Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2019, 01:08   #41
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

Kwestia tylko oprogramowania nic innego nie trzeba modyfikować aby zrobić z 60KM docelowo 80KM (kwestia chipowania 900-1400 zł. z hamownią) i uzyskujecie 80KM

cytując inną wypowiedz na forum:

auto nie ma więcej niż 60KM, ma tyle i już (na jednej hamowni wyszło 68KM, ale MAHA potwierdziła 60KM)
do ok 4tyś obrotów zachowuje się jak wersja 82KM , więc absolutnie nie ma różnicy do tej wartości między silnikami i wydaje się, że auto jest nawet dość "mocne"
powyżej jest programowo obcięte otwarcie przepustnicy na 1/3 !! i tam jest dramat.
auto z górki jedzie licznikowe 160, ale praktycznie 140/150km/g to max i dłuuugo trwa osiągnięcie czegoś więcej niż 100 na godzinę.
Ja chipowałem auto w unitronic-u w Warszawie, został podniesiony moment z dołu i moc max to 85KM z kawałkiem i to jest praktycznie max co można uzyskać z 60 czy 82KM wersji chiptuningiem.
Po chipie auto osiągnęło bez większych problemów 180 licznikowe !.
Dół też się poprawił, ale nie ma większych różnic jak się nie kręci wysoko !

Sumując:

Silniki 60 i 82 są identyczne, (wersja 60PS ma podobno dłuższe biegi)
do ok 4 tyś zachowują się identycznie i nie ma żadnej różnicy w osiągach.
Warto odblokować wersję 60KM, zwiększa się bezpieczeństwo dodatkowo przy chiptuningu otrzymujemy auto mocniejsze od wersji 82KM.

przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 10:05   #42
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

Cytat:
Napisał przemex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aby zrobić z 60KM docelowo 80KM (kwestia chipowania 900-1400 zł. z hamownią) i uzyskujecie 80KM
ale koszą za takie coś ... SZOK

Bump:
Cytat:
Napisał przemex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warto odblokować wersję 60KM, zwiększa się bezpieczeństwo dodatkowo przy chiptuningu otrzymujemy auto mocniejsze od wersji 82KM.
sorry ale za 3KM płacić tyle - szaleństwo
skoro mozna zrobić 60>82 w ... 5 min
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2019, 22:16   #43
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

Cytat:
Napisał przemex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kwestia chipowania 900-1400 zł. z hamownią
aż tyle ?
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skoro mozna zrobić 60>82 w ... 5 min
no , może parę minut dłużej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale na fabrycznym sofcie i brak ryzyka utraty mocy za taką kasę jak by coś się działo z PCM-em ,
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 08:15   #44
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

Jestem po chipowaniu jako że jestem z Poznania zdecydowałem się na usługę w tuneforce z Poznania, koszt 800 zł. (tu zapewne mieli już soft przygotowany, jeżeli robią nowe auto to koszt około 1400 zł. bo musza program ułozyć pod dany silnik) w tym 2 x hamownia. wiem że "magicy" robią nawet za 350 zł. ale jak taki magik ułoży program to już inna kwestia i jak to sie odbije na silniku i osprzęcie, może zapłaciłem dużo ale na usługę jest gwarancja chłopaki mają duże doświadczenie bardzo dobra opinię w internecie (jak w ASO nadgrają soft wgrywanie na nowo za darmo) hamownia 2 x w cenie usługi.

Jakie odczucia po usłudze ? podkręcili też trochę gaz aby tez było czuć na pedale, ogólnie SUPER 60 konie a 80 może nie dużo ale jednak frajda z jazdy o wiele większa, już po wyjechaniu z warsztatu czuć i to mocno poprawę nawet na niższym kręcenie do 4 tyś. Jeżeli to te same silniki i tylko softem jest zablokowany to jak najbardziej warto go odblokować. Z negatywnych skutków fiest 80KM ma trochę "dłuższe biegi" teraz po chipowaniu częściej muszę machać gałką od biegów, lubię jeździć tak na 2500-3000 obrotów więc teraz w mieście muszę czasami 5 bieg wrzucić gdzie wcześniej wogóle go nie ruszałem w mieście. W upalny dzień odczuwam że gałka biegów jest ciepła (wczesniej tego nie było) podniesienie mocy, momentu itd, oraz konieczność bardziej częstego zmiany biegów ma chyba wpływa na bardziej grzanie się skrzyni (nie wiem nie jestem specjalistą, w zwykły dzień tak sie nie grzeje, może na to tez ma wpływ jak na dworze jest skwar ale wczesniej tego nie zauważyłem).

Całość usługi trwała trochę ponad 2h, jak na razie jestem super zadowolony żałuję że wcześniej nie odblokowałem go do 80 KM, co ciekawe mocniejsza wersja ma 82KM u mnie po chipowaniu podnieśli do 85KM gdzieś czytałem na forum że wiecej nie ma sensu własnie ze względu na skrzynię że tylko 5 biegowa (no i silnik benzynowy bez turbiny nie daje się zbytnio chipować tu jednak jest inna sytuacja bo te silniki mają 80KM ale są przyblokowane softem osłabione) dla tego można je tak mocno podkręcić i to bezpiecznie.

Jak ktoś chce zwiększyć moc 60KM to polecam, czy u magików za 300 zł. czy w sprawdzony warsztatach od chipowania jednak drożej to już pozostawiam każdemu do wyboru, ja po oglądaniu filmików na youtube np mołosników czterech kółek gdzie opisywał proces chipowania zdecydowałem się na sprawdzony warsztat.

