Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-11-2013, 04:58   #1
kamil_wr
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Siedlce
Model: c max grand 2012
Silnik: 1,6 eco boost
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

Czy ktoś może próbował dokupić elektryczną klapę do bagażnika, czy da się w serwisie zainstalować jesli tak to jaki jest koszt?

kamil_wr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 11:04   #2
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

ja próbowałem ale na razie koncepcyjnie - bo znalazłem na Allegro aukcję elektrycznych podnośników tylnej klapy za 500zł oba.

Koncepcyjnie też rozważałem że dołożenie przycisku do otwierania klapy na panelu wew auta bym sobie odpuścił - wystarczyłaby mi możliwość z pilota.

Jakby jeszcze dołożyć tę opcję machania nogą w celu otwarcia - to byłby bajer, wersje amerykańskie to mają.

Niestety wszystko na razie się rozbija o brak możliwości rekonfiguracji samochodu samemu bo ELMconfig nie działa z platformą FF3.
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 13:53   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

Mayak ma już program do konfiguracji nowych Fordów w tym C-maxa po 2010, focusa MK3 i Kugi MK2. Pisał o nim w wątku o trikach w Focusie.
Siłowniki wystarczy chyba tylko zasilić, natomiast co z zamkiem, jest taki sam? Też widziałem ich aukcję.
Co do guzika w środku pod panelem klimy, to jego umieszczenie jest jak dla mnie fatalne, bo zaraz obok czujników parkowania. Ja bym się czasem bał ze środka otwierać. Ciekawe czy zabezpieczenie przed otwarciem działa już od minimalnej prędkości.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2013, 21:46   #4
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

Zamek bagażnika stawiam że jest identyczny bo jaki ma być? Jest sterowany bo jak zostawiłem go kiedyś otwartego żonie to po jakimś czasie zablokował się sam.
Kwestia sterowania nim kiedy używasz przycisku na pilocie.

W sumie na pewno pomyśleli też o tym żeby był zamknięty podczas jazdy bo jak ktoś naciśnie przycisk to się klapa otworzy. Ale taka logika to już musi być zaszyta w kompie auta, pewnie wchodzi w życie po włączeniu opcji elektryczna klapa w konfigu auta.

Taka elektryczna klapa ma jeszcze w sobie przycisk do ręcznego zamykania - widziałem jak on wygląda, taki jakby gumowany na dole klapy - ale to dla mnie też opcja której mieć nie muszę.
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 19:25   #5
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

Bardzo często zamki przy klapach sterowanych elektrycznie/hydraulicznie mają tzw domyk/mechanizm domykający, coś a'la drzwi w S-Classe. Standardowy zamek zatrzaskuje się siłą rozpędu, tutaj siłownik nie będzie przecież podnosił i opuszczał klapy jeśli nie uda mu się zamknąć, tutaj zamek sam musi się dociągać i na 99% jestem pewny, że zamek przy mechanizmie klapy elektrycznej jest inny.

Najprościej zapytać kogoś, kto ma dostęp do MicroCata nowego, który zna Grand C-Maxa już i sprawdzić. Będzie bez gdybania.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2013, 21:50   #6
KaiM
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Skąd: inąd
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 79
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

Cenna myśl z tym dociąganiem - faktycznie tak może być.
Niestety ja nie znam nikogo z malutkim Catem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy co tam trzeba żeby to jakoś zweryfikować
KaiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 00:28   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

Pisałem już o tej klapie raz.
Dołożenie wymaga:
1) siłownika
2) sterownika klapy (podłączonego do CAN)
3) przycisku zamykania na dolnej krawędzi klapy.
4) zamka z dociąganiem (na pewno a nie "może tak być"...).
5) no i oczywiście wiązki dedykowanej do tego patentu...

Moim zdaniem nie da się tu nic "urzeźbić" - musi być wspomniany komplet.

W przypadku chęci posiadania patentu "z machaniem nogą" dochodzi jeszcze osobny sterownik dedykowany do tego "machania" oraz "czujnik nogi"
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 14:20   #8
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

Potwierdzam słowa tediego.
Na stronie Eitsa sprawdziłem wszystkie dostępne moduły do mojego C-maxa i jest tam pozycja:
RGTM Moduł drzwi tyłu nadwozia/pokrywy bagażnika (RGTM), którego oczywiście nie mam i pewnie jest odpowiedzialny za sterowanie elektryczną klapą.
Przycisk na klapie też jest niezbędny, bo nie da się jej zamknąć z pilota.
Reszta jest oczywista Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 06-11-2013 o 14:22
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 21:11   #9
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

fajny wątek, dzięki KAiM za nakierowanie bo go przegapiłem

dołożenie elektrycznego zamykania tylnej klapy jest niezłym wyzwaniem, będę kibicował

tak się składa, że trochę materiałów na ten temat wrzuciłem na forum ponad pół roku temu w tym wątku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale dla porządku to wkleję jeszcze tutaj:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

to są materiały dotyczące Kugi2, ale podejrzewam, ze w Grandzie jest to zrobione podobnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tu wrzuciłem schematy elektryczne FF3, ale nie sprawdzałem czy są też tam sprawy dotyczące nowego CMaxa i Granda
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 01-12-2013 o 21:17
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 22:34   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Elektryczna klapa do bagażnika, ktoś może próbował ?

Piszesz Marcin "będę kibicował" a przysypałeś kolegów taką ilością potrzebnych taili i schematów do wczytania, że moim zdaniem można ten wątek spokojnie zamknąć z powodu braku chętnych do aż takiego wysiłku...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zresztą ja od początku wątpiłem w możliwość akurat tego moda...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.