Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2020, 17:09   #1
Waltari02
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 04-04-2020
Skąd: Wroclaw
Model: Ford Fusion Mk5 Hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie tajemnicza usterka, brak polaczenia z OBD, brak mozliwosci szczytania bledow

Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Jestem nowy na forum i bardzo was prosze o pomoc bo juz sam nie wiem co z robic z moim autem.
Posiadam Forda Fusion 2014 MK5 2.0 Hybrid z USA, automat.
Auto uzytkowalem ok. rok, przejechalem nim ok. 30 tys. kilometrow.
Jadac autem przed 2 tygodniami na autostradzie w Niemczech nagle wyskoczylo mi kilka bledow (komunikatow)- patrz zdjecia- i auto stracilo moc. Tak jakby ktos odcial zasilanie. Auto to miekka hybryda, czyli bez mozliwosci zewnetrznego ladowania, posiada 2 silniki: elektryczny i spalinowy. Zjechalem na awaryjny pas, zgasilem auto i ponownie wlaczylem. Po wlaczeniu "drive" bylem w stanie pokonac kilka metrow na silniku elektrycznym, a gdy auto przelaczala sie na silnik spalinowy natychmiastowo tracilo moc i auto nie jechalo. Nie bylo zadnych sygnalow i znakow na awarie silnika. Moim zdaniem silnik jest ok, tak jakby cos wylaczylo mozliwosc uzycia silnika spalinowego. Auto zostalo odholowane do najblizszego Serwisu Forda w okolicy. Znalazlem na miejscu mechanika, ktory probowal sie polaczyc z autem urzadzeniem diagnostycznym i mu sie nie udalo. NIe laczylo sie. W Serwisie Forda po ok. tygodniu oczekiwania poinformowano mnie, ze auto nie laczy sie rowniez z ich urzadzeniem diagnostycznym, tak jakby nie bylo zasilania na OBD. Powiedziano mi, ze przyczyna moze byc to ze auto jest z USA, co wydaje mi sie jest bzdura, bo sam przed ok. miesiacem bez problemu polaczylem sie przez OBD z autem prostym urzadzeniem kolegi i odczytalem blad wypalonej swiecy, ktora wymienilem i wykasowalem, auto funkcjonowalo potem bez problemu.
Nie mam pojecia co mam teraz zrobic. Gdzie moze lezec problem? Na autostradzie probowalem jeszcze skasowac bledy odlaczajac auto od akumulatora, ale nic to nie dalo. Dodatkowo na samym koncu rozladowal mi sie akumulator od stania na drodze i mam wrazenie ze po tym elektronika mi oszalala. Auto po wlaczeniu zaplonu (przycisk start) samo wlaczalo nawiew, nie bylem w stanie tego wylaczyc nawet po odcieciu zaplonu (zgaszeniu auta). W tej sytuacji pomoglo ponowne odlaczenie od akumulatora). Auto pokazuje caly czas, ze dzwignia biegow nie jest w pozycji parkowania, mimo ze jest, tak jakby tego nie rejestrowalo, jakby sie zawiesilo.
Czy ktos widzial juz cos takiego? Co to moze byc? Bardzo prosze o jakas pomoc, wskazowke.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200322_225022.jpg (102.0 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200322_225026.jpg (103.0 KB, 29 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200322_225114.jpg (94.3 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200322_225111.jpg (92.3 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200322_225104.jpg (94.3 KB, 26 wyświetleń)

Waltari02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 19:49   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: tajemnicza usterka, brak polaczenia z OBD, brak mozliwosci szczytania bledow

wez miernik i sprawdzaj kolejno wtyki gnaiazdka zapłon włącz jeden kabel do masy a drugim sprawdz czy jest prąd
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2020, 21:01   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: tajemnicza usterka, brak polaczenia z OBD, brak mozliwosci szczytania bledow

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wez miernik i sprawdzaj kolejno wtyki gnaiazdka zapłon ...
A w hybrydzie to konkretnie gdzie???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sugeruję powstrzymanie się od pisania bzdur jak się nie wie co napisać...

Cytat:
Napisał Waltari02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie mam pojecia co mam teraz zrobic. Gdzie moze lezec problem?
Po pierwsze to należy podłączyć komputer i odczytać błędy. Zanotować je (sfotografować co FORScan o nich pisze). Następnie spróbować je skasować. Po skasowaniu błędów wyłączyć zapłon na jakąś minutę. Potem włączyć zapłon i sprawdzić czy sytuacja wróciła do normy (spróbować pojeździć).
Całość da się wykonać programem FORScan i kablem Viaken - np - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak będzie kabel i program FORScan na laptopie, to możn próbować znaleźć zdalną pomoc poprzez TemViewer. Pomogę.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 04-04-2020 o 21:04
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 01:24   #4
Waltari02
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 04-04-2020
Skąd: Wroclaw
Model: Ford Fusion Mk5 Hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: tajemnicza usterka, brak polaczenia z OBD, brak mozliwosci szczytania bledow

Tedi_k ale wlasnie w tym problem (tak jak napisalem) ze zaden program nie laczy sie z autem... Nawet w serwisie nie byli w stanie. Nie wiem czy przeczytales wszystko co napisalem. Nie da rady w tym stanie szczytac bledow. Nie wiem dla czego...
Waltari02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2020, 09:46   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: tajemnicza usterka, brak polaczenia z OBD, brak mozliwosci szczytania bledow

Cytat:
Napisał Waltari02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Nie da rady w tym stanie szczytac bledow. Nie wiem dla czego...
E tam zaraz "nie da się"... Potrzeba tylko trochę doświadczenia z tymi autami.
1) Odłączyć akumulator niskonapięciowy w bagażniku po lewej stronie (zdjąć klemę).
2) Odłączyć akumulator wysokonapięciowy (odłącznik awaryjny za prawym tylnym oparciem siedzenia - pomarańczowa "rączka/uchwyt)
3) Zmierzyć napięcie na akumulatorze niskonapięciowym - jeśli zbyt niskie doładować akumulator niskonapięciowy ze zdjętą klemą.
4) Jeśli napięcie akceptowalne - poczekać minutę.
5) Włączyć akumulator wysokonapięciowy
6) Włączyć akumulator niskonapięciowy (założyć klemę).

Jak nie pomoże, to przywieźć auto na lawecie do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ogarnie się.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 05-04-2020 o 09:51
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.