Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2014, 20:05   #111
redhot64
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Złotoryja
Model: Focus MK2
Silnik: 1596
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

To może ja powtórzę pytanie, bo odpowiedź na nie, jest ono dla mnie ważna. Czy przy takim przebiegu jak podałem 89500 i wieku 10 lat, zależy je profilaktycznie wymienić i czy zastosowanie markowych sprężyn np. KYB pozwoli mi spokojnie spać?

redhot64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 08:24   #112
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Kierując się doświadczeniem swoim i innych mogę Ci odpowiedzieć, że wymiana profilaktyczna to dobry pomysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proponuję najpierw podjechać na jakąś dobrą stację i sprawdzić stan amortyzatorów. Jak jest ok to wymienić same sprężyny i łożyska. A jak słabe amorki to i one, bo nie ma sensu płacić 2 raz za tę samą robotę.
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 16:47   #113
redhot64
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Złotoryja
Model: Focus MK2
Silnik: 1596
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Sprężyny zamówione w przyszłym tygodniu wymiana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem już po. Sprężyny KYB po 120 zł sztuka. Mechanik zamówił tez łożyska, ale po obejrzeniu stwierdził, że nie ma potrzeby ich wymienić i zwrócił dostawcy. Koszt wymiany 60 zł za stronę. Razem 360zł Myślę, że za spokojny sen to nie jest wygórowana cena Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez redhot64 ; 08-03-2014 o 09:45
redhot64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 07:39   #114
kinio12
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-09-2013
Model: fusion silver
Silnik: 1,4
Rocznik: 2005
Postów: 2
Smile Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Zgadzam się z Wami. U mnie lewa padła (od strony kierowcy) i to tak, że właśnie zwój od dołu pękł i zaczął się dobierać do opony (od wewnątrz opony), wyjechałem z garażu i ujechałem 300m w ten sposób, że coś stukało pomyślałem okładzina hamulca pewnie.... wiec kilka stopów, a tu nic, i mechanik od razu zakazał jazdy dalszej!!! po prostu odebrał mi kluczyki i na drugi dzień dwie sprężyny wymienione. Całość 380zł.
kinio12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 10:14   #115
lamp.art
ford::beginner
 
Avatar lamp.art
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 04-09-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

U mnie też padła przednia lewa po 125k. Pękła przy zjeździe z progu spowalniającego. Pomyślałem, że czas zmienić samochód na większy albo ... schudnąć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Doczołgałem się do serwisu i wymienili.
lamp.art jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 20:11   #116
fision
ford::amateur
 
Imię: Nabuchodonozor
Zarejestrowany: 10-03-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 16V
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Witam,

Panowie, nie ma żadnego dolnego limitu przebiegu przy którym te sprężyny pękają. W fusionie mojej żony sprężyna (prawa przednia) pękła przy przebiegu... niecałych 50.000 km. Strzeliła po całodziennym postoju na parkingu, przy ruszaniu. Jechać do mechanika się nie dało - bo po 100 metrach byłoby po oponie. Późny wieczór, laweta. To było z półtora roku temu, więc kosztów wymiany już nie pamiętam. Nowe sprężyny (jakieś zamienniki) jak do tej pory jeszcze żyją, i oby tak zostało na dłużej... Trzeba je będzie niebawem dokładnie obejrzeć, no i zobaczyć też co z tyłu się dzieje w tym temacie...

Dodam tylko że samochód "salonowy", pierwszy właściciel, auto szanowane, żona wbrew stereotypom jeździ naprawdę dobrze, auto garażowane w przydomowym ogrzewanym garażu, przebiegi niewielkie, itp. Dziur w okolicy pewnie tyle samo co wszędzie indziej, omijane jak się da.

O ile więc nie przeczę, że profilaktyczna wymiana ma sens, to i tak nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa, skoro w naszym egzemplarzu sprężyna poszła już po niecałych 50kkm, kiedy to nikt przy zdrowych zmysłach nawet by nie pomyślał że czas sprężyny wymienić. Krótko mówiąc, to jest po prostu skandal technologiczny - po takich przebiegach to w normalnych samochodach wymienia się takie elementy jak klocki, a nie popękane sprężyny, których awaria w niekorzystnych okolicznościach może po prostu zabić. To się nadaje do zgłoszenia do UOKiK - może oni wymogliby jakąś akcję serwisową. Gdy w fusionie żony ta awaria wystąpiła nie zdawaliśmy sobie sprawy że to jest po prostu NORMA - dopiero teraz przeczytałem ten wątek i wprost uwierzyć nie mogę.

