Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2015, 22:58   #1
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

Witam
Mój problem polega na tym że pompa paliwa czasami się nie włącza a jak już się włączy to nie pracuje prawidłowo i samochód szarpie. Na lpg pracuje prawidłowo. Sprawdziłem napięcie na kostce na zewnętrznych pinach przy pompie paliwa podczas przekręcenia kluczyka na zapłon i wynosi ono 7V. Wydaje mi się że powinno być 12V. Przelutowałem również przekaźnik 30 ale nic to nie pomogło. Jaki jeszcze przekaźnik sprawdzić wymienić. Napięcie na pinach środkowych czyli od pływaka wynosiło około 3.2 V. Proszę o sugestie co dalej sprawdzić oraz dlaczego to napięcie jest takie niskie i czy jest ono prawidłowe?


Ostatnio edytowane przez vip03 ; 30-07-2015 o 23:06
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2015, 17:38   #2
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

kolego sprawdź jeszcze gniazdo przekaźnika 30, kiedyś ktoś pisał, że tam styku nie było
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 07:21   #3
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Odp: Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

Gniazdo sprawdziłem i jest ok. Po dokładnych testach okazuje się że napięcie na pompie 12V pojawia się na chwile 1s po przekręceniu kluczyka na zapłon. Potem spada do 7V. Czy to normalne zjawisko? Podczas próby odpalenia pojawia się napięcie około 11V ale i tak pompa czasami działa a czasami w ogóle nie startuje. Wszystko wskazywało by jednak na pompę tylko dziwią mnie trochę te napięcie skąd tam się bierze 7 V?
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2015, 14:05   #4
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Odp: Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

Dodatkowe pytania za co tak naprawdę odpowiada przekaźnik nr 30? Czy to jest zasilanie pompy paliwa i podanie napięcia na rozruch czy coś innego ?
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2015, 15:37   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

zasilanie pompy paliwa napewno, a co jescze to trzeba by na schemat zerknąc, są schematy w watkach przyklejonych poziom wyżej.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2015, 15:49   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

Twoje myślenie jest na opak, bo to nie pompa daje napiecie na instalacje, tylko całkiem odwrotnie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2015, 19:54   #7
PiotraChorzów
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: Chorzów
Model: Galaxy
Silnik: 2.0+LPG
Rocznik: 1996
Postów: 339
Domyślnie Odp: Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

Spokojnie sprawdź napięcie na wypiętej wtyczce od zasilania pompy a DODATKOWO sprawdź napięcie na żarówkę !!
Spadek napięcia na sprawnej pompie może dochodzić do 2V .
PiotraChorzów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 09:04   #8
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Odp: Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

Chodziło mi o to czy ten przekaźnik zasila pompę oraz zapłon(rozrusznik)? Aktualnie sprawa wygląda tak że wymieniłem przekaźnik nr 30 oraz pompe paliwa. Samochód odpalił i działa ok. Natomiast czasem jak dotknę przekaźnika to coś musi nie kontaktować poprawnie bo samochód nie uruchamia się (nie działa pompa ani nie kręci rozrusznik).
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 10:19   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

Porady poradami, a i tak zrobię po swojemu. Wskazujemy na brak kontaktu w kablach zasilających, co tam wymienie pompę. I co znów to samo. Nie pali , nie kręci, bo musi miec paliwo w cylindrze, aby silnik pracował. A jak ma sie tam dostac, skoro pompa nie podaje prawidłowo.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2015, 12:23   #10
vip03
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2008
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo sedan MK2
Silnik: 1800 benzyna\LPG Zetec srebny
Rocznik: 1998
Postów: 172
Domyślnie Odp: Pompa paliwa prawidłowe napięcia 2.3 benzyna

Dla wyjaśnienia bardzo dziękuje za porady z których skorzystałem. Natomiast pompa była zatarta bo po wyjęciu ze zbiornika nawet podłączona na krótko do akumulatora raz działała a raz nie. Na nowej pompie ten problem nie występuje i samochód pracuje poprawnie nie szarpie podczas jazdy i zapala normalnie. Wcześniej rozrusznik kręcił a pompa nie pracowała pomimo że napięcie na pompie się pojawiało. Natomiast problem z przekaźnikiem wyszedł przy okazji testów pompy. W momencie gdy zacząłem sprawdzać przekaźnik to pojawił się problem że samochód w ogóle nie kręcił podczas próby uruchomienia. W takiej sytuacji na pompie również nie pojawiało się napięcie. Wystarczyło poruszać przekaźnikiem i wszystko wracało do normy. Po pomierzeniu napięć na gnieździe przekaźnika okazuje się że na styku 30 jest cały czas 12 V czyli ok a na stykach 85 i 86 pojawia się napięcie 12V w momencie włączenia stacyjki na zapłon czyli również ok. Próbowałem ruszać kablami od tego gniazda ale napięcia były stabilne. Więc wymieniłem przekaźnik i jest dużo lepiej w zasadzie cały czas działa ale raz zdarzył się przypadek że znowu w ogóle nie kręcił rozrusznikiem. Kolejne odpalenie i działa wszystko poprawnie co prawdopodobnie wskazywało by na brak kontaktu gdzieś na gnieździe ale jak pisałem wcześniej napięcia pomierzone i żadne nie znikło podczas mocnego ruszania gniazdem i kablami. Z tego gniazda dwa piny (te bardziej widoczne z zewnątrz) udało mi się wyjąć i przeczyścić. Natomiast tych bardziej schowanych nie mogę wyciągnąć bo nie mogę znaleźć jakiej zawleczki żeby ładnie wyszły. Teraz testuje jeżeli problem powróci to myślę żeby wymienić całe to gniazdo na nowe.
vip03 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.