Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2011, 19:52   #41
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Dziś na 100% DPF dopalał sadze, no chyba że się coś "zesrało" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na odcinku około 20km samochód stał się delikatnie mułowaty szczególnie w zakresie obrotów poniżej pracy turbiny, aż do delikatnej nierównej pracy obrotów (czwarty bieg obroty koło 2 tyś obrotów przy utrzymywaniu stałej prędkości).
Zatrzymałem się i tak jak Koledzy już tu gdzieś pisali: wentylator pracował na max obrotach i było czuć woń jak by spalanego plastiku i przysiąg bym że wyczuwalny był gorąc z pod samochodu mocniejszy nawet niż w upalne dni.
Nie gasząc samochodu i przejechaniu dystansu około 20 km zauważyłem poprawę pracy silnika do normalnej pracy bez już żadnego mulenia.
Znowu się dla ciekawości zatrzymałem wentylator nie pracował, nie było czuć spalonego plastiku i ciepła pod samochodem.

Pozdro.

__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 20:08   #42
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

...no to udało Ci się....przyłapać go na "gorącym" uczynku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 10:22   #43
barzaw19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2014
Skąd: Ząbki
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Mam Kugę z przebiegiem 149000 km i wyskakuje mi "Silnik-usterka". Żadnego spadku mocy, brak jakiejkolwiek kontrolni na zegarach, prócz czerwonego "i" nad ekranem komputera, przyspiesza normalnie, pali normalne, nie mam pojęcia. Ostatnio przejechała 1150km na trasie w dwa dni, wczoraj 200km na trasie. To może być DPF?
barzaw19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2014, 11:56   #44
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Nie koniecznie , ale to daje do myślenia na początek sprawdż czy nie zwiększył ci się poziom oleju w silniku ( jesli tak to spowodowane to jest niemożliwością dopalenia DPF)
ale może to być EGR lub co innego najlepiej sprawdzić czy są jakieś odnotowane błędy w komputerze .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2014, 20:47   #45
barzaw19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2014
Skąd: Ząbki
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 44
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Nie, już wszystko ok to nie był problem dpf'a. On sam się wypalił przez 1km, wiec na razie jest ok
barzaw19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 15:36   #46
syscorp
ford::beginner
 
Avatar syscorp
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Klekot 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Cytat:
Napisał Ramzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacytuję artykuł, który znalazłem na temat dopalania sadzy:

"...
FAP system stosowany przez koncern PSA i Ford specjalny płyn dozowany przy każdym tankowaniu pozwala na obniżenie temperatury dopalania cząstek stałych w filtrze , które odbywa się co kilkaset kilometrów. Jednak filtr wymaga wymiany w zależności od modelu między 80 a 160 tys km. Całkowity koszt wymiany to około 600-700 euro przy zwrocie starego filtra Cena samego płynu Eoles który należy uzupełnić przy każdej wymianie filtra to około 100. euro."

i co Wy na to ?
Witam,
Odgrzewam kotleta, aby nie tworzyć nowego wątku./
Czy Kuga 2010 2.0TDCI ma suchy DPF bez dodatkowego zbiorniczka z płynem, który to wymienia się lub uzupełnia przy wymianie DPF?
Konkretnie, czy jest coś, co należy sprawdzić? Autko ma już 8latek i kilka razy był problem z czujnikiem DPF - oczyszczony lub wymieniony.
Pozdrawiam!
syscorp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 08:45   #47
saks
ford::average
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Jadów
Model: Kuga 4x4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Proszę mi napisać czy w mojej Kudze 2008 r 136 KM mam suchy DPF czy mokry czytam temat i mam mętlik w głowie .
Latem wypalano mi DPF i nic nie dolewano . Teraz coraz więcej wzrasta mi poziom oleju a już raz go wymieniałem bo dolało ponad stan .
Wycięcie DPF nie wchodzi w rachubę jak zrobić przegląd , nie chce na starość się denerwować . Przez 6 miesięcy użytkowania Kugi mam więcej problemów niż z Eskortem i Fokusem przez 15 lat same disle . Odechciewa mi sie jeździć .
saks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 09:45   #48
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Cytat:
Napisał saks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę mi napisać czy w mojej Kudze 2008 r 136 KM mam suchy DPF czy mokry czytam temat i mam mętlik w głowie .
Latem wypalano mi DPF i nic nie dolewano . Teraz coraz więcej wzrasta mi poziom oleju a już raz go wymieniałem bo dolało ponad stan .
Wycięcie DPF nie wchodzi w rachubę jak zrobić przegląd , nie chce na starość się denerwować . Przez 6 miesięcy użytkowania Kugi mam więcej problemów niż z Eskortem i Fokusem przez 15 lat same disle . Odechciewa mi sie jeździć .
DPF jest suchy. Mam ten sam rocznik jak na razie DPF wypala mi się co 550- 650 kilometrów fakt olej tak dla bezpieczeństwa wymieniam co 12000 kilometrów i też jest lekko ponad normę ale to tylko dlatego że jeżdżę krótkie odcinki po ciężkim terenie
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 10:52   #49
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Cytat:
Napisał saks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę mi napisać czy w mojej Kudze 2008 r 136 KM mam suchy DPF czy mokry czytam temat i mam mętlik w głowie .
Latem wypalano mi DPF i nic nie dolewano . Teraz coraz więcej wzrasta mi poziom oleju a już raz go wymieniałem bo dolało ponad stan .
Wycięcie DPF nie wchodzi w rachubę jak zrobić przegląd , nie chce na starość się denerwować . Przez 6 miesięcy użytkowania Kugi mam więcej problemów niż z Eskortem i Fokusem przez 15 lat same disle . Odechciewa mi sie jeździć .
DPF to suchy a FAP to mokry trudno ogarnąć to???
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2018, 11:10   #50
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Po czym poznać że DPF dopala sadzę.

Cytat:
Napisał ellocco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DPF to suchy a FAP to mokry trudno ogarnąć to???
Po to jest forum by pytać. Nie każdy jest geniuszem mechaniki. W fordach ogólnie przyjęta nazwa to DPF nie FAP nawet przez sprzedawcę w salonie. Poszukaj na forum że nawet w VIN producent pisał że jest DPF a nie FAP o ile się nie mylę różnica między między mokrym a suchym była tylko końcówka DPF- C ( LUB JAKOŚ TAK)
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.