Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2019, 16:05   #1
kesick1
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: GDAŃSK
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Rozładowany akumulator (zbyt duży prąd pobierany na postoju)

witam,
kupiłem ostatnio forda Galaxy 2.0 benzyna. Nie używałem go jakiś czas i po kilku dniach (4-5) stania na parkingu nie odpalił. Okazało się, że był totalnie rozładowany akumulator.
Akumulator ma niecałe dwa miesiące, pojemność 54Ah.

Naładowałem akumulator na nowo prostownikiem i wszystko jest ok.
Ale wczoraj zacząłem robić testy. Wpiąłem szeregowo amperomierz i okazuje się, że po wyłaczeniu wszystkiego, zamknięciu drzwi i odczekaniu ok. 15 minut, aż wyłączy się komputer prąd pobierany z aku to ok. 0,23 - 0,39A. Wartość była niestabilna i wahała się w tych granicach co też jest dziwne.

Z tego co wyczytałem to pobór prądu po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta nie powinien być większy niż ok. 50mA. Czyli na chwilę obecną pobór u mnie jest nawet do 8 razy większy niż normalnie. Chyba, że "ten model tak ma"... Ale byłoby to bez sensu, bo po 3 dniach postoju byłby zawsze problem z odpalaniem.

Wczoraj zrobiłem jeszcze jedną rzecz. Wyjmowałem po kolei wszystkie bezpieczniki. I niestety nie znalazłem obwodu po którego odłączeniu pobierany prąd spadłby do oczekiwanych 50 mA.

Co to może oznaczać? Jest gdzieś jakiś obwód podłączony "na lewo" bezpośrednio pod aku? Może jakieś małe zwarcie do masy w instalacji? (ale to chyba też by wyszło przy odłączaniu bezpieczników)
Może ktoś miał podobny temat w tym modelu i może się podzielić doświadczeniami?

Dodatkowo, znalazłem wcześniej w aucie pękniętą tylnią lampę, do której klosza nalała się woda. Ale wszystko już oczyściłem i zakleiłem pęknięcie. Na razie nie widzę tam wilgoci, ale to też pewnie mogło mieć wpływ na zbyt duży pobór prądu.

kesick1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2019, 15:58   #2
kesick1
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: GDAŃSK
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator (zbyt duży prąd pobierany na postoju)

witam,
obstawiałem na to, że coś jest nie tak z nowo zainstalowanym w aucie radiem.
Dzisiaj je wymontowałem, bo samo wyjmowanie bezpiecznika od audio w skrzynce faktycznie wyłączało radio, ale pobór prądu na postoju dalej był ten sam.

Sprawdziłem pobór prądu dzisiaj po wyjęciu radia i po zamknięciu wszystkich drzwi i wyłączeniu się komputera.

Miernik wskazał: 0,1A. Czyli tak mi się wydaje, że wartość już akceptowalna.

Za radiem zauważyłem czerowny przewód wpięty w przerobioną kostkę od radia i prowadzący bezpśrednio pod kierownicę i dalej pewnie pod maskę. Pod maską niestety go jeszcze nie zidentyfikowałem.

Radio, które miałem fabrycznie to fordowski AudioSystem 6000CD
To, które było zamontowane to: Ford nawigacja radio FX, NX.

Niestety po odłączeniu radia nic się nie pokazuje na wyświetlaczu komputera pomiędzy zegarami.

Teraz pytanie jak to podłączyć z powrotem żeby wszystko działało jak należy i po wyłączeniu samochodu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie "żarło" tyle prądu co wcześniej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190125_163013(nowe).jpg (88.7 KB, 18 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20190125_162916(nowe).jpg (92.4 KB, 14 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20190125_162951(nowe).jpg (94.0 KB, 11 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20190125_163146(stare).jpg (86.8 KB, 10 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20190125_163327(stare).jpg (83.2 KB, 10 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kesick1 ; 25-01-2019 o 17:06
kesick1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2019, 09:53   #3
kesick1
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-04-2016
Skąd: GDAŃSK
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna 145KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator (zbyt duży prąd pobierany na postoju)

Mały update...
Wczoraj zrobiłem krótka trasę z wyjętym radiem i na szczęście komputer działa. Ufff..
To była tylko czasowa niedyspozycja ��
Ale dalej nie wiem jak to podłączyć żeby radio działało i na postoju nie pobierało tyle prądu.
Problemem jest raczej ten dodatkowy kabelek zasilający. Ale bez niego pewnie nic nie zadziała. Po coś był dołożony.
Zastanawiam się też czy przynajmniej na czas zimy nie wrócić do starego radia. Ale też nie wiem na pewno czy nie ma tam jakiegoś problemu.
kesick1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 16:17   #4
kovik
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-06-2020
Skąd: Warszawa
Model: galaxy
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Akumulator rozładowuje się

Hello. Początek stycznia mechanior dłubał przy głównej wiązce zasilania przy aku (ponadpalane przewody). po tygodniu przyszła bestia ze wschodu i po 2 nocach bezskuteczna próba odpalenia galaxiaka - do tego stopnia że immo aktywne wiec laweta. Na drugi dzień kupiłem nowy aku. Po dwóch tygodniach coś mnie tknęło i pojechałem sprawdzić czy aby gdzieś na lewo nie ucieka prąd. Przy mierzeniu wyszło 0.25A przy normie 0.03A i co jakieś 40 sek na 2-3 sek skok na 1.7A-2.2A
Pojechałem do owego mechaniora to od razu wywnioskował że to może moduł komfortu.
Przy dzisiejszym odpaleniu zaswiecila sie dioda z aku i zresetowało stan średniego spalania, średniej prędkości itp. Zgasiłem silnik i ponownie odpaliłem bez diody.

Macie pomysły?
kovik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulator , ładowanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.