Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2018, 14:29   #21
florekfff
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2018
Model: S-max
Silnik: 2.5
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Daruj sobie myjki bezdotykowe. Mój Max jest w Ciemnym metaliku i jedyne słuszne mycie to na dzień dobry aktywna piana. Później to spłukujesz i myjesz na dwa wiaderka rękawicą z mikrofibry + dobry szampon. Na końcu wycierasz do sucha i masz lepiej umyty niż na myjni. Do tego krwawa felga. osobiście używam szamponu, rękawicy i ręcznika meguiars, piana shiny garage, a krwawa felga ADBL o neutralnym PH. Idze się narobić ale satysfakcja jaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

florekfff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 14:49   #22
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,698
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Trzeba taki lakier po pracy zabezpieczyć, żeby efekt się na długo utrzymał

Nastukane na szklanym ekranie
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 15:10   #23
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

A ja lubię i używam bezdotykowych. I jestem zadowolony. Tylko nigdy z woskiem, bo to świństwo siada na plastikach, szybach i ciężko potem zwalczyć. Raz na kwartał auta idą też do profesjonalnej myjni.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 21:05   #24
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wolę wrzucić 5zł i po sprawie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za dużo roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak robię najpierw. Pytanie tylko czy chcesz opłukać czy umyć.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 21:09   #25
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Za 5 zł to można sobie felgi na bezdotykowej umyć. Dziś wrzuciłem 17 zł i Mondeo ze straszydła zrobił się całkiem, całkiem..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście potem do garażu.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2018, 23:12   #26
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Jak chcecie auto w miarę dobrze domyć ba bezdotyku to kupcie ręczną pianownicę (100zł), koch green star (20zł) i psikacie tym na początek (1:20 wystarczy, 100ml na 2l wody, 2zł takie mycie) i po oprysku czekacie chwilę i jedziecie z proszkiem na progi/nadkola, zwykłym płukaniem całą resztę, z bliska i starannie. Do zabezpieczenia koch protector wax na mokro. Robi look i wystarczy zwykły opryskiwacz i spłukanie ostatnim programem. Wszystko szybko, bezdotykowo i bezpiecznie.

Do felg rozumiem, że jest fajnie psikać deironem albo kwasem ale to są mocne środki. Do zwykłego mycia wystarczy ten sam greenstar. Są też środki przenaczone do codziennego mycia felg. Kwasy ok ale w bardzo kontrolowanych warunkach, na zapuszczone felgi, jak wiemy co robimy i wiemy, że nie pomoże co innego. Trzeba uważać gdzie się tym psika. Mogą korodować nakrętki, piasty, elementy hamulców. Jak felgi mają jakieś defekty to mogą się bardzo szybko pogarszać.

To był detailing dla leniwych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na bezdotyku jak jest pusto = normalna piana, czytaj neutralna, dwa wiadra, dwie rękawice, szampon ale myjący a nie upiększający, jak nie masz na aucie wosku którym się martwisz to niedrogi SG orange jest bardzo przyjemny i świetnie myje, pędzle do felg, ręczniki do osuszania, dbamy o technikę i myjemy przyjemnie. Po całej operacji przynajmniej trwały qd czy qw i nie używamy fiberek po 2zł w promocji :|

W lublinie jest nawet taka opuszczona myjnia w garażu podziemnym gdzie zwykle jest minimum +1 i wieczorami nikogo tam nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 11:49   #27
koval1980
ford::average
 
Avatar koval1980
 
Imię: Radzio
Zarejestrowany: 19-03-2017
Skąd: CNA
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007/2008
Postów: 197
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za 5 zł to można sobie felgi na bezdotykowej umyć.
Ja potrafię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale auto jest nawoskowane i ...
Cytat:
Napisał analyzator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak chcecie auto w miarę dobrze domyć ba bezdotyku to kupcie ręczną pianownicę
używam najpierw Epoca + piana ADBL, potem spłukanie i do garażu na mycie. Latem czasami myję na myjni w tradycyjny sposób, ale wolę w garażu, bo nie trzeba się spieszyć.
koval1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 09:32   #28
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał koval1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja potrafię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale auto jest nawoskowane i ...

używam najpierw Epoca + piana ADBL, potem spłukanie i do garażu na mycie. Latem czasami myję na myjni w tradycyjny sposób, ale wolę w garażu, bo nie trzeba się spieszyć.
Nie no jasne brak pośpiechu bardzo wskazany. U mnie szczęśliwie jest od myjki do garażu 300m więc na sezonowe porządki auto leci prosto w garaż i zwykle wyjeżdża po kolejnych kilku godzinach

o tu fusso na dodo przed zimą i wspomaganie 500w halogenem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 45487163_502246420294382_8195436142145830912_n.jpg (91.8 KB, 70 wyświetleń)
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2018, 14:21   #29
Lander73
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-11-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał ołowiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za 5 zł to można sobie felgi na bezdotykowej umyć. Dziś wrzuciłem 17 zł i Mondeo ze straszydła zrobił się całkiem, całkiem..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście potem do garażu.
Oj nie przesadzaj, za 10 zł idzie umyć spokojnie auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lander73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2018, 22:33   #30
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Mycie samochodu

Cytat:
Napisał Lander73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj nie przesadzaj, za 10 zł idzie umyć spokojnie auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można jako tako tako jak weźmiesz szczotkę drapaczkę albo jak masz auto dosyć czyste, zabezpieczone i wpadniesz ze swoją chemią. Ot wspomniany greenstar zmieszany z pianą odbl (niedawno kupiłem, chyba słaba) jako prespray i płukanie samą zdemineralizowaną, ostatnim programem. Efekt - w miarę.

Cytat:
Napisał koval1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja potrafię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale auto jest nawoskowane i ...

używam najpierw Epoca + piana ADBL, potem spłukanie i do garażu na mycie. Latem czasami myję na myjni w tradycyjny sposób, ale wolę w garażu, bo nie trzeba się spieszyć.
no właśnie, jakie jest twoje doświadczenie z pianami adbl? kupiłem ostatnio 3 butelki 0,5 po 8zł sztuka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. magia blackfriday. Pachnie szał ale już domywanie na moje oko słabawe. Mam tenzi neutral magic i tac system ultra i obie na moje oko domywają dużo lepiej. Myślę o filmie drogowym i mocniej przyklejonym brudzie.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.