( były pracownik Forda ) i zrobiłem to badziewie za 4000zł. Kupiłem komplet używanych ale sprawdzonych u specjalisty wtryskiwaczy, nieopiłkującą pompę i po wymianie tych częsci, czyszczeniu układku paliwowego wraz ze zbiornikiem, wymianie filtra paliwa na razie jeżdżę od tygodnia i jest ok. Auto nie kopci, ma moc a jeszcze do tego chyba spadło spalanie. Na razie za mało kilometrów zrobiłem aby sprawdzić o ile mniej spala ale to po 3 miesiacach będzie wiadome. Jeszcze trochę słychać terkotanie wtrysków ale znajomy doradził mi żeby wlać na 10 do 15 litrów paliwa 1 litr Mixolu do dwusuwów aby wysmarować cały układ wtryskiwaczy i tyle. Dzisiaj sprawdziłem ze kompresor od klimy jeszcze ma przeciek więc kupię regenorowaną sprężarkę na Allegro i chyba bedę dalej mógł spokojnie jeździć. Sprzedać go już chyba nie sprzedam bo za dużo kasy włozyłem , za 3 miesiace odbieram nowe auto wiuęc dam go chyba córce bo już naprawiłem wszystko prawie co się dało. Auto ma 320tys km więc moze ze 2 lata jeszcze jeżdżenia i dam biednemu na ulicy...
Mixolu to sobie wlej do głowy trochę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
platinium moto 2t i też nie przesadzaj
FUTRIX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.