Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2020, 23:31   #951
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będę życzliwie obserwował i delikatnie pomagał
To może na początek jakaś wskazówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ford Kuga DW10C 2010- zmiana 143KM na 160KM? Ja tam będę cisnął mocno temat (już nawet na niemieckim forum kolegę Marcina czytałem) ale bez Twojej pomocy Tedi to się chyba raczej nie obejdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chyba, że jak już nie ogarnę tematu, to gdzie mam najbliżej z Gniezna żeby mi to ktoś opanował?


Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 25-03-2020 o 23:35
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 23:46   #952
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To może na początek jakaś wskazówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Czasem to mi już ręce opadają, że wszyscy się przyzwyczaili, iż wszystko musi być napisane na FB albo pokazane na YT.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najwyraźniej szare komórki w dużej części obumierają od tego braku myślenia!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież udzieliłem wskazówki wielkiej jak wieża Eifla! Jeśli nie robi się tego FORCanem a jednak robi się "masowo" to czym może się to robić??? Zagadka za 100pkt... Podpowiedź - jak by to był ELMConfig to na YT film by był już dawno...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 23:55   #953
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Mi już nie chodzi nawet o to żeby auto miało większą moc i się lepiej zbierało. U mnie problem jest z natury kultury pracy wtryskiwaczy i chciałbym porównać (bo podobno jest lepsza) na mapie 163KM i tyle.

Ale z tego co się doinformowałem potrzebuje kogoś kto ma IDSa lub UCDSa, bo elm-em nie dam rady i tyle raczej w temacie.

Taki kabel mi to ogarnie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 26-03-2020 o 01:03
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 06:25   #954
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Kraj wysylki Chiny
Powodzenia!

Masz bardzo roszczeniowe podejście do życia.

Zacznij od przeczytania tego tematu w całości.
Masz tu zbiór informacji z 7lat.
Potem skup się i policz ile razy te same informacje były tu umieszczane.

Rozumiesz?

Ty oczekujesz powtarzania "tylko dla ciebie" tego co ktoś już napisał.
Gdzie szacunek dla jego czasu?

Kilka sekund z wyszukiwarką i temat na forum udało mi się znaleźć, opis jest wystarczający do zrozumienia zasady.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 26-03-2020 o 06:38
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 07:54   #955
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał danek7902 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kilka lat spędziłem na forum Audi A4 i tam sytuacja była z goła odmienna. Osoby które zarobkowo zajmowały się programowaniem VCDS chętnie dzieliły sie swoją wiedzą z innymi użytkownikami forum. Rozumiem, że osoby które zajmują się tym zawodowo biorą za usługę zmiany parametrów opłatę ( to normalne koszty sprzętu, czasu itp.) ale porada na forum nic nie kosztuje i nie odbierze wam chleba.

Napisz do rogala, spankego albo do Nosba żeby powiedzieli ci jak zrobić mapę do AWXa na 180hp i jakim programem to zrobić albo gdzie biorą zestawy naprawcze do turbin.
Tam gdzie zaczynają się duże pieniądze kończy się dzielenie wiedzą.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 09:24   #956
amari
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2008
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 00
Postów: 5
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tam gdzie zaczynają się duże pieniądze kończy się dzielenie wiedzą.
Właśnie to jest tak drażniące - otóż gdyby tak było to nie miałbyś dziś Forscana, nie miałbyś ELM-Configa, miałbyś zamknięte projekty niczym conversMod czy nasi "eksperci instalujący modyfikacje conversa". A tak nie jest, a właśnie to otwartość projektów gwarantuje ich rozwój i de facto większą sprzedaż dla ekspertów. Nie chce się nawet rozpisywać - ale nie miałbyś dziś tysięcy projektów na AVT, całych firm działąjących na arduino czy całej "IoT". Ba, nawet kabelków na ftdi byś nie miał, bo musiałbyś kupować oryginalne poważne kable od Delphi czy Boscha.
Właśnie dlatego jak normalny człowiek próbuje dorobić sobie nowy kluczyk do focusa to usłyszy takie kwoty że mało się nie przewróci. Za naprawę alternatora usłyszałem ostatnio kwotę 450pln bo "to sterowanie komputerem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. No gdzieś jest kres takiego podejścia - moim zdaniem z przestawienia opcji w forscanie nie powinno się robić czarnej magii, a z wymiany łożysk w alternatorze "profesjonalnej wiedzy".
Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 09:43   #957
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał amari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie to jest tak drażniące ...
"Drażniące" Kolego to jest ciągłe wypisywanie przez kolejnych dyskutantów takich mądrości.
Powtórzę po raz kolejny - to jest wolny kraj i KAŻDY - Kolega także - może sobie usiąść, posiąść wiedzę i prowadzić "otwarty projekt".
Zamiast ciągle to wytykać może już by Kolega coś tam odkrył i dla dobra ogółu to opublikował zamiast "drażnić się".

