Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2020, 01:04   #911
steffy007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: okolice Puław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rocznik: 2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Jest już na serwisie na literę y procedura w formie video.

[QUOTE=Jak Kolega nie rozumie takich spraw, to powinien jednak udzielać się w innym miejscu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/QUOTE]

Panie Tadeuszu proszę bez osobistych wycieczek bo po Pana postach widzę (poświęciłem się i poczytałem), że Pan też powinien zmienić forum na takie o ego.

Jeśli chce Pan dodać coś wartościowego, pomóc zapraszam. Koniec dyskusji.

steffy007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 08:49   #912
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co tak mało w "dopowiedzi"???
Jak widać, jak się szpileczkę wbije w odpowiednie miejsce to można wyciagnąć więcej niż autocytat "wiem, ale nie powiem".

Taka hipokryzja kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wiedzy jest o wiele więcej, włącznie z tą "ile na którym biegu".
Wiele razy już napisałem że na obraźliwe zaczepki pana w podeszłym wieku nie będę reagował.


Tutaj zasada wędka, nie rybka.
Wystarczy poszukać po forum po wspomnianym haśle.

A tak można było zabłysnąc "tajemniczym parametrem",potem łaskawie opisać, a za 50 postów i tak opis zniknie w temacie i znów będą pytania o to samo.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 22-03-2020 o 08:56
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 08:55   #913
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał steffy007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał heko
problem w tym, że ja tego nie robię... 140/163
To skąd taka wiedza?
z pomiarów na hamowni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 08:55   #914
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... można wyciagnąć więcej niż autocytat "wiem, ale nie powiem"....
Gratuluję samozadowolenia!
Proszę zerknąć na datę tego postu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I popatrzeć na wiele podobnych...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 09:00   #915
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę zerknąć na datę tego postu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I popatrzeć na wiele podobnych...
Grunt to autoreklama.

Hasło CET w szukajce otworzy oczy większości rozgarnietych czytaczy.
O czym napisałem.
O reszcie również.
Ale autopromocja najważniejsza.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 07:27   #916
Michał22
ford::beginner
 
Avatar Michał22
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford Kuga
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 37
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Kolego steffy007 jak cytujesz mmoje posty to proszę ze zrozumieniem.
Jak widać na pomiarach spalania różnice było widać od razu. Jeżeli chodzi o odczucia z jazdy to na autostradzie jadąc prawie non stop na tempomacie różnicy nie odczujesz czy to będzie 100 czy 400KM. Ale jak zacząłem jeździć juz normalnie do pracy to do razu było lepiej. Tak jak napisałem. Ponieważ chciałem to dobrze sprawdzić nie pisałem posta po przejechaniu 20 km tylko po 6000 km żeby moje spostrzeżenia nie były tylko efektem "wydaje mi się".

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Michał22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 10:30   #917
steffy007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: okolice Puław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rocznik: 2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

"Bezpośrednio po wykonaniu usługi miałem mieszane uczucie. Samochód jechał może lepiej ale szału nie było, różnicę było czuć ale bez przesady. No ale to w końcu tylko 23KM."

Takie same odczucia też miałem. Co nie zrozumiałem? O spalaniu nic nie pisałem.
steffy007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 10:37   #918
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

zmiana 140/163KM jest tylko na papierze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rzeczywista różnica to ok. 12-15KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 12:40   #919
steffy007
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: okolice Puław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq TDCi DPF 140KM 103kW
Rocznik: 2014
Postów: 25
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Być może. Nie mam hamowni a te moco- i niutonomierze na komórkę to nawet orientacyjnie nie pokazują.
steffy007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 19:35   #920
amari
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2008
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 00
Postów: 5
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Przejechałem się dziś tym moim "podrasowanym" mondeo - jeden przejazd testowy zepsułem, drugi chyba też nie wyszedł mi za dobrze bo auto po dojściu do max obrotów dość brutalnie odcina i chyba za szybko zmieniałem biegi - parametr CET doszedł mi podczas tego przejazdu do 368. Na poważny test musiałbym podjechać gdzieś dalej, a nie bardzo mam czas i chęci, na dodatek mam jakiś dziwny i wlokący się latami kłopot ze Smart Charging i wolę nie przeginać z takim testowaniem.
Nie chciałem wzniecać konfliktu między biznesem a amatorami, bo jak dla mnie ta dyskusja o odczuciach jest dość śmieszna. Podpowiem że wokoło nas jest pełno ludzi, którzy czują "polepszenie" pracy silnika nawet po wymianie oleju na inny, po zmianie filtra albo po zatankowaniu droższego paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dlatego też nie spieram się o takie detale albo o nic nie znaczące różnice w spalaniu, a gdyby różnica po przestawieniu wyrwała mnie z fotela to rzeczywiście bym to zachwalał.
Co nie zmienia faktu panie tedi_k że nie trzeba płacić przysłowiowego "tysiaka" zamkniętemu kręgowi znajomków z forów żeby zmienić sobie mapę w 2.0tdci, wystarczy pełny forscan. Jeżeli ktoś wytrzymuje nerwowo te cyrki z błędami i inicjalizacjami modułów i potrafi tworzyć backupy i z nich korzystać, to może sobie zmienić mapę na mocniejszą w swoim zakresie. A jak nie chce się w tym babrać to jedzie do was, jeżeli naprawdę zmieniasz coś w nastawach pracy turbiny to możliwe że poprawisz trochę przyśpieszenie na niskich obrotach więc taka wyprawa rzeczywiście może się komuś opłacić (o ile robisz coś innego niż robi standardowa fordowska zmiana map). Z własnego doświadczenia wiem że dwa identyczne technicznie focusy z 2009 1.8tdci tylko przez delikatną zmianę w sofcie na niskich obrotach potrafią jechać zupełnie odmiennie - jeden jest uważany za muła (jak wiele 1.8tdci w FF2FL) a drugi za super przyjemne i szybkie auto.
To chyba tyle w temacie zmiany map zwykłym forscanem, aż dziwne że takie programy są udostępniane właściwie za darmochę pomimo tego że ktoś włożył w nie tyle pracy i zaangażowania. Pewnie to kwestia podejścia do życia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.