Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2017, 13:42   #21
szef46
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-01-2016
Skąd: Olsztyn
Model: ford focus c-max
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 85
Domyślnie Problem z odpaleniem na zimnym silniku

co może być przyczyna problemu z odpaleniem auta na zimnym silniku? gdy auto postoi przez noc lub dłużej w temperaturach jakie obecnie są, to na drugi dzień mam problem z odpaleniem auta, musi trochę pokręcić zanim odpali i muszę oddać gazu, w ostatnim czasie wymieniałem świece i akumulator na większy, jak załapie to obroty skaczą na 800 później na chwilkę dosłownie na okolice 1500 i wraca na 1100 i jest dobrze. Poza takimi skokami nie falują obroty. Czy to może być wina pompy paliwa albo filtr paliwa lub coś innego? (FORD FOCUS C-MAX 1.8 benzyna 120KM)

Dodam jeszcze, że parę miesięcy temu pojawiał mi się check engine i diagnoza komputerowa wykryła błędy na pedale gazu i przepustnica potencjometr, mechanik błędy skasował i już się nie pojawiła kontrolka, może to ma coś wspólnego z tym paleniem.


Ostatnio edytowane przez szef46 ; 12-11-2017 o 14:06
szef46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 17:10   #22
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna i po serwisie gaśnie falują obroty. Trudności z odpalaniem.

najlepiej sprawdz pod komputerem i dodatkowo miernikiem czy nadal nie wystepuje problem z przepustnica
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 10:39   #23
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna i po serwisie gaśnie falują obroty. Trudności z odpalaniem.

przekręć kluczyć i poczekaj chwile aż pompa poda paliwo, wyłącz i włącz zapłon poczekaj chwile i spróbuj zapalić - jaki jest efekt?

Falowanie to jest kilka przyczyn, przepustnica - do przeczyszczenia, może być też uszkodzony Przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej, chociaż on dawał by raczej stałe objawy falowania silnika, a ty masz tylko na początku.

Sprawdź błędy, jeśli się powtórzyły wtedy można się zająć diagnostyką pedału czy przepustnicy, jeśli ich nie ma nie wiązałbym pojedynczego błędu. Akumulator raczej nie jest tu przyczyną.
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 08:34   #24
SaidPL
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Łódź
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 Duratec He 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna i po serwisie gaśnie falują obroty. Trudności z odpalaniem.

Mam Focusa 2 z silnikiem 1.8 Duratec HE. Rok temu miałem bardzo wielki problem gdy zaczęły się chłodniejsze dni (później 7-8*C) im chłodniej tym auto gorzej odpalało bo podobno przeszedł w tryb pracy awaryjnej i było zalecane zbyt dużymi dawkami benzyny, których nie przepalał. Pomagało jedynie dodanie gazu.. Tak dodanie gazu czyli otwarcie przepustnicy i dostarczenie większej dawki powietrza. A po odpaleniu chmura spalin z wydechu i smród niedopalonej benzyny.

W każdym razie Główną przyczyną u mnie były spalone cewki w dwóch zaworach, które odpowiadają za podciśnieniowe sterowanie klapkami w kolektorze dolotowym. Dwa zawory znajdują się zaraz po lewej stronie od akumulatora pod gumowymi wężami. Więc proponuję sprawdzić najpierw te zawory, czy ich cewki nie są uszkodzone, najlepiej zwykłym multimetrem. Możliwe że spalony jest tylko jeden zawór dla tego jeszcze jakoś wasz silnik odpala.. Ale u mnie były uszkodzone oba, więc była masakra. Po wymianie zaczął normalne odpalać dopiero mogłem zacząć jeździć również na gazie ale musiałem jeszcze jechać do gazownika na regulację mapy wtrysków.
No i muszę wspomnieć że spalanie spadło z 13-14L na 10-11L.

Mimo eliminacji problemu z odpalaniem auta nadal istnieje problem z gasnącym silnikiem zaraz po porannym pierwszym odpaleniu auta. A jak odpali to huśtawka obrotów i przydławianie. A jak zaczynam jechać i dodaje gazu to zaraz po wciśnięciu gazu jest dziura i zryw następnie zmiana biegu > Gaz > dziura > zryw. I jadę sobie takim kangurkiem. Jakbym miał po zmianie biegu jakąś turbo dziurę... Po przejechaniu 2-3 kilometrów wszystko wraca do normy i silnik reaguje prawidłowo na pedał gazu.

W najbliższym czasie mam zamiar rozwikłać tą zagadkę i jeśli mi się uda to na pewno się z Wami podzielę ;-)
SaidPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2019, 12:44   #25
slom
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-12-2014
Model: C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna i po serwisie gaśnie falują obroty. Trudności z odpalaniem.

Ja mam C-MAXa 1,8 125KM no i następujące objawy:
1) dołek przy 3tyś obrotów
2) na zimno po odpaleniu na pierwszych kilku światłach gaśnie (obroty po wysprzęgleniu spadają do 0, na ciepło jest OK)
3) nierówna praca na wolnych obrotach , tylko nie falowanie a tak jakby niedopalanie na którymś cylindrze

Wymieniłem przepustnice i wąż pomiędzy nią a filtrem powietrza (był dziurawy), pojechałem do znajomego mechanika na wspomnianą adaptacje ale wg. niego nie ma takiej opcji w tym silniku.

Dołek przy 3tyś zniknął, mam wrażenie że jest żwawszy, ale na zimno dalej gaśnie i dalej nieładnie chodzi na wolnych obrotach.

Dzisiaj bez zbędnego entuzjazmu wymieniam świece bo w sumie na nie czas, w komputerze poza błędem pedału gazu, który po skasowaniu się nie pojawił nic nie ma.

Macie jakieś pomysły co dalej?
slom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2019, 08:23   #26
krzysztof6510
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-11-2017
Skąd: Nowa Wieś lęborska
Model: focus c-max
Silnik: diesel
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna i po serwisie gaśnie falują obroty. Trudności z odpalaniem.

czasami warto przeczyścić wtyczkę pedału gazu tylko odpinać ją na wyłączonym zapłonie
krzysztof6510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2019, 17:55   #27
slom
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-12-2014
Model: C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8 benzyna i po serwisie gaśnie falują obroty. Trudności z odpalaniem.

A czy wiecie może czy pedał gazu odpowiada za pracę na wolnych obrotach?
slom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.