Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2017, 19:53   #1
Tofik1998
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-11-2017
Skąd: Chełmno
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2009
Postów: 23
Domyślnie Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Witam wszystkich.
Pisze tu z nadzieją na rozsądne odpowiedzi oraz jakies wskazówki dotyczące mojego problemu a mianowicie sytuacja wygląda nastepujaco...
Niecałe 2 miesiace temu zakupiłem Mondeo mk3 za dosc małe pieniadze jednak potem okazało sie dlaczego.. Silnik oraz kapitalny remont pozostałych elemetow ale mniejsza o to...
Problem polega na tym ze podczas kupna samochodu gosc dał mi umowy z poprzednich sprzedazy i nikt nie sprawdził czy jest ciagłasc tego wszystkiego...
Okazało sie ze od czasu ostatniej rejestracji łacznie ze mna było 6 sprzedajacych/kupujacych i otrzymałem aby 4 moja jest 5 a brak tej jednej przedostatniej łączącą mojgeo sprzedawce z jeszcze wczesniejszym. Sęk w tym ze dzwoniłem do tego goscia i mowi mi ze ma tą umowe ale jest ona dla niego... Tak twierdzi, i dostałem zdjecie tej oto umowy wszystko sie zgadza, problem w tym ze ze zdjeciem nie uda mi sie zarejestrować. Więc dzwonię kilka krotnie do niego w koncu odebrał i po dłuzszej rozmowie zgodził sie wysłac ta umowe. Jednak minęły ze 2 tygodnie a nic nie otrzymałem. Kontaku juz teraz całkowicie zero z nim i co dalej zrobic ???? Zdjecie mam ale czy to cos mi pomoże ?? Prosze o pomoc w tej sprawie, moze ktos miał podobny problem ? Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziekuje.

Tofik1998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 20:03   #2
PSYCHOLX
ford::average
 
Avatar PSYCHOLX
 
Imię: Maro
Zarejestrowany: 10-03-2015
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2,0 LPG
Rocznik: 2008
Postów: 124
Domyślnie Odp: Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Nie wiem ale nigdy się nie spotkałem by ktoś dawał wcześniejsze umowy
Tamte to były miedzy tamtymi zainteresowanymi kupującym a sprzedającym
Sam nigdy wcześniejszych nie dawałem
PSYCHOLX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 20:03   #3
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Michał, o co Ci chodzi?
Masz umowę kupna-sprzedaży na siebie od poprzedniego właściciela? Masz kartę pojazdu? Masz poprzedni dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC?
To wystarczy do zarejestrowania.

Skąd informacje, że musisz mieć wszystkie umowy k-s z całej historii pojazdu? To nawet na logikę jest bezsensowne

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 20:17   #4
kornata_m
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-05-2016
Skąd: Lubin
Model: Smax/Fusion
Silnik: 2.0tdci/1,4 benzyna
Rocznik: 2011/2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Michał, o co Ci chodzi?
Masz umowę kupna-sprzedaży na siebie od poprzedniego właściciela? Masz kartę pojazdu? Masz poprzedni dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC?
To wystarczy do zarejestrowania.

Skąd informacje, że musisz mieć wszystkie umowy k-s z całej historii pojazdu? To nawet na logikę jest bezsensowne

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka
Bo pewnie auto nie było przerejestrowane i w dowodzie widnieje któryś tam właściciel wstecz. Jeśli tak jest to musisz mieć wszystkie umowy. Jeśli nie to tak jak kolega pisze jest ona Ci zbędna.
kornata_m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 20:26   #5
przebus
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Escape
Silnik: 1,5 180KM 4x4
Rocznik: 2018
Postów: 13
Domyślnie Odp: Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Nie chodzi tu o umowy K-S w całej historii pojazdu tylko od ostatniej rejestracji. Kolega Tofik w kwitach ma wpisanego właściciela sprzed tych umów(tych 5 pośrednich właścicieli nie rejestrowało auta).
W całej sytuacji jest o tyle dobrze, że brakująca umowa jest od sprzedającego.
Z tego co wiem w urzędzie musi być ciągłość. Może spróbuj podjechać do niego i ją wypożyczyć?
przebus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 20:29   #6
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Warto sobie tym głowę zawracać ?
Jeździj tak jak jest, a jak Ci zależy to jedź do gościa.

Nie ma innej opcji.
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 20:30   #7
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Cytat:
Napisał kornata_m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo pewnie auto nie było przerejestrowane i w dowodzie widnieje któryś tam właściciel wstecz. Jeśli tak jest to musisz mieć wszystkie umowy.
Dokładnie tak.
Cytat:
Napisał Tofik1998 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minęły ze 2 tygodnie a nic nie otrzymałem. Kontaku juz teraz całkowicie zero z nim i co dalej zrobic ?
Kopię umowy musi mieć także poprzedni właściciel. Tak czy siak nie zarejestrujesz samochodu bez udokumentowania ciągłości umów. Ciekawe jak wygląda ciągłość ubezpieczenia OC, bo to także może się okazać polem minowym.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 20:44   #8
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Klasyka gatunku, umowa kupna-sprzedaży zawarta z inną osobą niż figuruje w dowodzie i stąd brak możliwości rejestracji w Wydziale Komunikacji. Bez przedstawienia brakującej umowy się nie obejdzie. Wariant dogadania się i wypożyczenie brakującej umowy widzę, że nie skutkuje.
Poszedł bym może w wariant nr 2. Jeśli kupiłeś samochód, a brakuje którejś z wcześniejszych umów przeniesienia prawa własności, to można mówić o wadzie prawnej. W takiej sytuacji możesz składać reklamację na podstawie rękojmi. Możesz zażądać odstąpienia od umowy i zwrotu pieniędzy. Pozbędziesz się problemu z rejestracją i zdezelowanego Mondziaka z silnikiem do remontu jak napisałeś. Prawdopodobieństwo zakończenia sprawy w sądzie wysokie.

Ostatnio edytowane przez dorsiu ; 27-12-2017 o 20:55
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 20:58   #9
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli kupiłeś samochód, a brakuje którejś z wcześniejszych umów przeniesienia prawa własności, to można mówić o wadzie prawnej.
Owszem istnieje taka możliwość, ale podejrzewam że to nie jedyny problem.
Cytat:
Napisał Tofik1998 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Okazało sie ze od czasu ostatniej rejestracji łacznie ze mna było 6 sprzedajacych
Nie napisałeś wprawdzie ile czasu upłynęło od momentu, w którym właściciel (ten z dowodu rej) sprzedał auto, ale nie sądzę by opłacał polisę OC za nabywcę. Zapewne więc wypowiedział umowę ubezpieczenia i UFG upomni się o swoje u wszystkich kolejnych nabywców.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 21:40   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Brak ciągłości umów kupna/sprzedazy pojazdu

Sprzedawca powinien pzekazać ci wszystkie oryginały umów, sobie może zrobic ksero jeśli chce. Niestety ponowna wycieczka do niego. Ew poprosic kogos z okolicy żeby podjechal.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.