Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2019, 13:05   #281
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,822
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Mondka też ładuję tym samym C-tekiem i nie narzekam. Aku mam podłączone w aucie.
Co do trybu AGMa to coś mi odpisał gość, który mi to sprzedawał, kiedy podesłałem mu gatunek akumulatora, jaki mam w aucie. Ale już nie pamiętam co napisał, a ładowarka odpala się w poprzednim trybie, w jakim była ustawiona. Chyba AGM mam wyłączone. Muszę sprawdzić korespondencję. :-)

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 17:38   #282
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

ASS działa normalnie, BMS raportuje 75% naładowania baterii, a pomiar napięcia wskazuje 12.4V. Z tego wynika, że część przypadków związanych z deaktywacją ASS może wynikać po prostu "z własnego życia BMSa i jakiegos tam algorytmu".
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 19:05   #283
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

ASS nie zadziała jak bms pokazuje poniżej 70%. Aku można odłączyć bez problemu. Skasuje się jedynie średnie spalanie.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 21:49   #284
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,822
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Mam CTEK MXS 5.0.
Na pytanie, czy używać trybu recond bądź AGM, gość odpisał, żeby dla EFB śmiało używać Recond. Więc zapewne nie używam AGM. :-)
Mój aku to Varta EFB 75Ah 700A
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 10:24   #285
Schamann
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-08-2019
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci 150KM/Chip 207KM
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Wyłączenie na stałe powinno zadziałać też z mondeo w komentarzach pisze :Thank you very much for showing how to deactivate stop start. I can confirm that this works on a ford Mondeo titanium TDCI auto. (Diesel Car) United Kingdom.



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Schamann ; 19-08-2019 o 10:26
Schamann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 12:20   #286
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Gdybyś przeczytał cały temat,to byś wiedział że od 2 lat wiemy że zadziała tylko że powoduje pewne Niepożądane skutki uboczne.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 12:48   #287
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

z tego co wiem kolega z forum męczył i męczył i wyłączenie opanował (bez zmiany inf o aku czy tam dokładaniu jakiegoś oszukiwacza z zewnątrz) i testuje u siebie teraz. Pewnie jak potwierdzi wszytko to da radosną nowinę
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 19-08-2019 o 12:54
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 16:54   #288
Schamann
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-08-2019
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci 150KM/Chip 207KM
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Musiałem gdzieś przeskoczyć bo czytałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Schamann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 00:02   #289
krzysztofkozera
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof Kozera
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zagórze
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 180 KM
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Witam.
Panowie mondeo 2015 180km. Przebieg 134tys. Przedłużona gwarancja . Tylko ASO. Automat diesel oczywiście. Historia o której mógłbym książkę napisać.... Dziś tylko streszczenie. Pierwsze problemy z odpalaniem w marcu tego roku. Po wciśnięciu przycisku, brak reakcji rozrusznika. Po zapoznaniu się i instrukcją, odczekałem jakiś czas i samochód odpalił...uf, prawie byłem w Gdyni, i wracałem 500km. Udało się wrócić do domu. Ale problem z dnia na dzień się nasilił i laweta do ASO w Częstochowie. Wymiana czujnika światła stop i problem z głowy. No ale koniec sierpnia problem wrócił. Samochód po prostu raz palił, raz nie. Lawetą trafił do ASO Opatówek, tam im oczywiście odpalił, postał tydzień wgrali nowe oprogramowanie i pojezdziłem tydzień, ale po tygodniu to samo. Zdarzyło się że start stop wyświetliło komunikat manualny start wymagany, i nic z tego samochód nie odpalił, raz zdażyło się to na przejeździe kolejowym, dobrze że odległość była odpowiednia.... Mondeo ponownie trafiło na serwis, który rozkłada ręce, przez tydzień analizują akumulator i nic. Ale tu słuchajcie hit gdy laweta zabierała samochód przebieg 134134 , dziś zaproszono mnie po samochód, i przebieg 134134, a jak pytałem czy pojezdzili to mówili że tak....i że im samochód pali i nie ma problemu. Po prostu mnie okłamali. Porobiłem sobie zdjęcia przebiegu, i rozmawiam z serwisantem, ten oczywiście ściema. Wsiadł że mną, i po 3 minutach jazdy. Samochód zgasł na start stopie i już nie odpalił. Zobaczymy co powiedzą teraz. Jak na razie jestem w kropce. Dzwoniłem po serwisach pytałem, nikt nie potrafi naprowadzic w czym tkwi problem. Tak jak wspomniałem serwis w ciągu tygodnia sprawdził akumulator, i rozrusznik (tu też jestem ciekaw, jak wygląda takie sprawdzenie rozrusznika ) Błędów brak. Zdarzało się że samochód nie odpalił tak po prostu po 15 minutach od ostatniego użycia, a po 24 godzinach odpalił na strzała. Czy ktoś miał podobne objawy? Co to może być? Bo jak patrzę na serwis to ręce mi opadają...
krzysztofkozera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 00:14   #290
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Przykro mi bardzo ale siedzę w tym dziale od 2 lat i takiego przypadku nawet w historii nie było.Przynajmniej ja nic podobnego nie widziałem.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.