Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2018, 11:06   #221
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak się robi reset BMS?
w przedliftach go nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 11:20   #222
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał rojass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w przedliftach go nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli w razie wymiany zmieniam baterię i już nic nie muszę adaptować/resetować?
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2018, 17:36   #223
peter79
ford::advanced
 
Avatar peter79
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: KOL
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 TDCI 163ps
Rocznik: 2011
Postów: 267
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

30min bez pendraiwa radio gra bez żadnego komunikatu, można powiedzieć że transmisja na żywo

Bump: Po otwarciu drzwi pojawił się komunikat ale radio gra dalej

Bump: Reasumując, radio grało około 1h bez komunikatu, niespełna przed upływem godziny otworzyłem drzwi i komunikat się pojawił. Kilka chwil później radio się wyłączyło. Teraz pojeżdżę trochę i zobaczę jak będzie z pendraiwem, ale to dopiero jutro
peter79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2018, 10:50   #224
rojass
ford::advanced
 
Avatar rojass
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 27-04-2017
Skąd: Tczew
Model: SMAX
Silnik: 2,0TDCi 170KM/400Nm by TuneFORCE
Rocznik: 2008
Postów: 366
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał Agamek12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli w razie wymiany zmieniam baterię i już nic nie muszę adaptować/resetować?
Nic nie musisz robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rojass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 05:10   #225
Jarek_JD
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-07-2012
Skąd: Kwidzyn
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał bukox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po przejechaniu ok. 30 km i zgaszeniu silnika komunikat pojawił się po ok. 30 sekundach. Próbowałem kilka razy w odstępach godzinnych i ciągle to samo. Silnik odpala bez problemu ale komunikat się pojawia.
W moim Galaxy komunikat pierwszy raz pojawił się latem 2016r. (po 4 latach od zakupu) w podobnych okolicznościach. Ponieważ miałem mieć wyjazd na wakacje, wymieniłem akumulator, bez restartu BMS.
Komunikat powrócił 2 tygodnie temu i ruszyłem temat. Najpierw wykonałem restart BMS, komunikaty się uspokoiły. Zrobiłem woltomierz cyfrowy do gniazda zapalniczki i zacząłem kontrolować napięcia. Problemem jest napięcie ładowania. Przy wysokich temperaturach lub kiedy samochód nagrzeje się na słońcu, po uruchomieniu napięcie ładowania waha się 12,5-12,6 wolta, czyli takie napięcie podtrzymania działania samochodu. Czasami jak było ciepło i silnik był rozgrzany, napięcie ładowanie było 12,9-13,1V. W dni chłodne, pochmurne, lub kiedy silnik jest zimny, ładowanie jest 14,4V. Przy jeździe ze zdjętą nogą z gazu (np. z górki), ładowanie wzrasta do 14,8V.
Myślę, że to takie zabezpieczanie akumulatora przez uszkodzeniem w wysokich temperaturach i do tego jakieś oszczędzanie paliwa.

Na pewno problem komunikatu u mnie pojawia się tylko w ciepłe dni, wiosna / lato.

Czy ktoś jeszcze mógłby potwierdzić jakie ma napięcie ładowania podczas jazdy? Nie wiem, czy u mnie jest coś nie tak, czy "ten typ tak ma".

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Nap_ladowania.jpg (71.1 KB, 498 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Jarek_JD ; 18-05-2018 o 05:18 Powód: Zdjęcie
Jarek_JD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 06:41   #226
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Tak ma być i jest to prawidłowe działanie. W forscanie dodatkowo możesz sobie podejrzeć stopień naładowania aku (state of charge SOC). Po KAŻDEJ wymianie akumulatora lub po wyjęciu i pełnym naładowaniu aku prostownikiem trzeba zresetować układ. W tym momencie odczytywana i zapamiętywana charakterystyka aku.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 07:07   #227
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Czy to jest napięcie ładowania ( na uruchomionym silniku) ,czy napięcie akumulatora ? ( stan naładowania ) przy wyłączonym silniku .?
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 07:00   #228
Jarek_JD
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 31-07-2012
Skąd: Kwidzyn
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to jest napięcie ładowania ( na uruchomionym silniku) ,czy napięcie akumulatora ? ( stan naładowania ) przy wyłączonym silniku .?
Too jest napięcie ładowania podczas jazdy. Takie napięcie ładowania jest czasami, częściej jest napięcie ~13V lub 14,4V
Jarek_JD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 19:33   #229
brysiu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2014
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 163ps
Rocznik: 2013
Postów: 27
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Czy po lifcie 2013 jak wymienię aku na taki sam czy tez dostępowo inny np ciut większy bo już takich nie robią jak miałem to tez muszę coś resetować. Nie mam narazie komunikatów o stanie aku, zwyczajnie 5 lat i wolniejsze kręcenie na zimnym zmusza mnie do pewnych działań. PrYmierzam się do podmiany z innego auta i obserwacje ale ciekawi mnie opcja ze w aucie jest zapisany czas i typ aku i mam go zmieniać ? Mój ma 5 lat i rano na mierniki ma ok 12.1-11.9 a podczas rozruchu spadł do 8,9 i auto odpaliło ale czułem się jak w latach 90 z autem gaźnikowymi. Diagnostyka aku przez ASO wskazała ze jest dobry tylko nie doładowany lecz po 200 km i nocy minusowej problem pozostał. Może normalnie nie trzyma napięcia.

Ostatnio edytowane przez brysiu ; 23-10-2018 o 20:23
brysiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 20:05   #230
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Komunikat: "akumulator rozładowany"

Zawsze po wymianie na nowy należy resetować. Inaczej układ będzie ładował tak jakby w samochodzie nadal siedział stary akumulator o bardzo małej już pojemności, skutkiem czego nowy aku będzie ciągle niedoładowany. Zresztą procedura resetu nie jest jakoś skomplikowana.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.