Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2019, 16:03   #1
pietrekzad
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-07-2014
Skąd: Wolomin
Model: C-Max
Silnik: 1.6tdci 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Światła do jazdy dziennej

Witam wszystkich.
Mam pytanie co działania świateł dziennych. Mój C-MAX jest z końca 2005r. Wersja GHIA wyprodukowana w niemczech. Wg. tego co przeczytałem z kilku tematów aby uruchomić światła dzienne potrzebny jest przekaźnik R15, drut oporowy, bezpieczniki nr. 45 i 71.
Więc tak:
Dołożenie R15 i przełączenie świateł w tryb AUTO powoduje, że świecą się tylko i wyłącznie światła mijania. Na desce także jest ciemno. Kontrolka sygnalizująca włączone światła także się nie świeci. Po zakryciu czujnika oświetlenia na szybie jasność świateł mijania się podnosi i zapala się reszta świateł wraz z kontrolką. Wygląda, że wszystko działa jak należy i że drut był już w wyposażeniu. Bezpieczników 45 i 71 nie montowałem, gdyż dodatkowo świeciły się postojówki.
Nurtuje mnie jednak jedna rzecz. Po odsłonięciu czujnika światła nie gasną. Czekałem kilka minut ale brak efektu. Więc po przejeździe w tunelu światła już nie zgasną. Czy to jest normalne zachowanie ?

pietrekzad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 17:27   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

45 15A przelozyc na 71
zalozyc 20A na 48
tak powinienes to zalozyc
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 19:04   #3
pietrekzad
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-07-2014
Skąd: Wolomin
Model: C-Max
Silnik: 1.6tdci 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

bezpiecznik 48 (20A) był na miejscu i nie dokładałem go. Z bezpiecznikami 45 i 71 rozbiłem kombinacje lecz bez efektu. Wg. schematu powinny mieć po 10A a nie 15A. Pytanie czy użytkownikom tego patentu gasną światła (oprócz mijania) po odsłonięciu czujnika ?

Ostatnio edytowane przez pietrekzad ; 17-02-2019 o 19:14
pietrekzad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2019, 20:28   #4
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Kolego, bezpiecznik 45(10A)+przekaźnik ma byc (przynajmniej u mnie tak jest). Czujnik normalnie po około 15 sekundach powinien wyłączyc resztę oświetlenia i powinny świecic tylko mijania (70%światła), gdy jest jasno. Jeśli chodzi o czujnik to bym sie zbytnio nie przejmował. U mnie też czasami wyłączy dopiero po kilku minutach. Ważne,że włącza odpowiednie światła gdy wykryje ciemnośc.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 13:00   #5
pietrekzad
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-07-2014
Skąd: Wolomin
Model: C-Max
Silnik: 1.6tdci 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Jednak narobiłem niepotrzebnego zamieszania. Testy przeprowadzałem ok. godz. 15:00 w pochmurny dzień. Bardzo możliwe, że oświetlenie zewnętrze było na granicy działania czujnika i nie wyłączał świateł po jego odsłonięciu. Sprawdziłem dzisiaj rano i rzeczywiście wyłącza światła po ok. 15 sekundach. Co do bezpiecznika F45 u mnie wszystko działa pomimo jego braku.
Dzięki za wyjaśnienia i Pozdrawiam.
pietrekzad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 15:23   #6
TheIslander
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-10-2018
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 Dupatec HE
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Czy w wersji FX-Gold z 2004 też zadziała? Bardzo mnie irytuje to, że ten tryb "Auto" jest z czasów prehistorycznych, kiedy nie trzeba było w pl jeździć na światłach i zamiast z niego korzystać to co wsiadanie trzeba wykonywać ten żmudny proces przełączania świateł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TheIslander jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 16:45   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

Sprawdź sam co masz w GEM zamiast pytać.
W kazdym FF mk2 i Cmax mozna to zrobic o ile są komponenty.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2024, 12:25   #8
komar3434
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 21
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej

W moim Focusie C-Max przedlift z 2006 światła dzienne zadziałały dopiero po wyjęciu bezpiecznika 71. Kiedy miałem włożony przekaźnik + bezpieczniki 45, 48, 71, nie można było wyłączyć silnika stacyjką. Po wyjęciu bezpiecznika 71 zaczęło w końcu wszystko działać jak należy. Końcówka oznaczenia modułu GEM w moim aucie, to DJ. Info znalazłem u sąsiadówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., na forum focusklubpolska.pl. Może komuś przyda się to info.

Ostatnio edytowane przez komar3434 ; 29-02-2024 o 12:35
komar3434 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.