Do nikogo nie dociera, że dość często wcale nie chodzi o te "duże pieniądze". A przynajmniej nie tylko o nie.
Dla mnie na przykład to forum to forma rozrywki intelektualnej.
Obserwuję tu sobie - i bardzo często z premedytacją prowokuję - jak w młodym pokoleniu totalnie zamiera umiejętność zbierania informacji i wyciągania wniosków. Krótko mówiąc - myślenia po prostu.
Jak wyżej napisałem - każdy - jeśli już czegoś szuka - to "gdzie to na FB jest opisane" albo "który filmik na YT to pokazuje".
Nikt mnie tu nie zmusi do "podawania na tacy" rozwiązań dla "jestem totalnym laikiem, ale chcę sobie wymienić rozrząd... Ktoś-coś???".

Ja z kolei nie mam najmniejszego zamiaru ani chęci odwodzić od pomysłu tych, co to takiego "tutka dla totalnego laika" chcą popełnić. Ich dobre prawo. Takie rzeczy komentuję tylko wtedy, gdy zawierają "prawdy księdza Tischnera"... Patrz moje komentarze pod filmami "kolegi Przemka" na YT...
W związku z tym bardzo proszę w co drugim poście mi nie wypominać, że coś wiem, to mam to napisać. Piszę to, na co mam ochotę.
Nie chce mi się prowadzić otwartego projektu. Mój wybór. Dla mnie wystarczy.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-03-2020 o 09:54
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2020, 10:19   #958
main34
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Krakow
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Tak czytam i obserwuje i troche nie rozumiem logiki niektórych w stylu "wiesz to dej",
Z góry zakładam, że na forach zagranicznych koleżków znajdują się poradniki bo silnik nie taki nowy. Też się trochę dziwie za najazd na kogoś kto to ogarnia - poświęcił czas, zdobył doświadczenie to umie i jego wola czy powie czy nie, poświęćmy sami swój czas i podejrzewam, że kolega byłby bardziej chętny do pomocy gdyby mu dać draft do czego doszliśmy - gdzie ewentualnie by widział, że jednak coś ktoś sam pogrzebał i można go nakierować.
Oczywiście nie mówimy o skrajnościach i dużo dobrego mamy dzięki komuś kto dzieli się czym za czyste darmo, ale zmiana mocy to sama przyjemność/fanaberia, a za coś takiego można płacić komuś kto się zna, dajesz hajs i masz pewność, że sam nie zezłomujesz sobie auta
main34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2020, 17:27   #959
amari
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2008
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: 00
Postów: 5
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Drażniące" Kolego to jest ciągłe wypisywanie przez kolejnych dyskutantów takich mądrości.
Nie chce mi się prowadzić otwartego projektu. Mój wybór. Dla mnie wystarczy.
Ponieważ to do mnie to krótko odpiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Bynajmniej nie jestem "młodym z jutuba" czy jak to określasz - wręcz przeciwnie, jestem na takich forach o wiele dłużej niż się spodziewasz. I jak popatrzysz na mój tutejszy dorobek - to jestem człowiekiem który wielokrotnie dłużej samodzielnie coś analizuje i czyta niż pyta albo ogląda filmik, Ciebie nie pytałem tu ani razu, pytałem w przeszłości innych i ich "porady" liczyły się w tysiącach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. W swoim amatorskim garażu robiłem już nawet samodzielne