Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2018, 11:25   #1
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Kalibracja czujników kół

Witam.

Wczoraj pojawił mi sie komunikat o niskim ciśnieniu w kołach. Po sprawdzeniu faktycznie okazało się że w jednym kole było mniej. Po dobiciu komunikat zniknął i wszytko jest OK. Zamierzam kupić felgi mniejsze na koła zimowe, i teraz, zacząłem poszukiwania funkcji kalibracji czujników ale nie ma tego u mnie w komputerze w asystencie. Nie wiem, może mam inny soft, albo jest jeszcze inna możliwość ewentualnej kalibracji. Widziałem różne filmiki na necie ale nigdzie nie ma do Escape z keyless. Czy ktoś się spotkał z podobną sytuacją?

__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 23:15   #2
YS3F
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 01-09-2017
Skąd: Szczecin
Model: Escape
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Kalibracja czujników kół

Miałem to samo, żadna procedura znaleziona w necie/Youtube nie zadziałała... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
YS3F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 23:25   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Kalibracja czujników kół

Cytat:
Napisał Serek_On_Dope Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Widziałem różne filmiki na necie ale nigdzie nie ma do Escape z keyless. ...
Każdy Ford z czujnikami ma procedurę kalibracji czujników (przypisania koła/czujnika do konkretnej pozycji).
Procedura wejścia w tryb kalibracji:
1) wyłącz zapłon
2) naciśnij i puść pedał hamulca
3) 3x włącz zapłon (niezbyt pospiesznie, ale bez zwłoki) za ostatnim razem pozostań w pozycji włączonej
4) naciśnij i puść pedał hamulca
5) 3x włącz zapłon (niezbyt pospiesznie, ale bez zwłoki). Jak usłyszysz sygnał klaksonu i napis o kalibracji przedniego lewego koła, pozostaw zapłon włączony.

W key-free zapłon włączamy guzikiem bez naciskania hamulca (czyli zapłon bez uruchamiania silnika).

Po wejściu w procedurę kalibracji trzeba "wzbudzić" kolejno każdy czujnik. Najlepiej oczywiście jest to robić specjalną maszynką. Ostatecznie można próbować spuszczać po kolei powietrze z każdego z kół (LP, PP, PT, LT). Zainicjowanie każdego z czujników kolejno sygnalizowane jest klaksonem.

Po dopompowaniu kół do właściwej wartości kontrolka i komunikat znikną same.

Jak coś, to mam stosowny sprzęt do wykonania całej procedury.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 01-12-2018 o 23:28
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 09:12   #4
Serek_On_Dope
ford::beginner
 
Avatar Serek_On_Dope
 
Zarejestrowany: 10-11-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 42
Domyślnie Odp: Kalibracja czujników kół

Dzięki za info tedi_k, na pewno się odezwę, na śląsku jestem od czasu do czasu, do nie dawna jeszcze serwisowałem poprzednie autko w Gazda na Roździeńskiego. Tak że jakby co to będziemy w kontakcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Escape 2.0 Ecoboost
Serek_On_Dope jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 23:40   #5
wojtek204
ford::amateur
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 07-11-2018
Skąd: ZACZERNIE
Model: opel
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kalibracja czujników kół

kurcze próbuje tak robic ale bez efektu wyskakuje informacja programowanie czujnika opona lewy przód powoli spuszczam powietrze po czym po około 2 minutach słysze klakson i na wyswietlaczu informacja nie udało się zaprogramowac powtórz czynnosc jeszcze raz,,,, oczywiscie próbowałem ale bez efektów może coś robie nie tak hmm spuszczam powietrze pompką do opon przez przywarcie do wentylka slysze sycenie-uciekanie powietrza prosze o pomoc pozdrawiam....ford escape 2017 kanada
wojtek204 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 11:56   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Kalibracja czujników kół

Cytat:
Napisał wojtek204 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....powoli spuszczam powietrze ...
Aktywację czujników poprzez upuszczanie powietrza ja osobiście traktuję jako "miejską legendę". Może coś w tym jest, ale ja tego na oczy nie widziałem.
Maszynką to przytykasz i po 2-3 sekundach masz efekt bez "czarów"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2018, 21:28   #7
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Kalibracja czujników kół

Cytat:
Maszynką to przytykasz i po 2-3 sekundach
owszem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. robiłem ostatnio kilka razy i bez ceregieli poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 22:50   #8
wojtek204
ford::amateur
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 07-11-2018
Skąd: ZACZERNIE
Model: opel
Silnik: 1.8
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kalibracja czujników kół

udało sie skalibrowac prawie ...okazało sie ze czujnik w 3 kole jest dupniety najprawdopodobniej podczas wymiany opon uwalili czujnik mam pytanko jaki czujnik kupic ford escape 2017 kanada
wojtek204 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.