Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2018, 09:43   #181
mariuszb55
ford::advanced
 
Avatar mariuszb55
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci 181KM; 413 Nm
Rocznik: 2007
Postów: 214
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale aluminiowe?
Tak aluminiowe.

mariuszb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 09:52   #182
planeta58
ford::advanced
 
Avatar planeta58
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-01-2015
Skąd: Lublin/ okolice
Model: S max
Silnik: 2.5 T +lpg
Rocznik: 2006
Postów: 292
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Ja mam 2.5t
stal 16" na zimę mieści się na styk.
W wolnej chwili zobaczę jakie są parametry tej felgi.
planeta58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 12:37   #183
roberto_s
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Cytat:
Napisał manieksaint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) osoby które mówiły że 17" wchodzi bez problemu maja felga 7.5"x17" et55 a Ty masz 7 " co daje już spora różnice. Wczoraj rozmawiałem z gościem który ma zestaw z xc90 ma felge 7"x17 ale et 48 co po przeliczeniu daje podobny parametr jak felga 7.5" z et55. Dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem jest zakup przykrecanego dystansu i będzie po problemie.
Szwagier ma Ori 7" x 17", ale z Et 50, może przymierzę i zobaczę.

Co do przykręcanych dystansów to odsunięcie o 22 mm to sporo wg mnie. Czy można zdystansować tylko przednią oś? Czy nie trzeba przypadkiem geometrii ustawiać? Czy są jakieś niepożądane efekty takiej modyfikacji? No i w takim przypadku nie potrafię przewidzieć (wyobrazić sobie) efektu wizualnego, a nie chciałbym pseudorajdówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

W mojej ocenie przelotowe dystanse to "bezpieczniejsze" rozwiązanie pod względem techniczno wizualnym. Z tego co piszecie to 8 do 10 mm powinno wystarczyć (z małym zapasem). Wtedy jednak szpilki na dłuższe musiałbym wymienić, ale to w 100 zł można się chyba zamknąć. Przy takiej opcji mogłyby pozostać obecne felgi na zimę (z dystansem), a na lato mógłbym dokupić 7,5" x 17'' lub 8" x 18 " (bez dystansu). Dobrze kombinuję?
roberto_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 12:52   #184
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

jak zakładasz felgi z innym et to też ustawiasz geometrię? Zastosowanie dystansów nie wymaga ustawienia geometrii. Jak zastosujesz dystanse to auto będzie lepiej się prowadzić i lepiej wyglądać bo IMO ford ma bardzo schowane felgi. Minus to szybciej brudzące się auto. Musisz zachować odpowiednie parametry felg i tak dużych zacisków.
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 13:06   #185
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wymiana szpilek na przedniej osi wymaga demontażu łożyska. W 100 zeta się nie zamkniesz. Z resztą jedna szpilka to min 10 zeta.

Felga 7'' ET55 jest baaardzo głęboko schowana. W stosunku do ori śnieżynek 18'' 8J ET55 jest schowana o 13mm. Opcjonalne felgi z pakietu MS Design 20'', do zamówienia z katalogu akcesoriów Forda, są 8J ET50 co wychodzi 18mm szerzej. I to dalej jest "fabryczne". I na mój gust wciąż trochę głęboko.
Z mojego tasowania dystansami i różnymi felgami wychodzi, że najlepsza opcja dla S-Maxa przy feldze 8J to łączne ET40-ET38. To nie jest wcale szeroko. Żadna karykatura czy udawanie driftowozu.

Pomocny kalkulator ET
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tu jest felga 20'' 8J ET50 z dystansem przelotowym 12mm (szpilki wymieniane na dłuższe, czyli demontaż łożyska)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 15:32   #186
roberto_s
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie tylko jaki dystans.
A jak koło miałeś w górze to już obcierało? Bo widać 3 kreski, jeśli dobrze patrzę.
Dopiero zauważyłem Twoje pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tak, dokręciłem lekko 3 nakrętki i próbowałem zakręcić kołem i nie dało rady.

Cytat:
Napisał woro_woro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam "4" i wg katalogu mają chyba 7", podobnie jak Twoje.
Zaciski też masz z Xc60?

Cytat:
Napisał manieksaint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roberto_s U Ciebie nie jest problemem wzór felgi tylko jej parametry, osoby które mówiły że 17" wchodzi bez problemu maja felga 7.5"x17" et55 a Ty masz 7 " co daje już spora różnice. Wczoraj rozmawiałem z gościem który ma zestaw z xc90 ma felge 7"x17 ale et 48 co po przeliczeniu daje podobny parametr jak felga 7.5" z et55. Dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem jest zakup przykrecanego dystansu i będzie po problemie.
Sprawdziłem dokładnie parametry swojej felgi i mam 7" x 17" et50. Jeśli felgi 7,5" x 17" mają et55 to płaszczyzna montażowa jest tylko o 1 mm odsunięta względem mojej (jeśli się mylę to poprawcie). W związku z tym nie ma szans żeby felgi weszły "bez problemu"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Muszę zapatrzeć się w metalowe podkładki fi 14mm i wybadać temat dystansu. Miałem drewniane grubości 8mm od syna zabawek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jeszcze tak na styk wchodziła felga, ale to dość niedokładny pomiar.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za cenne informacje i kalkulator. Felgi 7" mają chyba w standardzie et50, a 7,5" et55, 18" rozwiązują problem średnicą, a 20" no trzeba przyznać, że wyglądają zacnie do tego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., może kiedyś... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roberto_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 15:39   #187
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

No i tu mnie zaciekawiłeś, bo widziałem foty z felgami 7.5"x17et55 i zacisk xc60 i weszło na styk ale weszło. I rozmawiałem z gościem co ma zaciski z xc90 i felge 7"x17" i też się zmiescilo. Ja u siebie i tak będę zakładał dystanse także u mnie problemu nie powinno być choć pewnie sprawdzę czy sama felga się zmieści.
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 16:13   #188
roberto_s
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Cytat:
Napisał manieksaint Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i tu mnie zaciekawiłeś, bo widziałem foty z felgami 7.5"x17et55 i zacisk xc60 i weszło na styk ale weszło. I rozmawiałem z gościem co ma zaciski z xc90 i felge 7"x17" i też się zmiescilo. Ja u siebie i tak będę zakładał dystanse także u mnie problemu nie powinno być choć pewnie sprawdzę czy sama felga się zmieści.
Owszem mnie też ciekawi jak te zaciski podchodzą pod felgi 17". Chyba, że w zależności od wzoru/"masywności" ramion, pogrubienie felgi przy zewnętrznej krawędzi jest inne (w co wątpię). Właśnie w tej strefie zacisk ociera.
Zaciskami z Xc90 bym się nie sugerował, one pomimo masywnego wyglądu są w mojej ocenie (nie trzymałem ich w rękach) "gładsze" i bardziej "łukowate" przez co w felgę lepiej się wpasowują. Z Xc60 są dwutłokowe i one są bardziej "kanciaste".
roberto_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 17:07   #189
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

Cytat:
Napisał roberto_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaciski też masz z Xc60?
Nie. Ale mam te koła jako zimówki i mógłbyś sprawdzić, czy taka felga podejdzie. Nie wiem tylko jak logistycznie by nam to wyszło.
Ja tylko podałem, że fabryczne 17" miały szerokość 7" a nie, jak tu się pojawiło, 7,5.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 08:30   #190
manieksaint
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 13-02-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 94
Domyślnie Odp: Czy istnieje jakiś mocniejszy zestaw hamulcowy?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak postępy w walce? Udało Ci się rozwiązać problem zacisków?
manieksaint jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.