Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2019, 21:49   #31
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Witam ponownie,
Niestety chyba za szybko sie ucieszylem. Problem powrocil, przy czym teraz nie jest permanentny. Drzwi kierowcy ryglują się z pilota losowo. Czesto po pierwszym wcisnieciu przycisku ryglowania na pilocie drzwi kierowcy nie rygluja sie (nie migaja tez wtedy kierunkowskazy). Musze wtedy ponownie raz lub wiecej razy wcisnac przycisk ryglowania na pilocie-za ktoryms razem zaskoczy, migną kierunkowskazy i auto jest cale zamkniete. Czyli sam zamek dziala, ale jakby nie zawsze ? Prawie nigdy za pierwszym razem. Rece opadają.. Ktoś spotkał sie z takimi cudami?


Ostatnio edytowane przez lukast ; 22-02-2019 o 21:58
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2019, 23:04   #32
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Nikt nie odpisze? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zakladajac ze zamek jest sprawny, co moze byc przyczyna tego ze drzei kierowcy zamykaja sie najczesciej dopiero po dwukrotnym wcisnieciu z pilota przyvisku zamykania? Rzadko kiedy zamknie za pierwszym razem.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2019, 07:14   #33
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Rozbierz drzwi i wyjmij zamek. Podłącz go do wiązki, zamknij rygiel i próbuj zamykać. Wtedy zobaczysz co próbuje zamykać a nie może.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 08:38   #34
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Odgrzewam kotleta. No więc po ponownym nasmarowaniu i rozebraniu zamek przez ostatni miesiąc działał dobrze - ale od 2-3 dni znowu losowo się przycina - tzn. nie zawsze zamyka drzwi kierowcy. Forscan po takim nie zadziałni zamka pokazuje błąd modułu zamka. Jestem już tym zmęczony i chcę wymienić cały zamek (zamiast go w kółko reanimować). Problem w tym że nie pamiętam jaki powinienem kupić - auto nie ma podwójnego ryglowania. Ale słyszałem że zamki różnią się ilością pinów ? Auto to S-Max z 2014.
Podpowie ktoś ? Z góry dzięki.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 08:40   #35
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Musisz kupić zamek z 6. pinami. Wersja europejska. Jeśli kupisz zamek z 10. pinami (z Dead Lock), to też będzie działać.
Jeśli chcesz kupić zamek używany, to szukaj jak najmłodszego.


P.S. Zamki używane możesz szukać także dla Galaxy mk3 lub Mondeo mk4. Są takie same.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 02-04-2019 o 09:13
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 10:16   #36
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musisz kupić zamek z 6. pinami. Wersja europejska. Jeśli kupisz zamek z 10. pinami (z Dead Lock), to też będzie działać.
Jeśli chcesz kupić zamek używany, to szukaj jak najmłodszego.


P.S. Zamki używane możesz szukać także dla Galaxy mk3 lub Mondeo mk4. Są takie same.
Dzięki wielkie za odpowiedź. Czy wymianę takiego zamka ciężko ogarnąć ? Jeśli chodzi o zamki to problem w tym że na znanym portalu aukcyjnym prawie nikt nie podaje z jakiego auta pochodzi (z jakiego rocznika).
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 10:26   #37
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Z tego co pisałeś wcześniej, to wymieniałeś silniczek. Żeby to zrobić trzeba zdemontować cały zamek, więc czynności będą takie same.
Co do wieku zamków, to trzeba sprawdzać na naklejkach daty produkcji. Temat niestety dosyć ciężki.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 11:09   #38
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co pisałeś wcześniej, to wymieniałeś silniczek. Żeby to zrobić trzeba zdemontować cały zamek, więc czynności będą takie same.
Co do wieku zamków, to trzeba sprawdzać na naklejkach daty produkcji. Temat niestety dosyć ciężki.
No niestety silniczek wymieniał mi mechanik - nie ja. Więc stąd moje pytanie czy ciężko to ogarnąć bo tym razem wolałbym kupić i wymienić sam.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 11:22   #39
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niestety silniczek wymieniał mi mechanik - nie ja.
Tak myślałem. W takiej sytuacji nieuchronnie powstaje pytanie, czy aby na pewno silniczek został wymieniony? Niestety obecnie nie można nikomu ufać, zwłaszcza w przypadku wymiany na używaną część.
Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc stąd moje pytanie czy ciężko to ogarnąć
Jeśli masz zdolności manualne i jesteś cierpliwy, to spokojnie ogarniesz temat sam.
Zdolności manualne będą ci potrzebne, żeby:
1. zdemontować boczek drzwi;
2. zdemontować zamek, zaczynając od klamki zewnętrznej i bębenka;
3. przełożyć siłownik zamka lub cały zamek, w zależności od tego co kupisz
4. poskładania wszystkiego z powrotem.
Cierpliwości będziesz potrzebował przy:
1. odklejaniu pianki wygłuszającej drzwi - najlepiej wspomóc się suszarką/opalarką, przy obecnych temperaturach masa klejąco-uszczelniająca jest doszyć sztywna;
2. wydobywaniu zamka z poszycia drzwi - trzeba się trochę pogimnastykować, ale bez problemu da radę to zrobić.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 11:30   #40
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takiej sytuacji nieuchronnie powstaje pytanie, czy aby na pewno silniczek został wymieniony?
Tak, widziałem mój stary silniczek był spalony - przed wymianą ryglowanie nie działało w ogóle.

Jeśli chodzi o wymianę to sam boczek już demontowałem (lusterko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Natomiast nie sądziłem że by wymienić zamek muszę zdemontować klamkę zewnętrzną. Jeśli chodzi o poszycie to trzeba odkleić całe czy wystarczy fragment w okolicach zamka ?

Co do samego zamka - używek jest sporo na rynku - ceny różne - ale te w lepszym stanie dochodzą do 350zł - to połowa ceny nówki z 2 letnią gwarancją. Niby dużo mniej - ale kupując taką używkę nie wiadomo jak długo pochodzi - a te zamki w fordach to się sypią jak czytam wyjątkowo często.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.