Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2019, 11:38   #41
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast nie sądziłem że by wymienić zamek muszę zdemontować klamkę zewnętrzną.
Trzeba to zrobić, bo inaczej nie wydobędziesz zamka, który jest połączony ze "stelażem" klamki. Demontaż/montaż klamki zewnętrznej jest banalny. Zaczynacz od zdjęcia gumowej zaślepki z boku drzwi i widzisz otwór, w który musisz włożyć kluczyk torx. Odkręcisz sobie w ten sposób bębenek. Potem zdejmiesz klamkę pod którą jest, o ile dobrze pamiętam, śrubka trzymająca stelaż zamka. Potem to już odkręcisz śruby trzymające zamek od wewnątrz drzwi, a następnie odepniesz linkę od klamki wewnętrznej i wydobędziesz cały zamek ze "stelażem".
Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli chodzi o poszycie to trzeba odkleić całe czy wystarczy fragment w okolicach zamka ?
Fragment w okolicach zamka. Tyle ile potrzeba, żeby mieć swobodny dostęp do wnęki i móc swobodnie wypiąć linkę klamki wewnętrznej.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 11:43   #42
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zaczynacz od zdjęcia gumowej zaślepki z boku drzwi i widzisz otwór, w który musisz włożyć kluczyk torx. Odkręcisz sobie w ten sposób bębenek. Potem zdejmiesz klamkę
zaślepka - widoczna jak rozumiem po otworzeniu drzwi ? Tam odkręcam torx i bębenek wyciągam na zewnątrz drzwi ? Klamka wówczas też już na niczym się nie trzyma i wyciągnę ją poprzez pociągnięcie ?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 11:46   #43
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

3x TAK.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 11:49   #44
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3x TAK.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wielkie dzięki !
Dzięki twoim poradom myślę ogarnę temat wymiany bez problemu (o czym przekonałem się już raz przy wymianie lusterka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A i innym być może taki opis tutaj sie kiedyś przyda.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 11:59   #45
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

To jeszcze tylko takie coś napiszę a propos:

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do samego zamka - używek jest sporo na rynku - ceny różne - ale te w lepszym stanie dochodzą do 350zł
Jak w ubiegłym roku szukałem zamków dla siebie (wymieniałem na zamki z Dead Lockiem), to za wszystkie 4 zapłaciłem 200 PLNów.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu trzeba polować na okazje. Oczywiście jak ktoś potrzebuje na już, to z reguły albo nie ma, albo ceny są "z kosmosu".


Jako ciekawostkę powiem Ci, że ja mam zamek, którego potrzebujesz. Sprawny. Zdemontowany z mojego bolidu właśnie na potrzeby wymiany na zamek z DL. Samą wymianę opisywałem tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie sprzedam Ci go jednak, bo coś czuję, że niedługo również będę potrzebował silniczka. Silniczki można co prawda kupić nowe, ale ceny przewyższają koszt używanego zamka.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 14:31   #46
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie sprzedam Ci go jednak, bo coś czuję, że niedługo również będę potrzebował silniczka.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szkoda - poszukam na spokojnie czegoś - nie pali się.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 23:38   #47
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeszcze takie pytanie w kwestii demontazu boczka drzwi kierowcy. Co z tym panelem sterowania szyb, wyciaga go sie do gory przed zdjeciem boczka, siedzi tylko na zatrzaskach?
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 06:56   #48
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Zamykanie z pilota nie rygluje drzwi kierowcy

Tak, trzyma się tylko na zatrzaskach. Wyciąga się do góry podważając, najlepiej od przodu, czyli od strony okrągłego przełącznika sterowania lusterkami.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 15:44   #49
mex12
ford::beginner
 
Imię: LUKASZ
Zarejestrowany: 23-11-2017
Skąd: CHOSZCZNO
Model: S MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 22
Domyślnie Nie zaykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota

Witam s max 2006 rok 2.0 tdci cos mi sie stało z drzwiami kierowcy nie zamykaja sie z pilota a pozostałe sie zamykaja tylko te kierowcy natomiast po włozeniu kluczyku recznie sie te drzwi zamykaja cos z jakims modułem sie dzieje czy miał ktos z tym doczynienia dzieki pozdrwaiam
mex12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2019, 16:56   #50
sopelos
ford::average
 
Avatar sopelos
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Chojnice
Model: S-max
Silnik: 2.0 cdti
Rocznik: 2007
Postów: 54
Domyślnie Odp: Nie zaykający sie zamek drzwi kierowcy z pilota

Musiałbyś sprawdzić wiązkę kabli w przelotce do drzwi. U mnie też czasem lewa strona się nie domyka, trzeba trochę poruszać wiązką i w końcu się zamkną. Ostatecznie i tak trzeba będzie iść do elektryka żeby to zrobił porządnie...

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
sopelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.