Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2011, 10:54   #1
lukasz.m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Postów: 10
Domyślnie Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Mam pytanie czy ktoś już trenował zmianę modułu BT/ Voice na taki , który posiada wejście USB ?
Zakupiłem taki moduł w ASO oraz wszystkie potrzebne kable i wtyczki (cały komplet) . Po zamontowaniu modułu wszystko działa z jednym istotnym wyjątkiem , a mianowicie nie słychać nic w głośnikach podczas rozmowy telefonicznej natomiast drugi rozmówca doskonale nas słyszy! Generalnie oddałem auto do ASO i niestety po zmianie softu (twierdzili ,że to jest powód dlaczego telefon nie działa prawidłowo) nie byli w stanie mi pomóc. Może ktoś wie co trzeba zrobić aby to wszystko działało (coś dokupić , coś przeprogramować) , proszę o pomoc w tej kwestii.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg małe foto.jpg (46.3 KB, 398 wyświetleń)

lukasz.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2011, 00:54   #2
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Dużo łatwiej będzie Ci pomóc jeśli podasz oznaczenia modułów. Być może zamieniłeś stary moduł na nieodpowiedni model.
Czy problem z dźwiękiem pojawia się*tylko i wyłącznie przy rozmowie tel? Czy jest dźwięk przy odsłuchu muzyki z pena podłączonego do usb?
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2011, 08:18   #3
lukasz.m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Generalnie problem jest tylko podczas rozmowy telefonicznej , natomiast podczas słuchania muzyki jest wszystko ok. Sprawdzę te numery i podeślę to może coś będziesz mi w stanie pomóc w tej kwestii. Moduł dobierałem w ASO ale nie po nr VIN , ponieważ program filtrował tylko ten , który mam czyli BT/ Voice control (bez USB) .
lukasz.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 14:50   #4
lukasz.m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Moduł , który zakupiłem w ASO ma numery 8M5T 19C112 BS .
W załączniku zdjęcie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bt.jpg (93.8 KB, 266 wyświetleń)
lukasz.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 17:20   #5
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Czy moduł, który miałeś oryginalnie też ma na początku oznaczenie 8M5T czy może jakieś inne. Z tego co mi wiadomo są duże problemy przy zamianie modułów o różnych oznaczeniach. Przy zmianie modułu 7Mxx na 8Mxx trzeba wymienić soft w nawigacji. Zakładam, że masz to zrobione prawidłowo, choć spece z aso mogli coś zepsuć.
Dla pewności sprawdź jeszcze jak masz ustawioną*głośność w czasie rozmowy. Nie podejrzewam, żebyś miał wyciszone radio, ale zawsze jest to prawdopodobneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2011, 14:02   #6
lukasz.m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Sprawdzałem jeszcze raz , radio nie jest wyciszone i nadal nic nie słychać , natomiast żeby tego było mało to po zmianie softu(podobno to zrobili w ASO) w navi nie słychać również muzyki z USB (przed zmianą softu muzyka grała) . Moduł jaki mam od nowości ma nr. 7S7T-19G488-BE (w załączniku foto). Nie mam pojęcia co z tym fantem dalej robić , czy ktokolwiek jest w stanie uruchomić to urządzenie aby poprawnie działało?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg bt stary.jpg (89.3 KB, 150 wyświetleń)
lukasz.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2011, 15:47   #7
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Jest tak jak myślałem. Masz moduł 7Sxx, który zamieniłeś na 8M, więc jest mała niezgodność w oprogramowaniu.
Są dwie możliwości rozwiązania tematu:
1. Zmienić oprogramowanie nawigacji na takie, które obsługuje nowe moduły. Nie rób tego w aso, bo oni się kompletnie nie znają. Znam tylko dwóch gości którzy mogą się podjąć takiej zabawy. Jeden jest w Białymstoku, a drugi w Kielcach.
2. Moduły mają inaczej wyprowadzone wyjście audio, co jest bardzo mało prawdopodobne, a wręcz niemożliwe.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 09:11   #8
lukasz.m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Jeśli masz jakiś kontakt do tych osób , które byłyby w stanie coś poradzić to będę wdzięczny . Interesuje mnie czy muszę im podstawić całe auto ? Bo to troszkę daleko jak dla mnie .
lukasz.m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2011, 15:37   #9
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Zerknij tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie masz innego wyjścia niż podstawić auto do serwisu.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2011, 21:12   #10
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest tak jak myślałem. Masz moduł 7Sxx, który zamieniłeś na 8M, więc jest mała niezgodność w oprogramowaniu.

2. Moduły mają inaczej wyprowadzone wyjście audio, co jest bardzo mało prawdopodobne, a wręcz niemożliwe.
Dziś zmieniłem moduł 7s7t-19g488 na 8m5t-19c112 i cisza w głośnikach. rzeczywiscie moduły mają inaczej wyprowadzone wyjście audio, moduły bez usb do navi nx mają wyjscie mono a aux jest bezpośrednio podłączone do navi , a moduły z usb mają wyjście stereo i aux jack jest podłączone do bluetooth , można to łatwo obejść trzeba przeciąć kable przed kostką aux odciętą kostkę podłączamy pod piny w module blurtooth 37,38,i 19 a z blutooth z pinów 5,6 ,i 23 puszczamy sygnał do odciętych poprzednio przewodow , oczywiscie wszystkie muszą miec ekran. po takim zabiegu głos w głosnikach powrócił usb śmiga aż miło.
komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.