Ostatnio edytowane przez przemex ; 22-08-2019 o 13:34
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 11:42   #45
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

To mowa cały czas jest o silnikach wysokoprężnych?
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 13:02   #46
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

Silnik Fiesta Mk7
1.25L Duratec 16V EFI
Typ silnika
Sigma
Pojemność silnika [cm3] 1200
Norma emisji spalin
Emisja Etapu V
Moc silnika
44KW (60HP)
Typ skrzyni biegów
Manualna
Skrzynia biegów
5-biegowa ręczna
Napęd
FWD


to wolnossak oczywiście


dwa wałki rozrządu w głowicy z 4 zaworami na cylinder.
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 13:09   #47
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

Cytat:
Napisał przemex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszt 900 zł. .....wiem że "magicy" robią nawet za 350 zł.
to sporo kosztowała ta hamownia plus 3PS , to co "magicy" wgrywają to oryginalny ford-a soft 82PS wgrywany w fabryce do tych silników.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 13:32   #48
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

nie chciałem psuć radości, ale 200zł za każde 1km ponad to co mozna było uzyskać przez "klik-klik, usuń błędy". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z resztą zostało to już napisane:
Cytat:
sorry ale za 3KM płacić tyle - szaleństwo
skoro mozna zrobić 60>82 w ... 5 min
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 14:01   #49
Konrad Gerard
ford::average
 
Avatar Konrad Gerard
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 06-11-2016
Skąd: Kraków
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 96KM
Rocznik: 2009
Postów: 81
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

Cytat:
Napisał przemex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik Fiesta Mk7
1.25L Duratec 16V EFI
Typ silnika
Sigma
Pojemność silnika [cm3] 1200
Norma emisji spalin
Emisja Etapu V
Moc silnika
44KW (60HP)
Typ skrzyni biegów
Manualna
Skrzynia biegów
5-biegowa ręczna
Napęd
FWD


to wolnossak oczywiście


dwa wałki rozrządu w głowicy z 4 zaworami na cylinder.
o, a orientujesz się może czy w 1.4 Duratec 16V 96KM też można poprzez soft podnieść moc?
Konrad Gerard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 14:07   #50
przemex
ford::average
 
Avatar przemex
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 21-06-2011
Skąd: Poznań
Model: Mk7
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 71
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy z 60 KM na 82 KM w 1.25 16v

No nie wiem, pytałem się na forum gdzie warto jechać chłopaki polecili mi z Poznania

tuneforce.pl

chiptuning.poznan.pl

oraz gekocars.pl ale w 2018 roku - niestety po 27 latach pracy firma GEKO-CARS zakończyła swoją działalność a na wielkopolskę byli legendą

firmy podawały przedział cenowy własnie w granicach 900-1 tyś zł, nikt nie polecił mi magika z Poznania nie wiem czy tacy są, pozatym cena u takiej osoby 350 zł. bez hamowni, hamownia kosztuje 150-200 zł. 1 sprawdzenie ?? (nie wiem nie dowiadywałem się dokładnie) z tego co sie orientuję logicznie trzeba jechać 2 x przed i po chipowaniu bo warto sprawdzić czy taki magik cos wgrał ostrzegano mnie na forum że jest sporo naciągaczy niby wgrywają a w sumie nic nie robią i kasują klientów (jeżeli na forum o tym piszą i zalecają sprawdzone firmy chipujące coś jest na rzeczy) dla tego zalecają tez hamownię przed takim magikiem, 350 wgranie programu + 300 zł. hamownia + benzyna dojazd koszty do takiej osoby bo w Poznaniu nikogo mi nie polecono wprost chipującego coś czuję że cenowo by podobnie wyszło a tu mam paragon + pisemną gwarancję firma z bardzo dobrymi opiniami, auto serwisuję w ASO w razie nadgrania softu bym musial do niego ponownie jechać czy wgra za darmo ponownie ? raczej znowu by skasował, a tak na miejscu mam wgranie od ręki w Poznaniu z gwarancją za darmo.... jeżlei bym kogoś poszukał w innym mieście a by mnie oszukał zapłace 350 zl. + hamownia i szukaj takiego kolesia w polu.... Zapłaciłem nie żałuję i jestem zadowolony możecie się smiać że przepłaciłem tak mi doradzono na forum i jestem zadowolony wybranej drogi.

Bump:
Cytat:
Napisał Konrad Gerard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o, a orientujesz się może czy w 1.4 Duratec 16V 96KM też można poprzez soft podnieść moc?
Z tego co czytałem w internecie najlepiej chipuje się diesle z turbiną (oraz samochody na gaz) ewentualnie benzynowe z turbiną, z tego co widzę Twój silnik 16 zaworowa jednostka lubiąca wyższe obroty temat chipowania opisany tutaj

https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=216378

z tego co piszą chłopaki temat chipowania nie jest opłacalny, lepiej zmienić na lepszy motor lub pozostać przy tym co jest, zawsze możesz odezwac się do firmy chipującej coś podpowiedzą.

Ford często wydaje silniki jednego rodzaju stłumione programowo po dopłacie w salonie otrzymujesz niby wersję mocniejszą a tak naprawdę to ten sam silnik z wgranym innym softem (coś słyszałem że jakiś inny koncern robi podobnie).

ale przy Twoim silniku raczej tak nie jest i nic nie osiągniesz.
przemex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.