Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2018, 21:55   #21
pandapanda
ford::amateur
 
Imię: ważka
Zarejestrowany: 06-09-2014
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???

Dzięki za wszystkie uwagi i rady. Ciągle nie mam jednoznacznej "diagnozy" - wiem, że nic nie wiem. Niektóre osoby wskazują na wszelkiego rodzaju luzy, zły montaż tarcz, krzywe piasty itp. ale tak myślę czy jeżeli były by to wymienione usterki, to po założeniu nowych tarcz również występowało by drżenie kierownicy, bicie przy hamowaniu a tak nie jest. Po zmianie tarcz przez ok. 2-3 miesiące jest ok. Mechanik poradził, że bym sprawdził czy tarcze nadmiernie nie nagrzewają się, być może problem tkwi w pompie hamulcowej ABS, klocki nadmiernie trą o tarczę nagrzewają ją i pod wpływem temperatury i np. wody z kałuży wykrzywiają się. Niestety dzisiaj przejechałem ok 70 km sprawdziłem tarcze i były zaledwie ciepłe.
W pierwszej kolejności zacznę od wyważenia kół, później sprawdzę która tarcza się krzywi (prawa czy lewa), czy piasty nie mają bicia i czy nie ma jakichś luzów. Założę nowe tarcze lub przetoczę i zobaczymy. Jeżeli macie jakieś inne pomysły dajcie znać. Z mojej strony jeżeli uda mi się znaleźć przyczynę to napiszę za jakiś czas że by mój przypadek pomógł komuś oszczędzić czasu, nerwów itp. Pozdrawiam wszystkich którzy starali mi służyć dobrą radą.

pandapanda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2018, 22:43   #22
lupek102
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 11-01-2016
Model: Fiesta MK8
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 14
Domyślnie Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???

Cześć,
Przerabiałem temat parę razy i może coś podpowiem. U mnie bicie pojawiało się z kolei na piastach, które zmieniałem dwa razy. Winne były raczej felgi ( nisko profilowe wzmacniają doznania ). Felgi uderzone i prostowane mają tendencję do ponownego krzywienia. Możesz mieć dwa komplety kół ale oba krzywe, które wybijają całą resztę. Może jak zrobisz kolejne pomiary piast/tarcz załatw nowe felgi koniecznie z nowymi nakrętkami?
lupek102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2019, 20:48   #23
pandapanda
ford::amateur
 
Imię: ważka
Zarejestrowany: 06-09-2014
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???

Witam
Jestem już po wizycie u mechanika tym razem postanowiłem zmienić warsztat. Diagnoza krzywe piasty (pomiar czujnikiem), tarcze przetoczyłem, kupiłem dwie nowe piasty i na razie po dwóch tygodniach jazdy jest idealnie myślę że już tak zostanie. Pozdrawiam
pandapanda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 22:36   #24
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???

Słusznie, u mnie w moim prywatnym tez pokrzywiło tarczę ponownie po toczeniu.
Okazało się że bije piasta.

A teraz ciekawostka - zamiennik piasty z łożyskiem: no - name, brand jednej z hurtowni, nowy, po założeniu wykazał większe bicie na samej piaście, niż przy mojej starej z założoną tarczą.
Ot co warte są tanie zamienniki, i tu nie chodzi jak widać tylko o trwałość łożyska.

Firmowy zamiennik prawie 0.00 bicia, na tarczy 0,01 tyle że 2x droższy...
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.