Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2010, 18:06   #71
SaintXL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: Bytom, Wrocław
Model: Mondeo MKIV Titanium X
Silnik: TDCI 140 KM Automat
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał ernestpierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem jeżdżąc tylko na S i po mieście nie ma jakiejś różnicy w spalaniu na S czy D. D ma znaczenie w trasie, bo wcześniej wrzuca kolejne biegi i przez to mniej pali.
S w mieście dłużej trzyma niższy bieg i masz większy komfort ruszania w korku w miejskim ruchu. Dynamiczniej startuje i mocniej hamuje silnikiem, bo właśnie nie wrzuca tak szybko 3-4 biegu. Startujesz na światłach i w dali widzisz już czerwone, wtedy tryb S pomaga, bo nie ma 4-5 tylko puszczasz gaz i klasycznie hamujesz silnikiem do świateł. Jak się zmienią światła to znów masz kopa pod pedałem.
Tryb S jest mniej kulturalny, skrzynia lekko szarpie. Jak złapią cię światła i dasz mocniej po hamulcach to czuć kop od skrzyni zaraz po zatrzymaniu (zrzuca do 1).
No i zawsze sam możesz zmieniać biegi "+" i "-". Wtedy skrzynia sama nie wrzuci biegu w górę, ale za to zrzuci w dółGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdy już nie kupię auta bez automata!
PS
Dla osób, które prowadzą auto zerojedynkowo, nie ma to znaczenia. Gaz do dechy i heble w ostatniej chwili pod światłami. Wtedy wsio ryba co zmienia biegiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konkretna odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Tak przy okazji, sugerujac sie iloscia spalania twojego automatu 9.52 l/100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to bardziej miasto czy trasa? no i lekko odbiegajac od tematu - na jakim paliwie jezdzisz ??

SaintXL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 20:17   #72
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał SaintXL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
konkretna odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Tak przy okazji, sugerujac sie iloscia spalania twojego automatu 9.52 l/100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to bardziej miasto czy trasa? no i lekko odbiegajac od tematu - na jakim paliwie jezdzisz ??
Spalanie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Paliwko: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Paliwo 90% BP UltimateDiesel
Ostatnio: Diesel ze stacji Statoil 1-2-3
Jazda: 90% miasto Warszawa

Najnowsze dane: majówka> Warszawa>Waplewo>Warszawa ok. 400 km > spalanie 7,5 l/100 z godzinnym korkiem na wyjeździe z Wawy.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 00:29   #73
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Poniżej 11,3 nie zszedłem. Wg tankowań pod korek. 50/50. I nie ma znaczenia czy D czy S.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 10:17   #74
SaintXL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: Bytom, Wrocław
Model: Mondeo MKIV Titanium X
Silnik: TDCI 140 KM Automat
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Około 9 litrów jestem w stanie zaakceptować tak ja u ernestpierwszego, ale 11.5 to już duża przesada!. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Masakra!

Niby kolejna generacja automatu od MK3 do MK4 a dalej pije jak żul pod nocnym.

Takie duże rozbieżności to chyba od cięzkiej nogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SaintXL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 12:41   #75
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał SaintXL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Około 9 litrów jestem w stanie zaakceptować tak ja u ernestpierwszego, ale 11.5 to już duża przesada!. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Masakra!

Niby kolejna generacja automatu od MK3 do MK4 a dalej pije jak żul pod nocnym.

Takie duże rozbieżności to chyba od cięzkiej nogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale adam131 ma 2.3 Pb a ja 2.0 ON...
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 08:49   #76
SaintXL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: Bytom, Wrocław
Model: Mondeo MKIV Titanium X
Silnik: TDCI 140 KM Automat
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

moje niedopatrzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak odskocze na temat filtra DPF. Jakieś problemy w eksploatacji w automacie. Straszą ostatnio tymi DPF'ami a dokładnie ich kosztami. Zwłaszcza u mnie w pracy, jak sobie rozawiamy o samochodach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SaintXL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2010, 12:28   #77
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał SaintXL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak odskocze na temat filtra DPF. Jakieś problemy w eksploatacji w automacie. Straszą ostatnio tymi DPF'ami a dokładnie ich kosztami. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko kosztuje jak się zepsuje. Ja nic dobrego o dpf nie słyszałem. Na Forum jest wątek o problemach z DPF. Trzeba auto przegonić po trasie raz w miesiącu i kłopotów nie będzie. Dodatkowo należy stosować odpowiedni olej o niskim HTHS <3.5 jakoś tak.
Na moim pierwszym przeglądzie (wypada na czerwiec) wymienię olej na lepszy niż ten co zalała fabryka, czyli Mobil1 ESP albo Fuel Economy. W najgorszym wypadku Formula F, grunt żeby spełniał wszystkie normy Forda. Wygląda na to, że mondeo z fabryki wyjeżdża na półsyntetyku. Może ma to jakiś sens.
EDIT: zalany olejem fabrycznym Formula F.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu

Ostatnio edytowane przez ernestpierwszy ; 05-07-2010 o 22:09
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 14:04   #78
darek_b
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: ford Mondeo GHIA MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam, posiadam MK4 w automacie i ...zadowolenie pełne, spalanie w trybie 100% miasto to około 9-9.6 l/100km..
Jednak ostatnio mam małego stresa, przy zawalnianiu, gdy predkość spada powoli do zera coraz częściej wrzucenie 1-go biegu wiąże się mniejszym lub większym szarpnięciem...źle to wróży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Autko ma przebieg 144 tys. i niestety nie miało obawiam, się wymienianego oleju w skorzyni - co serwisowi nie przeszkadzało swoją drogą...
Małe pytanie dla właścicieli automatów...jakiś namiar gdzie mogę w rozsądnych pieniądzach wymienić olej w skrzyni i może zdiagnozować jej zachowanie?
Może spotkaliście się z takim szarpaniem?
pozdrawiam
darek_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 22:08   #79
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał darek_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Małe pytanie dla właścicieli automatów...jakiś namiar gdzie mogę w rozsądnych pieniądzach wymienić olej w skrzyni i może zdiagnozować jej zachowanie?
Może spotkaliście się z takim szarpaniem?
pozdrawiam
Co rozumiesz przez wrzucenie 1 biegu w automacie? W trybie S szarpie w trybie D nie szarpie.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 06:32   #80
darek_b
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Warszawa
Model: ford Mondeo GHIA MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Nie jest to skrzynia bezstopniowa, czyli da się wyczuć zmianę kolejnych biegów, i w przypadku zrzucania, podczas hamowania, najczęsciej na pierwsze przełożenie właśnie występuje szarpnięcie niekiedy mocne, rzadziej nie jest wyczuwalne jak było dawniej. Ostatnio było tak sielne, że zgasiło silnik (oczywiście hamując i wytracając prędkość, raczej i raczej nie było to gwałtowne hamowanie ale powolny dojazd do skrętu) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Głównie na D, jednak przy testach na S dzieje sie to samo, przy biegach na + przełożenie zawsze jest szybkie i "gładkie" to samo na - za wyjątkiem gdy wskakuje 1.
pozdrawiam
darek_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.