Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2018, 09:25   #11
herscher
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-09-2013
Model: S-max
Silnik: 1.6 ecoboost,
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: kto zna S-max WA74299 wf0sxxgbwsdb32358

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kto tak twierdzi? serwisowany do 2016 potwierdzone, panowie zweryfikowali stan blacharski i poinformowali kupujacego o tym fakcie!

Gwarancja [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja nie mowie ze to super auto, ale nagonka na sprzedawce w tym przypadku nieuzasadniona.
Na moją prośbę sprawdzili miernikiem całe auto i podali mi telefonicznie parametry grubości lakieru. wynika z tego, że auto jest w grubości miedzy 150 a 200 mikronów (bo chyba to taka miara) a cały lewy bok ma ok. 300. Sprzedawca powiedział mi, że przy naprawach blacharskich, gdzie występuje szpachla bo były jakieś większe uszkodzenia, to pomiar daje wyniki między 400 nawet do 1000 mikronów. Więc wg nich to musiało być jakieś malowanie po np/ zarysowaniu samochodu. ale dziwi mnie to, że jako dealer skoro oferują auto w programie pewne używane, że nie mają od poprzedniego właściciela żadnej dokumentacji potwierdzającej zakres naprawy blacharskiej jak również nie mają ustnej informacji od właściciela co było robione i dlaczego. Wg mnie kto jak kto ale dealer powinien starać się uzyskać jak najwięcej informacji o historii auta by w pełni móc przekazać info klientowi.

W ogóle mam duuuuuuży niesmak po rozmowie z doradcą z tego salonu. Skontaktowałem się z sekretariatem salonu z prośbą o info o aucie. Przekazano mi, że w ciągu godziny ktoś do mnie oddzwoni. I tak było. Za godzinę był kontakt. ale sprzedawca zupełnie nie był przygotowany do rozmowy o aucie. Nie miał żadnej historii ze sprawdzenia auta jak je przyjmowali do siebie. Nie robili żadnych badań, diagnozy, raportu, nic! nie wiedział czy coś było malowane czy nie bo jak twierdzi nie prowadzi takiej dokumentacji. Na moją prośbę poszedł i zmierzył miernikiem grubość lakieru. Nie miał pojęcia co jest wpisane w książce serwisowej bo w ogóle jej nie widział. Nie wiedział czy były robione jakieś ważne naprawy w aucie, które sa wpisane w książkę serwisową czy do elektronicznego systemu forda. W związku z tym nic nie potrafił powiedzieć jeśli chodzi o podwozie, zawieszenie - stan klocków, tarczy, tłumika, tulei wahacza etc. OK, zaoferował się że zrobi mi zdjęcie i wyśle MMS- ale skoro opiekuje się autem i ma umówiony kontakt z klientem, wypadałoby się przygotowac do rozmowy z tak podstawowych rzeczy. Gdy zapytałem o jego subiektywny stan wnętrza auta, zniszczeń , wytarć itp to okazało się, że nawet nie widział wnętrza tego samochodu, nie siedział w nim więc nic nie potrafi powiedzieć - po czym uzgodniliśmy że pójdzie i zobaczy to auta w środku i do mnie oddzwoni.

Nie wiem, czy ja jestem tak wymagający że chciałbym uzyskać te informacje od sprzedawcy., Może oczekuje info, o które nikt nie pyta...

Nie robię tutaj nagonki na sprzedawcę, bo nie mam takiego zamiaru. Szukam pewnych informacji o aucie zanim wybiorę się w trasę by je zobaczyć. Gorzej będzie jak pojadę i wyjda kwiatki. Bo wtedy stracony czas i koszty dojazdu.

Bump:
Cytat:
Napisał esik_az_eso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wystawia go ASO, tzn.że musi być w nienagannym stanie. A malowany cały bok?

Bump: herscher, a dają gwarancję na niego?
nie zgodzę się z tym, że musi być w nienagannym stanie, skoro wystawia go ASO.

ALE!!! Skoro wystawia ASO to ja oczekuje pełnej informacji od nich o tym aucie.
Jak oglądałem w Szczecinie auto w salonie Lexusa, bo mieli w rozliczeniu wziętego S-maxa, to na wejściu od razu sami pokazali pełen raport z ich badania auta miernikiem lakieru, z ich przeglądu przez mechanika i wszystkie faktury, które mieli od właściciela a wskazywały na przeprowadzone naprawy.

Wiesz, nie wiem czy dają gwarancję. Pewnie można ja wykupić.

Bump: mam zdjęcie z książki serwisowej, ale nie bardzo wiem jak mam je wrzucić tu na forum

herscher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 11:04   #12
esik_az_eso
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 28-02-2012
Skąd: warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 SCTi EcoBoost
Rocznik: 2010
Postów: 92
Domyślnie Odp: kto zna S-max WA74299 wf0sxxgbwsdb32358

Jeśli kupisz z ASO lipę, jak ongiś jakiś pan Espace z ASO Renault, to łatwiej będzie ci odzyskać pieniądze, to jest główny plus zakupów w ASO, wg mnie


a zdjęcia - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

mając jego historię serwisową, idź do ASO w Szczecinie i poproś, żeby Ci sprawdzili auto w komputerze, nie mów, że ktoś już to robił.
Oni wbrew pozorom, są chętni do pomocy, oczywiście muszą chcieć
esik_az_eso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 11:13   #13
herscher
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-09-2013
Model: S-max
Silnik: 1.6 ecoboost,
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: kto zna S-max WA74299 wf0sxxgbwsdb32358

Cytat:
Napisał esik_az_eso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli kupisz z ASO lipę, jak ongiś jakiś pan Espace z ASO Renault, to łatwiej będzie ci odzyskać pieniądze, to jest główny plus zakupów w ASO, wg mnie


mając jego historię serwisową, idź do ASO w Szczecinie i poproś, żeby Ci sprawdzili auto w komputerze, nie mów, że ktoś już to robił.
Oni wbrew pozorom, są chętni do pomocy, oczywiście muszą chcieć

Tak zamierzam zrobić. Bemo Motors w Szczecinie, czyli m.in diler forda. Oby w ich systemie była jakaś historia bo osobiście nie jestem pewien czy systemy różnych dilerów są kompatybilne. Oby tak było.
herscher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2018, 11:20   #14
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: kto zna S-max WA74299 wf0sxxgbwsdb32358

Sa.. ale musza chciec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.