Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-04-2019, 23:16   #1
Ambi321
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-04-2018
Model: Mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie 1.8 TDCI 115km- szarpanie i błędy

Witam forumowiczów,

piszę ponieważ borykam się z szarpaniem w swojej foce, objawy panują mniej więcej od roku. Auto nie ma problemu z odpalaniem, ani nadmiernie nie dymi nie odczuwam też spadku mocy. Został też zaślepiony EGR i wyrzucony z mapy.

Objawy:
- szarpanie najbardziej na 4 i 5 biegu w granicach 2 tys. obrotów przy delikatnie wciśniętym pedale gazu
- szarpanie jest większe podczas jazdy pod górkę oraz na zimnym silniku
- większe spalanie
- czasami, najczęściej na 4 biegu (2 tys obr) szarpanie jest tak duże, że trzeba spuścić nogę z gazu
- momentami w zakresie obrotów 1,9-max można odczuć dosłownie sekundowe zawahanie w mocy silnika jakbym delikatnie odpuścić pedał gazu

Co już sprawdziłem:
- układ napędowy (obie półosie oraz skrzynia)- OK
- pedał gazu ( wymieniony )- OK
- elektrozaworki do sterowania podciśnieniem ( miałem do dyspozycji 4 używane po przemienieniu sytuacja bez zmiany)
- był też czyszczony czujnik na gruszce turbiny rok temu ponieważ turbo nie wstawało- po czyszczeniu działa
- pół roku temu wymieniony filtr paliwa
- koła wyważone
- zacząłem tankować Lotos ON Dynamic oraz użyłem preparatu do czyszczenia wtrysków
- wymienione wszystkie świece

Błędy:
- P0191 - Zakres napiecia w obwodzie / jakosc sygnalu czujnika FRP (cisnienie szyny paliwowej)
- P2288 - Ciśnienie wtryskiwacza powyżej oczekiwanego poziomu

Diagnostyka:
- wtryskiwacze
1) Różnica w zadanej a otrzymanej dawce wtrysk A : -1.19 [mg]
2) Różnica w zadanej a otrzymanej dawce wtrysk B : 1.31 [mg]
3) Różnica w zadanej a otrzymanej dawce wtrysk C : -1.31 [mg]
4) Różnica w zadanej a otrzymanej dawce wtrysk D : 1.18 [mg]

Wrzuciłem wszystkie informacje jakie mam. Niestety urządzenie diagnostyczne nie posiada widocznej informacji jaka jest zadana dawka paliwa a jaka otrzymana , zwraca tylko różnicę (pomiar na wolnych obrotach). Z tego co wyczytałem za błąd P0191 może odpowiadać czujnik, w najbliższym czasie postaram się przeczyścić styki. Prosiłbym o poradę co jeszcze mogę sprawdzić i w jaki sposób, aby zdiagnozować problem ponieważ będę miał dostęp do urządzenia diagnostycznego. Może też ktoś się orientuje czy można statycznie sprawdzić czujnik ciśnienia o którym mowa wyżej ( multimetr, urz. diagnostyczne) oraz ewentualnie samą pompę paliwa- chciałbym ograniczyć koszty i oszczędzić sobie przekładania części Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z góry dziękuje za wszelkie rady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Ambi321 ; 22-04-2019 o 23:22
Ambi321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2019, 09:20   #2
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115km- szarpanie i błędy

Szarpanie w 1.8TDCI z delphi to zwykle problem z wtryskami. Jest możliwe że sterownik "zgubił" kod jednego z wtryskiwaczy. Można próbować odczytać kod z wtrysku, i wprowadzić go ponownie do sterownika za pomocą forscana.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , szarpanie silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.