Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2019, 18:18   #1
damianoosci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Model: Focus
Silnik: TDCi 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Moduł BECM nie działa (Hybrid SEL)

Mam problem z modułem baterii hybrydowej w moim C-Maxie Hybrid SEL z 2013 r. z USA. Od stycznia tego roku mam problemy z baterią w tym aucie. Elektryk zajmujący się hybrydami powiedział mi, że przyczyną były zniszczone ogniwa i uszkodzony moduł BECM.
Mój moduł BECM o nr części: DG98-10B687-MC miał uszkodzoną pamięć EPROM(?) (nie znam dokładnego nazewnictwa). Samochód po wymianie ogniw na nim odpala, ale pokazuje błędy. Znalazłem drugi moduł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o tym samym nr części, ale też był uszkodzony, bo komputer zaczął "wywalać" błędy czujników temperatury w baterii.
Posiadam jeszcze moduł z forda Fusiona z 2018 r. (z baterii od Fusiona zostały przełożone ogniwa do mojej baterii) o nr części: FG98-10B687-MA, na którym samochód teoretycznie nie powinien odpalać, ale odpala i jeździ, lecz również pokazuje błędy (inne niż na poprzednich modułach).
Potem zamówiłem w ASO Ford nowy moduł BECM o nr cz.: FG9Z-10B687-A, który został wybrany na podstawie nr VIN mojego auta. Okazało się, że na tym module samochód nawet nie odpala. Podobno komputer pokazuje tylko jakieś szczątkowe odczyty z modułu. Według mojego elektryka wygląda on na moduł przeznaczony do innego auta. Na podstawie katalogu części na ebay.com sprawdziłem, że moduł z ASO został właściwie dobrany. Mój elektryk przeprowadzał adaptacje tego modułu kilkukrotnie, ale niestety nie chce on ruszyć. Mój elektryk nie ma już pomysłów jak uruchomić moduł z ASO. Może taki moduł adaptuje się inaczej niż moduły używane? Macie jakieś pomysły? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.


Ostatnio edytowane przez damianoosci ; 12-12-2019 o 09:51
damianoosci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2019, 11:59   #2
damianoosci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Model: Focus
Silnik: TDCi 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Moduł BECM nie działa (Hybrid SEL)

Moduł BECM (BMS) FG9Z-10B687-A należy zaadoptować poprzez połączenie internetowe z serwerami Forda, tak mi powiedziano. Czy jest na forum ktoś kto mógłby zrobić taką adaptację w okolicy Torunia? W ASO Forda w Toruniu powiedzieli, że mogą mnie zapisać na termin w połowie stycznia.
damianoosci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 12:38   #3
damianoosci
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Model: Focus
Silnik: TDCi 1.8 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Moduł BECM nie działa (Hybrid SEL)

Udało się doprowadzić w końcu samochód do stanu używalności. Szkoda tylko, że jak pytałem o elektryka z Białegostoku lub okolic w innych postach na forum to nikt nie podpowiedział, polecił mi Pana Domaruka. Dostałem się do niego pocztą pantoflową. Szkoda, że Pan Domaruk słabo się ogłasza w sieci. Wcześniej mój samochód zaliczył 4 innych elektryków/elektroników samochodowych i nikt nie potrafił zaadoptować mi modułu BECM: FG9Z-10B687-A. Nadmienię również, że samochód był w dwóch serwisach ASO Ford i serwisanci również nie potrafili poradzić sobie z adaptacją tego modułu.

Ostatnio edytowane przez damianoosci ; 18-01-2020 o 12:44
damianoosci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.