Ja osobiście jeżdżę Citroenem C5 z hydro i patrząc na to cieszę się, że sprężyn nie mam w ogóle.... Nawet gdyby mi cały płyn hydrauliczny wyciekł z hydrozawieszenia to auto co najwyżej obniżyłoby się na glebę (do poziomu odbojów), a i to powoli i łagodnie (bo wężyki są cienkie więc ten płyn trochę czasu by wylatywał z układu), a pęknięcie membrany sfery co najwyżej utwardzi auto. Też koszty, ale zero ryzyka... Zresztą jeżdżę 8 rok (od nowości) i w zawieszeniu nic nie było robione prócz wymiany klocków. W tym czasie były ze dwie akcje serwisowe, raz wymieniali cylinderki, drugim razem coś tam innego - sami wzywali każdego. Najwyraźniej bardziej zależy im na bezpieczeństwie klientów i renomie marki... W fusionie nie byliśmy nigdy wzywani na żadną akcję serwisową - taki ideał ;-)

Ostatnio edytowane przez fision ; 10-03-2014 o 21:22
fision jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 08:26   #117
romekw
ford::average
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 05-09-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Duratec 16V
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Zgadzam się z przedmówcą. Nie ma jakiejś granicy km po której sprężyna pęka.
U mnie nastąpiło to przy 51 kkm. Również podtrzymuję zdanie, że wymiana profilaktyczna jest zasadna (zwłaszcza w autach 8-10 letnich i starszych). Bardziej tak naprawdę chodzi o łożyska skrętne ale jak się już rozbiera kolumnę to lepiej wymienić komplet. Łożyska są niestety plastikowe i chyba nawet jak by auto stało to i tak szlag je trafi. Łożysko nawet jak wygląda na dobre to nie znaczy że takie jest! Odmowa wymiany, bo na oko są dobre, to ewidentny błąd w sztuce!
Sprężyny pękają raczej przy wolnej jeździe i skręcaniu bo wtedy przy zablokowanym łożysku działają duże siły, które jakby rozwijają sprężynę a ona ma się uginać a nie rozwijać. Wystarczy mały wżer i mamy trach!
Przy dużych szybkościach raczej nie wykonujemy dużych skrętów kół i ryzyko pęknięcia jest zdecydowanie niższe.

Ostatnio edytowane przez romekw ; 11-03-2014 o 08:36
romekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 15:48   #118
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Cytat:
Napisał romekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej tak naprawdę chodzi o łożyska skrętne ale jak się już rozbiera kolumnę to lepiej wymienić komplet. Łożyska są niestety plastikowe i chyba nawet jak by auto stało to i tak szlag je trafi. Łożysko nawet jak wygląda na dobre to nie znaczy że takie jest! Odmowa wymiany, bo na oko są dobre, to ewidentny błąd w sztuce!
Sprężyny pękają raczej przy wolnej jeździe i skręcaniu bo wtedy przy zablokowanym łożysku działają duże siły, które jakby rozwijają sprężynę a ona ma się uginać a nie rozwijać. Wystarczy mały wżer i mamy trach
Ja to potwierdzam. Pierwszy raz mi pękła tak, że nie szło jechać, więc naprawa awaryjna na miejscu. Mechanik pierwszy lepszy trafił się nawet nie 50 metrów od zdarzenia, więc zostawiłem auto żeby nie lawecić. Wymienił tylko sprężynę (jedną!) i padła po 3-4 tys. Dopiero "mój" miejscowy mechanik stwierdził, że tak naprawdę pękła przez padnięte łożysko
i bez jego wymiany mógłbym sobie te sprężyny wymieniać w kółko.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2014, 19:13   #119
Ketzer
ford::average
 
Avatar Ketzer
 
Zarejestrowany: 25-04-2005
Skąd: Kraków
Model: Fusion//Vectra C
Silnik: 1.4 benz/1.9CDTi
Rocznik: 2004/2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Panowie nie przesadzajmy znowu, chyba każdy tu na forum wie i każdy użytkownik fusiona potwierdzi że tak naprawdę to tylko te nieszczęsne sprężyny psują nam nastrój jeśli chodzi o nasze autkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

przebieg tu nie ma znaczenia bo w moim autku którym żona robi 4-5k km rocznie sprężyna poszła przy 47000 gdy miał 9 lat. Też miałem padnięte łożysko tylko po tej stronie co sprężyna poszła. Może powodem nie są wady w samej sprężynie co właśnie podające łożysko które pośrednio uwala sprężyny

dla poprawy nastroju zaglądnijcie sobie na forum vw i problemy z silnikami 1.4 TSI u nowych posiadaczy które padają po 40-50k km
Ketzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2014, 19:41   #120
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Cytat:
Napisał Ketzer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie podające łożysko które pośrednio uwala sprężyny
O, właśnie - kilkakrotnie postawiono już tutaj tego typu diagnozę...
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , fusion amortyzatory , fusion sprężyny , sprężyna , zawieszenie przód



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.