Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2024, 21:15   #1
adamso93
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2024
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100km HWDA
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

Na wstępie się przywitam ponieważ jest to mój debiut na tym forum. 😉 Więc cześć i czołem Wam wszystkim forumowicze. 😊

Piszę do was w sprawie problemu z jakim się borykam w Focusie MK2 2005r. mojej narzeczonej którego niedawno kupiliśmy. Gdy ustawię przełącznik świateł w ciągu dnia przy dobrym oświetleniu w pozycji "0" lub AUTO zapalają się tylko światła długie/drogowe z mocą może około 30% lub jeszcze mniej ponieważ gdy nimi mignę jak są ustawione w tej pozycji świecą dużo jaśniej. Nie próbowałem po zmroku sprawdzić jak to działa w pozycji "0" ale w pozycji AUTO zapalają się światła mijania oraz pozycyjne. Z tego co udało mi się dowiedzieć na tym forum oraz ogólnie w internecie na ten temat w jednej i drugiej pozycji przełącznika powinny się zapalać światła mijania na 70% mocy. Dodatkowo jeśli przełącznik świateł jest w pozycji AUTO po zmroku i zgaszę silnik/cofnę kluczyk z zapłonu to na ułamek sekundy zapalają się światła drogowe i stopniowo się wygaszają. Chciałbym zostawiać przełącznik świateł zawsze w pozycji AUTO żeby działało to tak że: w ciągu dnia przy dobrej widoczności zapalały by się tylko światła mijania na 70% mocy, a po zmroku światła pozycyjne oraz mijania na 100% mocy. Z tego co wiem to tak właśnie powinno być.

Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz

adamso93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2024, 22:19   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

Cytat:
Napisał adamso93 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Gdy ustawię przełącznik świateł w ciągu dnia przy dobrym oświetleniu w pozycji "0" lub AUTO zapalają się tylko światła długie/drogowe z mocą może około 30% ...Łukasz
W aucie zamontowany jest "moduł świateł dziennych - coś w tym rodzaju: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Prawdopodobnie w GEM w tym aucie nie ma obsługi (przekaźnika, drutu oporowego i bezpiecznika) do realizacji "fabrycznych" świateł dziennych i ktoś sobie założył taki "wynalazek". Niektóre jedynie typy GEM przedliftowych miały obsługę świateł dziennych. Jeśli w tym GEM faktycznie tego brak - to nie pozostaje nic innego, niż się przyzwyczaić...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 14-01-2024 o 22:22
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2024, 23:15   #3
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

Czy jest pod lusterkiem, na szybie, czujnik "z żelkiem"?

Jesli jest czujnik i przełacznik AUTO, to prawdopodobnie masz wszystko co potrzebne do fabrycznych świateł zgodnie z tym czego oczekujesz.

Pozostaje usunąć niefabryczną to instalację z auta do świateł srogowych i poprawnie ustawić wszystko w skrzynce w nogach pasażera.

Nie ma problemu z wymianą GEM na właściwe i też bedzie wszystko działać.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2024, 23:53   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

A to FF2 miał jakieś dzienne światła?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 06:57   #5
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

Skandynawskie na rezystorze
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 11:17   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie ma problemu z wymianą GEM na właściwe i też bedzie wszystko działać.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - problemu z wymianą GEN oczywiście, że nie ma żadnego... Szczególnie dla realizującego usługę wymiany... Dla zlecającego - też nie ma problemu - no może poza kosztami...

Po owej wymianie całość będzie działać dokładnie tak samo - z dokładnością do szczegółu... Jako światła dzienne zamiast żarówki świateł drogowych na 30% będzie świeciła żarówka świateł mijania na 70%... Optycznie bez żadnej różnicy...
Według mojej oceny bardziej sensowne jest pozostawienie tego nieszczęsnego modułu świateł dziennych na światłach drogowych (ktoś już zapłacił za niego i jego montaż...) i ew. doprowadzenie do porządku instalacji (założenie odpowiednich bezpieczników) by czujnik zmierzchu prawidłowo sterował światłami... Powinno wyjść bez porównania taniej...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-01-2024 o 11:22
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 11:22   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Optycznie bez żadnej różnicy...
Ja wiem że niektórym wystarcza i "kij i dziura za stodołą", bo dla nich to bez różnicy.
Różnica w przytoczonym przypadku jednak jest i to znacząca.
Zarówno dla ustawodawcy, ubezpieczyciela jak i dla innych użytkowników dróg oraz dla samego zainteresowanego, który ma zastrzeżenia do takiego działania świateł (inaczej by o to nie pytał).