wymiany dwumas czy uszczelki pod głowicą, moje auta są zwykle daleko przed innymi w "amatorskim" doposażaniu, jako programista-inżynier bardzo lubię nad autem posiedzieć. Tylko w tej chwili mam pod swoją opieką trzy fordy. Czemu się tu nagle odezwałem? Bo od jakiegoś czasu, jest jakaś dziwna tendencja do torpedowania i ośmieszania tego akurat tematu - czyli przełączenia map w dw10c. Więc napisałem że człowiek, kolejny który o tym napisał i został lekko wyśmiany, ma rację - da się za pomocą forscana w tym konkretnym silniku przełączyć mapy. Ja sprawdziłem CET - zmienia się na mniej więcej oczekiwane wartości.
NIC WIĘCEJ ani NIC MNIEJ, reszta to już wynik dalszych dziwnych dyskusji. Zabawne jest to że akurat Ty się najmocniej "udzieliłeś", choć ja akurat niewiele o Tobie pisałem - po prostu drażni mnie że forum dyskusyjne, zamiast dyskusji i krótkich podpowiedzi, często było/jest tu "cennikiem usług" czyli czymś podobnym do ASO albo firmy tuningowej. Albo zamiast napisania dwóch zdań co i jak to otrzymuje się dawkę pobłażliwych personalnych wycieczek. Skoro innym się to podoba, to tak będzie, a ja się przyzwyczaiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Miałem też nadzieję że ktoś po takiej operacji także zmierzy sobie chociaż ten CET i się nim pochwali, może nawet przed/po - tak żeby definitywnie skończyć ten temat. Bo jasne przecież że nikt nie będzie płacił za hamownię po takiej zmianie.
Na końcu mojej wypowiedzi, nie bez przyczyny, jest - "Pozdrawiam".
amari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2020, 20:40   #960
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: upgrade 2.0 tdci 140 do wersji 163 KM - DW10C

Cytat:
Napisał amari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Miałem też nadzieję że ktoś po takiej operacji także zmierzy sobie chociaż ten CET i się nim pochwali, może nawet przed/po - tak żeby definitywnie skończyć ten temat. ...
Mierzę po każdej zmianie mocy w tym silniku. Podałem wartości - podałem też link do postu z 2014 roku, który podawał CET...

Podałem także przepis w punktach jak to się robi.
Procedura nie jest zależna od tego czy to FORScan czy nie FORSCan.
Nawet aktualizację softu do najnowszej wersji na upartego (jeden z punktów w mojej procedurze) da się zrobić FORScanem. Istnieje niepubliczna wersja FORScana programująca moduły.

Dyskusja jest o czymś innym - czy reset nastaw turbiny jest punktem w procedurze czy nie.
Otóż trzeba wiedzieć "jak to jest zrobione".
A jest zrobione to w ten sposób, iż zwiększenie mocy oraz momentu obrotowego wynika ze zwiększenia ciśnienia doładowania (zmieniona charakterystyka pracy turbiny) oraz zwiększenia ciśnienia paliwa na szynie CR (lepsze rozpylanie paliwa w cylindrze).
Jak się wie "jak to jest zrobione", to wtedy takie różne "amatorskie" wypowiedzi typu "żaden reset nie jest potrzebny" po prostu śmieszą bo widać, że nie bardzo wiedzą niektórzy co robią a czego nie robią.

To tyle w odpowiedzi na stwierdzenie, że "forum to cennik". Nie wypowiadam się za innych - dla mnie raczej nie... Nawet nie chciało mi się wnieść drobnej opłaty za możliwość ogłaszania się w dziale usług. I to nie ze skąpstwa...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.