Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2018, 07:43   #1
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Zbiornik wyrównawczy płynu chłodiczego

Witam, mam takie pytanie odnośnie zbiorniczka wyrównawczego. Mianowicie czy zbiorniczki wyrównawcze w mondeo mk4 mają dwie cele? W moim zbiorniku ilość płynu różni się po stronie gdzie jest kreska minimum od strony z kreską maximu, wygląda to tak, ze jak np dolewam płynu( bo mam jakis mały wyciek) to uzupełnia się tylko strona maximum a strona minm pozostaje na takim samym poziomie, no może trochę się uzupełnia, ale nie zmienia to faktu iż są jakby dwa poziomy płynu. Z czasem to wszystko się oczywiście wyrównuje i jest jeden poziom, ale np wczoraj po zajechaniu do pracy położeniu sie pod autem i zauważeniu, ze na obudowe są dwie krople płynu chłodniczwgo postanowilem zajrzeć do zbiorniczka i ok było równo, po jakiejś godzinie stania w garażu zajrzałem ponownie i od strony gdzie jest kreska minimum było wiecej tzn podniósł sie jego poziom a po stronie max został taki sam, po czasie kiedy wszytko ostygło( powiedzmy 6 godzin) płyn sie wyrównał. Dziś np podjechałem do pracy, tym razem auto stoi na dworze u mnie -5, w zbiorniczku jest równo i płyn sie nie podnosi. Dodatkowo zauważyłem jakieś małe bąbelkowanie na sciance własnie po stronie minimum (ale tylko na rozgrzanym silniki, na zakręconym zbiorniku). Druga sprawa musze sprawdzic gdzie ten płyn ucieka, pod chłodnicą jest czerwo od niego, nie jest to gigantyczny wyciek na 2500tys km w przeciągu półtora miesiaca dolałem litr płynu, pytanie moje jest takie, czy w tym modelu mondeo są jakie,ze tak to nazwe bolączki układu chłodzenie i trzeba najpierw zajrzeć własnie w to miejsce? Z góry przepraszam jesli ciężko sie to czyta, ale jest 8 rano a ja nie piłem jeszcze kawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nic wiecej niestety nie jestem w stanie z siebie wykrzesaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jesli ktos zainteresuje sie tematem postaram sie to wytłumaczyć mniej chaotycznie


Ostatnio edytowane przez Rogallo ; 22-02-2018 o 08:06
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 08:34   #2
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Zbiornik wyrównawczy płynu chłodiczego

W mk4 chyba juz nie ma takiego problemu ze zbiornikami ale pewnie dla tego że młodsze auta. W mk3 pekały od spodu wiem bo do benzyny cięzko dostac w rozsadnych pieniądzach a różni się od diesla.
Co do zbiorniczka to chyba jak większość ma 2 "cele" przynajmniej tak to wyglądało jak miałem go na wierzchu ale nie zauwazyłem u siebie żeby poziom się róznił jakoś z tym żenie zwracałem uwagi na to. Jak zauwazyłes bąbelki w zbiorniczku to mozliwe że tam jest właśnie jakieś peknięcie albo przewody/wąż mają przetarcie/peknięcie. Może spływac w dół do chłodnicy.
U ojca zanim wymienił zbiorniczek, korek od zbiorniczka był odkrecony tak żeby cisnienia nie było wtedy płyn nie uciekał. Z tym ze jest to ewentualnie rozwiązanie doraźne.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 22-02-2018 o 08:37
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 19:18   #3
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Zbiornik wyrównawczy płynu chłodiczego

Dzięki kolego za informacje, mam jeszcze jedno pytanko odnośnie temperatury, mianowicie zauważyłem,ze moje auto nie osiaga temperatury silnika 90stopni tak na oko powiedziałbym, ze jest jakieś 85(kreska jest minimalnie przed 90), mało tego dzisiaj kiedy zjeżdzałem z trasy szybkiego ruchu na ostrym łuku w lewo zauważyłem spadek temperatury na wskazówce,tzn jak jeszcze byłem na łuku wskazówka poszła w lewo i to chyba wręcz o jedną kreskę, po pokonaniu zakrętu wskaźnik natychmiast wrócił na swoje miejsc, wie ktoś może o co chodzi? Dodam jeszcze, ze u mnie dzisiaj -10 jesli ma to jakiekolwiek znaczenie.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 22:35   #4
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Zbiornik wyrównawczy płynu chłodiczego

