Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2015, 15:18   #11
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej dokładka

Rozwiązanie zaadaptowania świateł długich o obniżonej mocy jako świateł do jazdy dziennej można spotkać już w kilku markach samochodów. Np. w VW. U Forda zauważyłem to w mondeo mk5, w wersjach bez świateł dziennych led. Wcześniej Ford stosował inne rozwiązanie np. w FF mk2 FL oraz fiesta - światła dzienne na żarówkach mijania obniżając moc o 30% poprzez przewód oporowy.
Myślę, że dzienne na długich to dobre rozwiązanie. Szczególnie, że jak pisał kolega ciafka, światła dzienne mają "oślepiać" w dzień a długie idealnie się do tego nadają. Oczywiście pod warunkiem, że obniżymy ich moc. Po drugie to te akurat żarówki są na co dzień (raczej na noc) mało obciążane (rzadko używane). Zmniejszenie ich mocy zdecydowanie przekłada się na trwałość.
Należałoby zasięgnąć informacji w ASO lub np. Ford Polska, czy opisywane rozwiązanie posiada jakąś europejską homologację.

p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2015, 06:28   #12
guaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2015
Model: Focus
Silnik: 1,5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i postaram się poinformować jak to w rzeczywistości będzie działać jeśli oczywiście uda się takowe światła domowic.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
guaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2015, 15:19   #13
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej dokładka

Dzienne gdy nie ma ledów owszem jest na odbłyśniku światła drogowego, ale tam jest żarówka dwuwłóknowa H15 (55/15W). Nie jest to H1 na obniżonym napięciu.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2015, 12:22   #14
guaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2015
Model: Focus
Silnik: 1,5 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 10
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej dokładka

Mniej wiecej juz wiem kiedy auto ma byc dostarczone do dealera - 14 listopada, poza tym udalo sie zamowic te dodatkowe swiatla do jazdy dziennej.
Takze w polowie listopada, obejrze, popatrze i zdam relacje jak to jest wymyslone. Podejrzewam jednak, ze kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma racje i bedzie to rozwiazane na zarowkach H15.

Ostatnio edytowane przez guaro ; 10-10-2015 o 12:26
guaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 15:31   #15
Pir
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Światła do jazdy dziennej

Wczoraj widziałem dwa Focusy III - modele po FL . Jeden z ledowymi światłami do jazdy dziennej , drugi z tradycyjnymi (tak to chyba trzeba określić) dziennymi (żarówka h15). Według mnie światła dzienne h15 wyglądają lepiej niż ledy i są efektywniejsze (szczególnie przy mocnym dziennym świetle słonecznym). Oczywiście każdy sam oceni i wybierze ale moim zdaniem dobrze , że ford dał możliwość tego wyboru.
Pir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 15:43   #16
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Wydaje mi się jednak że świtała w technologii led są traktowane jako rozwiązanie dodatkowe lepsze i podnoszące standard wyposażenia auta i są one z reguły dodatkowo płatne więc nie jest to na zasadzie wybierasz jakie chcesz możesz jedynie dopłacić do ledowych. Nie wiem swoją drogą chyba jest tak że na przykład jak chcesz mieć bixenony to są tylko w komplecie z ledami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. O skuteczności ciężko mi się wypowiadać osobiście mam bixenon + ledowe z przodu i ledy z tyłu z wyglądu bardzo mi się podobają a że mają one pełnić jedynie funkcje można powiedzieć światłem pozycyjnych to wydaje mi się że świecą wystarczająco mocno.
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 17:15   #17
Pir
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał azitoshi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
są one z reguły dodatkowo płatne więc nie jest to na zasadzie wybierasz jakie chcesz możesz jedynie dopłacić do ledowych
Oczywiście tak jest. Do led jest dopłata 900 zł. Marketing Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale w innych modelach (innych marek) często nie ma wyboru - tylko ledy - i nie oszukujmy się - tam też pewnie dopłacamy nawet o tym nie wiedząc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale plus dla forda , że oferuje i to i to. Niektórym zwykłe bardziej się podobają.
Pir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 18:35   #18
azitoshi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 28-11-2011
Skąd: Kraków/Tarnów
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 174
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

no tak ale tak jak pisze na przykład nie ma opcji bixenon bez led.
azitoshi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2016, 21:12   #19
Pir
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-03-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2016
Postów: 91
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał azitoshi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak ale tak jak pisze na przykład nie ma opcji bixenon bez led.
To prawda. A przy okazji pytanie mam. Czy w tej wersji z bixenonami możliwe jest takie ustawienie aby świeciły ledy do jazdy dziennej przód + ledy tył? Czy tył włącza się jedynie po włączeniu ksenonów? Pytam bo uważam, że nie jest trafiony przepis mówiący o tym, że światła dzienne powinny świecić tylko z przodu. Bezpieczniej byłoby gdyby świecił również tył. (Brakuje mi takiego ustawienia dzienne przód + tył.)

Ostatnio edytowane przez Pir ; 16-03-2016 o 21:16
Pir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2016, 06:10   #20
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Za opcję LEDy przód + pozycyjne tył należy się mandacik, więc ford nie może operować takiej konfiguracji. Ale w aucie sprzed 2009 możesz sobie tak legalnie zrobić: dzienne + wszystkie pozycyjne (te z przodu też).
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.