Ostatnio edytowane przez Antej ; 15-01-2024 o 11:28
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 11:48   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wiem że niektórym wystarcza "kij i dziura za stodołą"...
Nie ma to jak "bronić potencjalnego zarobku dowolnymi środkami"... Powodzenia w biznesie!!!

Sformułowanie "optycznie" oznacza tyle, że jasność świateł drogowych na 30% nie przekracza dopuszczalnej dla świateł dziennych jasności 1200 kandeli. Będzie Kolega z tym dyskutował? Jak taka jasność miała by w ciągu dnia przeszkadzać innym kierowcom??? Co do innych parametrów określonych w przepisach - światła dzienne na światłach drogowych 30% niczym w tym aucie nie różnią się od świateł dziennych na światłach mijania 70%. Jak nie było na tych lampach znaku homologacyjnego "RL" tak nadal nie będzie...

Tak więc nadal będę twierdził, że "optycznie bez różnicy"... Choć pochodzę ze wsi, dziadkowie mieli stodołę oraz dziadek miał przedwojenny brązowy Krzyż Zasługi od gen. Sławoja-Składkowskiego "za utrzymanie warunków higienicznych na wsi"... Więc argumentacja - "kulą w płot"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-01-2024 o 15:24
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 21:36   #9
adamso93
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-01-2024
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100km HWDA
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

Dziękuję za tak duży odzew. Z tego co zrozumiałem z waszych odpowiedzi to problem jest prawdopodobnie bardziej złożony niż tylko dołożenie lub wyciągnięcie jakiegoś bezpiecznika lub przekaźnika, tak? Czy mogę w jakiś sposób sprawdzić czy GEM który jest w tym samochodzie powinien w ustawieniu AUTO włączać w ciągu dnia światła mijania na 70% mocy? Hmm, nie wiem czy sobie sam z tym poradzę, bo jakieś tam pierdoły potrafię sam zrobić przy samochodzie, ale elektryka to dla mnie czarna magia. Skoro mam w samochodzie na przełączniku pozycję AUTO oraz czujnik zmierzchu to może wystarczy włączyć w jakiś sposób moduł skandynawski oraz pozbyć się tego dołożonego modułu świateł dziennych na światłach drogowych (o ile w ogóle jest bo nie wiem dokładnie gdzie go szukać oraz czy w ogóle jest dołożony). Mam nadzieję że nie macie mi za złe mojego wypytywania na ten temat, ale liczę na to że może uda się to w jakiś prosty, miły i przyjemny sposób rozwiązać. To pierwszy Ford i w dodatku krótko w "moich" rękach, a tak to od zawsze samochody z kraju kwitnącej wiśni (jedynie miałem krótki epizod z Oplem) dlatego błądzę w temacie jak dziecko we mgle. U siebie w Hondzie Accord zaślepiłem czujnik zmierzchu i po prostu cały czas jeżdżę na pozycyjnych i mijania z podświetleniem deski rozdzielczej i jest cacy, ale w Focusie skoro zobaczyłem że jest możliwość przy ustawieniu auto aby jeździć tylko przy samych światłach drogowych z ograniczeniem mocy to kusi mnie żeby z tego skorzystać z tą różnicą żeby działały w ciągu dnia mijania z ograniczeniem mocy, zamiast drogowych. Z góry dzięki za odpowiedź. ��
adamso93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2024, 21:54   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Światła w pozycji AUTO oraz "0" działają niepoprawnie

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skandynawskie na rezystorze
Ale to nie dzienne w stricte tej funkcji znaczeniu, działające na AUTO

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak więc nadal będę twierdził, że "optycznie bez różnicy"...
dodatkowo, wiele aut z epoki przejściowej, za dzienne ma zwykłą żarówkę 21W, optycznie świeci jak 30% drogowych.
Stoję na stanowisku, by to miało ręce i nogi oraz spełniało funkcję. Lepsze to niż "legalne prawnie" chińskie paski LED... w zderzaku.

Bump:
Cytat:
Napisał adamso93 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm, nie wiem czy sobie sam z tym poradzę,
Zobacz czy w okolicy nie ma kogoś z forum, kto by zerknął co jest u ciebie grane. Może będzie łatwiej to ogarnąć.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drl , przełącznik zespolony , światła dzienne , światła mijania



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.