Przy mrozie jakieś minimalne różnice mogą wystąpić ale nie wiem czy aż tak. Jak masz C+ to włączasz tryb/menu serwisowe przełączasz na temp silnika i w drogę. Nie wiem czy na zwykłych zegarach jest takie cos. Co do temperatury na łuku to trochę dziwne, nie wiem czy nawet jakby płyn przelał się to czy czujnik tak szybko reaguje. Może być cos z termostatem, kablami od czujnika np...albo mało płynu? Zapowietrzony układ? Jeśli na lewym łuku to mogłoby być mało płynu i odplynal od termostatu bo chyba tam gdzieś czujnik jest?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2018, 22:45   #5
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Zbiornik wyrównawczy płynu chłodiczego

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy mrozie jakieś minimalne różnice mogą wystąpić ale nie wiem czy aż tak. Jak masz C+ to włączasz tryb/menu serwisowe przełączasz na temp silnika i w drogę. Nie wiem czy na zwykłych zegarach jest takie cos. Co do temperatury na łuku to trochę dziwne, nie wiem czy nawet jakby płyn przelał się to czy czujnik tak szybko reaguje. Może być cos z termostatem, kablami od czujnika np...albo mało płynu? Zapowietrzony układ? Jeśli na lewym łuku to mogłoby być mało płynu i odplynal od termostatu bo chyba tam gdzieś czujnik jest?
Mam c+, ale nie do konca wiem o co ci chodzi, masz na mysli właczenie trybu poprzez wcisnięcie przycisku ok na kierwonicy potem zapłon itd? Co do tego zachowania na łuku to faktycznie, mam jakis wyciek płynu chłodniczego, jesli chodzi o stan płynu to jest ok, termostat kto wie moze jest do wymiany(orientuje sie ktos ile kosztuje termostat do mk4) zapowietrzony układ to całkie mozliwa opcja, nie wiem jeszcze skąd mam wyciek, moze jakiś wąż i dostaje sie gdzieś lewe powietrze. Widze, ze koniecznie musze pojechać do Pana Henia aby ten namierzył ten wyciek.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 08:21   #6
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Zbiornik wyrównawczy płynu chłodiczego

Jeśli chodzi o wskazania temp na C+ to tak włączasz "ukryte menu" czy jak zwał tak zwał przyciskiem ok i zapłonem. Jak będziesz przeskakiwał to tam jest temp silnika. Możesz poobserwować jak się ta temperatura zmienia. Jak właczysz to menu to potem normalnie odpalasz auto i jedziesz. Zegary działają radio tez a tylko na ekranie masz cały czas menu serwisowe które tez możesz zmieniac na inne pozycje. Sam dziś zciekawości jechałem cała trase 50km i powiem że jak złapało 90 tak tylko spadało na 89 jak przyspieszyłem ponad 90km/h.
Wyciek namierzyć, usunąć a potem odpowietrzyć układ i obserwować.
Poza tym stan płynu w zbiorniczku nie koniecznie musi oznaczać ze jest ok. generalnie układ sam powinien się odpowietrzyć ale zdarza sie że tak się nie dzieje czasami. Poza tym jesli nie wiesz gdzie ten wyciek może byc tak ze akurat tam dostaje się powietrze do układu a zanim "wyjdzie" do góry siedzi gdzies w przewodach i powoduje takie anomalia. Zapowietrzenie moze nawet działac na otwarcie/zamknięcie termostatu.
grzanie masz w aucie ? bez anomalii?
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 17:14   #7
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Zbiornik wyrównawczy płynu chłodiczego

Dzieki,jak bede jechał w piątek trasę to odpale sobie to menu serwisowe, nie miałem pojęcia, że mozna tak jechać z tym włączonym. Grzanie w aucie jest normalnie nie ma żadnych anomalii, podejrzewam właśnie zapowietrzony układ nie wiem gdzie ten płyn sobie ucieka ale całkiem możliwe, że tam tędy dostaje sie lewe powietrze. Nie mam nawet czasu żeby podjechać do mechanika namierzyć ten wyciek, ale może w przyszłym tygodniu coś wymyśle, no i dochodzi jeszcze przelutowanie kabelka od modułu chłodnicy. Żeby tak człowiek miał czas i kanał to sam by chętnie podłubał a tak trzeba zdać się na mechaników.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.